Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Budapeşte-Viyana Turu
Orta Avrupa Turları

7+ Kişi
23/05/2020 - 27/05/2020
4 Gece - 5 Gün
4* HOTEL
Kişi Başı Ek%10 İndirim İmkanı
3,765 TL
3,500TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ŞEKER BAYRAMI... Viyana (2 Gece 4* Eventhotel Pyramide veya benzeri) Budapeşte (2 Gece 4* Arena Hotel veya benzeri) (4 Kahvaltı) THY Viyana gidiş Budapeşte dönüş
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
3,765 TL 3,500 TL
İlave Yatak
3,765 TL 3,500 TL
Tek Kişi
4,820 TL 4,450 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 3,500 TL 3,255 TL

OTELLER


ARENA HOTEL / Budapeşte


EVENT HOTEL PYRAMIDE / Viyana


HUNGARIA CITY CENTER / Budapeşte

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TK1883 İstanbul - Viyana
08:15 - 09:40
TK1038 Budapeşte - İstanbul
20:10 - 23:15

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Viyana, Budapeşte - İstanbul uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, İstanbul havalimanı yer hizmetleri
 • Özel otobüslerimiz ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Seçilen kategori otellerde Viyana 2 gece, Budapeşte 2 gece olmak üzere 4 gece oda + açık büfe kahvaltı konaklama
 • Panoramik Viyana, Budapeşte şehir turları **Müze girişlerini içermez
 • Tüm tur boyunca PRONTOTOUR profesyonel Türkçe tur liderliği hizmetİ
 • Zorunlu Seyahat Sigortası **Mesleki sorumluluk sigortasıdır
 • KDV Dahildir.

 • Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EUR (Macar Schengen vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar *Ekstra tur günleri değişebilir.
 • Yurt dışı çıkış harcı *İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 8 kilo olmalıdır.
 • Ankara - İzmir - Antalya çift yön iç hat bağlantı kişi başı 100 EUR
 • Diğer iller çift yön iç hat bağlantı kişi başı 120 EUR
 • Kıbrıs çift yön iç hat bağlantı kişi başı 140 EUR
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - VİYANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde PRONTOTOUR kontuarında buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1883 nolu tarifeli seferi ile saat 08.15'de Viyana'ya hareket, saat 09.40'da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Grinzig turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

2.GÜN VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Seegrotte Mağara Gölü & Schönbrunn Sarayı Bahçeleri ve akşam ki Klasik Müzik Konseri turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

3.GÜN VİYANA - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüzle Budapeşte’ye hareket. Şehirlerarası otobüs yolculuğu sırasında ekstra Bratislava turu. Varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler için akşam ekstra Çigan Gecesi turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra tam günlük Esztergom & Visegrad & Szentendre ve akşam ki ekstra Tuna nehrinde tekne gezisi turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

5.GÜN BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için rehberinizin sunacağı ekstra turlara katılma imkanı. Sonrasında havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonraTürk Hava Yolları TK1038 nolu tarifeli seferi ile saat 20.10'de İstanbul'a hareket, saat 23.15’de varış ve turumuzun sonu.

NOT

** 3 kişilik odalarda ilave yatak standartı farklı olabilir.

** Ekstra turlarımız yeterli katılım sayısı ile gerçekleşmektedir.

** Ekstra tur günleri değişebilir.

** Ekstra tur paketlerinin satışı turunuz sırasında rehberiniz ile yapılmaktadır.

** Paket içindeki ekstra turlar başka ekstra turlar ile birleştirilmemektedir.

** Paket içindeki her hangi bir ekstra tur paketten düşülmemektedir.

** Ekstra tur paketi üzerinden başka bir indirim yapılmamaktadır.

** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz alışveriş merkezi gibi uygun bir noktada vakit geçirebilirler.

** Türk Hava Yollar/Pegasus Havayolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli – çocuklu dahi olsa tek bagajda 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

** Uçuşlarımız grup rezervasyonu olup, gidiş - dönüş tek bilet düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda; havayolunun kuralları geçerli olup dönüş rezervasyonu otomatik olarak yanabilir.

** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.

** Güvenlik noktalarında, el bagajınız sıvılar ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.

** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden önce lütfen kontrol ediniz.

** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Prontotour unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.

** Otellerde grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

..ESZTERGOM VISEGRAD SZENTENDRE 65 EURO (2-12 yaş 45 EURO)

Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.

Visegrad: Esztergom'dan sonra Renaissance restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir.

Szentendre: Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Öğle Yemeği + Limitsiz İçecek + Bazilika Girişi + Rehberlik


 

SCHÖNBRUNN SARAYI 45 EURO (2-12 yaş 30 EURO)

Schönbrunn Sarayı'nın bahçeleri, içi, müze bölümü

Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Girişi + Rehberlik

VİYANA EKSTREM 15 EURO (2-12 yaş 10 EURO)

Viyana çevre gezisi...

Dahil olan servisler: Ulaşım + Çevre Gezisi + Rehberlik

GRINZING 45 EURO (2-12 yaş 30 EURO)

Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence turu.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek + İçecek
 

VLTAVA NEHRİ YEMEKLI TEKNE TURU 50 EURO (2-12 yaş 35 EURO)

Prag'da ki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz bu yemekli, müzikli gemi gezimiz size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek ve müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Sonrasında isteyenler şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Gemi Gezisi + Açık Büfe Yemek + Hoşgeldin İçkisi + İlk İçecek + Rehberlik

..KARLOVY VARY 65 EURO (2-12 yaş 45 EURO)

Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevre gezintisi sonrası öğle yemeği alınacaktır. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. ( Prag'a göre fiyatlar daha ucuzdur )

Dahil olan servisler: Ulaşım + Çevre Gezisi + Yemek + 1 İçecek + Rehberlik


 

TEREZIN NAZI KAMPI 50 EURO (2-12 yaş 35 EURO)

Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

ÇEK FOLK SHOW 55 EURO (2-12 yaş 35 EURO)

Prag'ın değişik yerel restoranlarında, sizler için seçtiğimiz özel menüyü, canlı müzik ve değişik bir show eşliğinde alacak ve gecenin geç saatlerine kadar eğleneceksiniz. Sonrasında eğlenceye devam etmek isteyenler aracımızla şehir merkezine yada otelimize gidebilirler.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Menü + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

 

ORTACAG GECESI 65 EURO (2-12 yaş 45 EURO)

Prag'a 1 saat mesafedeki Detenice'de ki bir şato-restorana gidiyoruz. Varışta Ortaçağ Şato'sunu gezdikten sonra bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, limitsiz şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Show + Müzik + Rehberlik

 

BRATISLAVA 20 EURO (2-12 yaş 15 EURO)

Slovakya'nın başkenti Bratislava'ya sehir turu...

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik

Çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında zaman geçirebilir.
 

CESKY KRUMLOV 35 EURO (2-12 yaş 25 EURO)

Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turu. UNESCO miras listesinde olan, Prag'tan 180 km uzaklıktaki CESKY KRUMLOV tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Turu + Rehberlik

Çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz uygun bir mola noktasında zaman geçirebilir.


 

TUNA NEHRİ TEKNE TURU 30 EURO (2-12 yaş 20 EURO)

Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik

 

..ÇİGAN GECESİ 50 EURO (2-12 yaş 35 EURO)

Şarapları restaurantta Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerinde katılacağı showların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi

Dahil olan servisler: Ulaşım + Yemek + Limitsiz İçecek + Rehberlik


 

BUDAPEŞTE EKSTREM 15 EURO (2-12 yaş 10 EURO)

Budapeşte çevre gezisi...

Dahil olan servisler: Ulaşım + Çevre Gezisi + Rehberlik

PRAG KALESİ 15 EURO (2-12 yaş 10 EURO)

Prag Kalesi çevre gezisi...

Dahil olan servisler: Ulaşım + Kale ve Çevre Gezisi + Rehberlik

*Kale girişi dahil değildir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Havva SAATCIOĞLU 01/12/2019 23:34:55

25-29 Kasım Budapeşte-Viyana-Prag turunuza katıldım. Rehberimiz Murat Bey kibarlığı,bilgisi ve ilgisi ile bizim çok güZel bir tur geçirmemizi sağladı. Ve kaptanımız Yasin bey de kaptanlığı ve güler yüzü ile bizleri konforla gezdirdi. Kendilerine çok teşekkür ederim....1/1

Ayla KÜÇÜK 27/11/2019 20:47:28

Merhaba, 2018 yılında sevgili arkadaşım Sümerle katıldığımız Orta Avrupa turu değerli Murat Beyin rehberliğinde ince espirileri ve müthiş bilgileri sayesinde çok güzel geçti. Emeği geçenlere teşekkürler ediyorum. Birde ricam olacak Szentendre'de alışveriş yaptıgımız Şakir Bazaar dükkanının telefon yada posta adresini alabilirmiyiz...1/1

sevil canturk 30/09/2019 11:09:39

Merhaba, Vize işlemlerimle ilgili biraz sıkıntım, iletişim sorunları yaşadım, çok ta sitem ettim sizlere ama Nihat Bey bugün itibariyle vize ve pasaportumu problemsiz teslim aldığını iletti. Aslında muhatabamımın süreç devamında da Nihat Bey olduğunu bilseydim bu kadar stres yaşamayacaktım. Sonuç olarak Nihat bey bütün nezaketi ile yardımcı oldu, anında bilgi verdi, vizemi de aldım. Herkese teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim....1/1

nadriye çalışkan 30/09/2019 10:09:29

14- 19 Haziran tarihlerinde Orta Avrupa turunuza katılmış olmaktan memnuniyetlerimi bildirmekle başlamak isterim . Çok keyif aldığım ve ayrılırken üzüldüğüm bir gezi oldu. Rehberimiz Rıza Kızıltan' ın da bu gezi de bizlere karşı olan ilgisi, tutumu ve güler yüzlülüğü, enerjisi bir o kadar güzellik kattı gezimize . Bir başka zaman bir başka turda sizi tercih etmekten mutluluk duyacağım . İyi günler ......1/1

tolga kül 30/09/2019 10:09:01

SELAMLAR ; AİLEM İLE 10-14 HAZ 2019'DA ORTA AVRUPA TURUNUZA KATILDIK. REHBERİMİZ SN.MURAT KOÇ BEY'İN PROGRAMIN BAŞINDAN SONUNA KADAR İLGİ ALAKA SAYGISI, ESPRİLERİ,SONSUZ BİLGİSİ SAYESİNDE MUHTEŞEM BİR GEZİ GEÇİRDİK.:))) SAYGILAR SEVGİLER PRONTO...1/1

Angelina Linda Calmoglu 25/09/2019 09:58:26

05.09junrumelide 3 ulke turunuz hakkinda.bolgeye ciddi hakimiyeti,bilgisi,seviyeli samimiyeti,nezaketi ve acil cozum.odakli tavri ile bu turu bana gore ozel kilan Ibrahim habesh beye ozel tesekkurlerimle.Ama donuste .prizrende 5 saatlik.mola..bana gore sonradan donus saatine gore monte edilmis anlamsiz bir molaydi.niye pristinayada kisa bir sehir turu yapilmadi.prizrende bu molayi dusunenlere nacizane onerim..en fazla 1.5 saate gezilecek bir bolgede 25dere oglen sicaginda , gidip kendileri 5 saat dolasmalaridir.Tum grzinin en gereksiz ve yorucu gunuydu bana gore.Saygilarimla....1/1

ayla Karaşahin 25/09/2019 09:56:33

Endülüs ve Portekiz turumuz bitti, döndük😊 Her anı şahane ve bilgi/ deneyim doluydu. Çok güzel 8 gün geçirdik hep birlikte. Size de emeğiniz ve ilginiz için bir kez daha teşekkür etmek istedim. Bir başka seyahat programında görüşmek üzere... Sevgiler 😊...1/1

filiz özdemir 25/09/2019 09:53:09

Merhaba, 4-8 Haziran tarihli Prag-Viyana-Budapeşte turumuzda bize rehberlik eden Sedat Demirbilen'e arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim. Kendisinin Prag'da yaşıyor olması, bölgeye hakimiyeti, bilgisi, samimiyeti, içtenliği turumuza renk kattı. Karşılama anından, son dönüş anımıza kadar havalimanında yanımızda olması bize duygusal anlar yaşattı. Kendisine tekrar teşekkür ediyor, sevgilerimizi iletiyoruz....1/1

Hatice KÜL 20/08/2019 15:27:08

Haziran ayında katıldığımız Orta Avrupa Turu ve Temmuz ayında katıldığımız Balkanlar turu çok güzel geçti. Öncelikle bizden yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Bursa tur acentası F&M turizm yetkilileri Erdoğan bey, Öznur hanım ve Kubra hanıma, Tur rehberlerimiz Özay bey ve Ahmet beye kaptanımız Levent beye ve emeği geçen tüm pronto tur ailesine çok teşekkür ederiz. Bu bir ekip işi ve sizler bu işi çok iyi yapıyorsunuz.Emeğinize sağlık. Hatice-Levent KÜL...1/1

Gülay çit 09/08/2019 17:52:09

Pronto tur ile 3-8 Agustos orta avrupa turuna katıldık.Rehberimiz BURAK OKDAR beyin yardımseverliği, tecrübesi,sabrı,bölgeye hakimiyeti ve tarih bilgisi sayesınde çok güzel bir 5 gün gecırdık.Bir gün tekrardan kendisiyle baska bir turda karşılaşmak ümidiyle✌️...1/1

aydın yaşar 06/08/2019 13:26:54

SAYIN YETKİLİ,PRONTO TUR İLE İLK YURT DIŞI SEYEHATİMİZİ 22-29 TEMMUZ 2019 DA ORTA AVRUPA TURU ALARAK AİLECEK KATILMIŞ OLDUK,TUR REHBERİMİZ HAMDİ ÖZBEK BEYİ ÇOK BEĞENDİK,ENGİN TECRÜBESİ,ÖNGÖRÜSÜ,İNSANLARLA İLEŞİMİ,DOBRACILIĞI,AÇIK SÖZLÜLÜĞÜ VE HER YÖNÜ İLE POZİTİFLİĞİ TAKDİRE ŞAYANDIR.AYRICA OTOBÜS KAPTANIMIZ LEVENT BEYİ DE UNUTMAMAK LAZIM,O DA AYNI POZİTİFLİKTE BİRİSİ.TEŞEKKÜRLER PRONTO AİLESİ,İNŞALLAH İLERİKİ GÜNLERDE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İTALYA TURUNU DA SİZLERLE PLANLARIZ,BAŞARILAR......1/1

Berkay Koray 09/06/2019 18:17:33

Merhabalar, ailecek katıldığımız 3 gün 4 gece olan GAP turumuzu herkese öneririm gerçekten görüp gezmemiz bilgilenmemiz gereken yerler çünkü buralar bizim topraklarımız ancak öğrenme işi için öncelikle iyi bir rehbere ihtiyaç var ve bu konuda rehberimiz olan DİDEM HANIMA ailecek sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi çok bilgilendirdi harika bir misafirperverlikte bulundu ve kendisi gerçekten bir dost. Bu turu yapacak yurttaşlarıma kesinlikle turu tavsiye ederim ve KALİTE bir rehber arayan insanlara da kesinlikle DİDEM HANIMI tavsiye ederim. Memnun kalmama ihtimaliniz kesinlikle yok....1/1

Nurhan koray 09/06/2019 18:10:46

Merhabalar cook keyifli cok kaliteli bir tatil geçirdik.pronto tura ve özellikle Didem Çaloğluna cok teşekkür ederiz. İşini bu kadar özenle ve profosyonelce yapan bir rehberimiz olduğu için cok şanslıydık. Tekrar görüşüceğimizden eminim . Harika yerler herkezin gitmesini ve görmesini tavsiye ediyorum...1/1

Ali uygun 23/05/2019 21:07:03

18 . 23 Mayıs Rıza Kızıltan ile birlikte muhteşem bir Prag Viyana Budapeşte turu gerçekleştirdik Engin bilgisiyle ve her konuda Güleryüz’lü yardımsever tavırları ile bize çok güzel bir tur yaşattın TEŞEKKÜRLER RIZA KIZILTAN...1/1

Yasemin şatır 07/05/2019 21:03:20

2-6 mart tarihleri arasında Viyana Budapeşte Prag turuna katıldık. Hızlandırılmış bir tur olmasının yanında rehberimiz Özay beyin doğru yönlendirmeleri , tecrübeleriyle ,sorunlar karşısında beyfendi duruşu sakinliği , bölgeye hakimiyeti ve verdiği bilgiler sayesinde hem şehirlerden çok keyif aldık hemde unutulmaz bir tatil yaşamamızı sağladığı için kendisine çook teşekkür ederiz . Yeni bir tatilde görüşmek üzere Pronto !...1/1

haydar guran 06/04/2019 11:52:32

1- 5 nisan tarihleri arasında yeğenimle katıldığımız tur. gerçekten güzel bir turdu. oteller ( prag hariç) ve kahvaltılar umduğumdan iyiydi. ( prag hariç) turun en güzel şehri de prag'dı. rehber ferda bey gerçekten işinin ustası. sadece gördüklerini anlatmıyor, aynı zamanda şehrin toplumsal yapısı, mimarisi, kültürü, tarihi hakkında da bilgi veriyor. kendisine teşekkür ediyorum. ( stalin hakkında kötü konuşmayaydı daha iyiydi ama neyse :-) ek olarak : bratislava ve cesky krumlov zaten yol üstünde buraları "extra" demek yerine turun içine ekleyip paket fiyatını buna göre belirlerseniz, bence daha iyi olur.kimse, " buralar zaten yol üstünde neyin extrası" diye düşünüp, rahatsız olmaz....1/1

emrah numanoğlu 02/03/2019 21:35:16

25/02/2019--01/03/2019 tarihleri arası Budapeste ,Viyana ve Prag turuna katıldık .Başta rehberimiz Burak Okdar beye daha sonra PRONTO TOUR ailesine teşekkür ederim .Çok memnun edici ,bilgilendirici tam bir gezi oldu.İnşallah tekrar Burak beyle başka bir gezide bulaşmak üzere.....1/1

Meltem Kara 19/02/2019 12:27:33

11-14.02.2019 tarihleri arasında Prag turuna katıldık. Rehberimiz Enver bey eşliğinde. Enver bey oldukça ilgili ve enerjik idi. Turun başından sonuna kadar bilgilerini esirgemeden ve eğlenceli şekilde bilgilerini bizlerle paylaştı. Orta Çağ gecesinde inanılmaz eğlendik. Sevgili Enver bey nargile ikramından dolayı tekrardan teşekkür ederiz :D Çok güzel, çok harika, çok süper bir tur oldu. Pronto ailesine teşekkür ederiz. Kalitesi tartışılmaz....1/1

Orhan Ermetin 18/02/2019 16:54:30

11-14 Şubat tarihleri arasında 3 gece-4 günlük Prag turuna eşim ile birlikte katıldık. Hem çok hesaplı ve hem de çok eğlenceli geçti. Kış günü diye endişe ediyorduk ama gezilmesi gereken her yeri gezdik. Ben tur rehberimiz Enver Ünver'e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Her konuda sonsuz sabırlı ve yardımcı oldu. Geziler esnasında enerjisi ve bilgi birikimi ile harika vakit geçirtti. Kendisine ve Pronto ailesine tekrar teşekkür ederim. Prag'a gitmişken Terezin Nazi Kampı, Dresden ve Karlovy Vary ekstra turlarını özellikle öneririm....1/1

Ozge Kucuk 14/02/2019 23:49:47

11-14 Şubat Prag turuna tek kişi katıldım. Rehberimiz Enver Ünden eşliğinde çok güzel 4 gün geçirdim. Tecrübeli rehberliği ile bitmek bilmeyen enerjisiyle çok eğlenceli, öğretici bir tur oldu. Kendisi 27 yıldır Çek Cumhuriyeti' nde yaşamakta dolayısıyla çek kültürü hakkındaki engin bilgilerini de tur boyunca aktarıyor. Eğer tur rehberiniz Enver Hocam ise kesinlikle Terezin Nazi Kampı, Dresden ve Karlovy Vary ekstra turlarına katılmanızı öneririm. Teşekkürler Enver Hocam ve Pronto ailesi....1/1

Nİlüfer Yay 13/02/2019 01:21:46

26Ocak 2 Şubat Prag Viyana Budapeşte turuna katıldık. Rehberimiz Burak Okdar beye biz misafirlerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim. Biraz soğuk olmasına rağmen güzel bir geziydi. Özellikle otellerimiz güzel ve temiz merkeze yakın oluşuda bizim açımızdan süperdi. Pronto Tur'un Profösyönel rehberler dahilinde kaliteli hizmetlerinin devamını diliyoruz. Tesekkurler BURAK OKDAR BEY Teşekkürler PRONTO TUR. .......1/1

Hakan Aytan 02/02/2019 23:28:06

28-31 Ocak Prag turuna ailecek katıldık. Bizim için gayet güzel, dolu dolu ve eğlenceli bir tur oldu. Tabi ki turun böylesine güzel geçmesinin bence en önemli etkeni tur rehberimiz sayın Enver Ünden'in alışılmışın dışında enerji dolu rehberliği olduğunu düşünüyorum. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum. Prontotour'u da böylesine profesyonel bir rehberle çalıştığı için tebrik ediyorum. Dresden ve Karlovy turlarını tavsiye ederim....1/1

KONU Serkan Yasemin 01/02/2019 19:42:58

28-31 Ocak Prag turuna katıldığımız tur bugüne kadar katıldığımız turların en güzeliydi.Bunun en büyük sorumlusu herşeyiyle dopdolu donanımlı Enver Ünden rehberimizdi.Yanımızda 7 yaşında küçük çoçuğumuz olduğu halde onun sayesinde hiçbir sorun yaşamadık.Bizi yönlendirmiş olduğu restaurantlarda,alışveriş için dükkanlarda onun sayesinde aldatılmadığımıza da eminiz.Bugüne kadar hemen hemen bütün ülkelere gitmiş olmama rağmen bu kadar işini severek ve işine hakim bir rehberle karşılaşmadım.Pronto tour u bünyesinde böyle bir profosyonel kişiyi barındırdığı için tebrik ederim.Ektra turlardan Karlovy Vary ve Dresden i kesinlikle tavsiye ederim ama rehberiniz Enver Ünden eşliğinde..Çok ama çok teşekkürler ENVER HOCAM........1/1

Soner TAN 01/02/2019 13:14:51

26 ocak-30ocak2019 tarihli budapeşte viyana prag turuna eşim ile birlikte katıldık.ilk olarak rehberimiz Hamdi ÖZBEK beyfendiye buradanda ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.Çok ilgili ve alaka lı bir rehber hamdi bey müthiş bir bilgi deposu özellikleri saymakla bitmez bize göre.Ulaşımda bizleri güvenli bir şekilde dolaştıran attilla bey e de teşekkür ederiz.Pronto tur ile seyahat etmeyi planlayan tüm kişilere canı gönülden tavsiye ederim.TEŞEKKÜRLER PRONTO TUR TEŞEKKÜRLER HAMDİ ÖZBEK............1/1

Canan Aladağ 31/01/2019 19:28:33

28 ocak-31 ocak 2019 tarihli prag turu verdiğim en doğru karar olmuş. Prag’a inişte güler yüzlü, sıcakkanlı, pozitif enerjisiyle kıpır kıpır rehberimiz Enver Ünden bizleri karşıladı. 4 gün sürecek gezimiz ancak böyle nokta atışı planlanabilirdi. Şimdi ne yapmalıyım? Sorusunu hiç aklıma getirmedi. Tavsiye ettiği yerler ve anlatımları çek cumhuriyetinde uzun yıllardır yaşıyor olmasının da verdiği tecrübeyle damakta hoş bir tat bırakıyor. Turda rehber çok önemli. O ülkenin ruhunu veren o ülkeyi size yaşatan ,anlatımlar sanırım. Halk hikayelerinden, alışkanlıklarına, aile ilişkileri, sosyal hayatları, ekonomisi, psikolojisi, tarihi.... her konuda donanımlı Enver Bey , keşke her turda olsa dedirtti. Çoğu anlattığı bilgiyi internetten gözden geçireyim dediğimde ne bloglarda ne resmi sitelerde bulamadım. Ancak yaşayan insanların ve gözlem gücü yüksek insanların sahip olabileceği türden bilgileri de rehberlik bilgisine eklenmiş.Kendisini çok övdüm biliyorum :) firma sadece kontakt kurmamızı ulaşımımızı konaklamamızı sağlıyor gerisi rehberde çünkü. Ekstra turlardan karlovy vary ,dresden mutlaka görülmeli. Prag zaten yaşanası bir şehir ama emin olun araştırmalar ve yazılanlardan ötesi var. 3-4 gün ayrıca zaman ayrılmalı. Canlandırmalı anlatımı, mütevazi ve sıcakkanlı kişiliği, engin bilgisi için rehber Enver Bey’e, bizleri buluşturduğu için pronto ailesine teşekkürler....1/1

Bülent salan 14/01/2019 21:57:43

Salzburg ve romantik yol destinasyonu mutlak suretle gidilmesi gereken bir yol ekim 2018 başında bu turu rehberimiz Hamdi beyle beraber inanılmaz bir gezi oldu şunu net olarak söyleyebilirim mutlaka gitmelisiniz böyle güzel bir geziyi kaçırmayın pronto tur çok teşekkürler...1/1

Ceyda Ozkan 06/01/2019 00:03:22

Yilbasinda 2 cift olarak gittigimiz Prag turu’ndan oldukca memnun kaldik. Bunun en buyuk sebebi tur rehberimiz Enver Bey ve ekibidir. Ilk andan itibaren sorunsuz isleyen bir organizasyondu. Herkese gonul rahatligiyla tavsiye ederiz. Sevgiler....1/1

Hüseyin GÜL 18/12/2018 11:42:44

13-16 Aralık PRAG Turuna eşimle beraber katıldık. Prontonun her zaman ki ciddiyeti ve hizmetlerinden son derece memnun kaldık. Ama özellikle belirtmek isterim Teşekkürün en büyüğü Rehberimiz Enver Beye. Karşılamadan son nokta chekin işlemlerinin bitmesine kadar tüm grupla samimiyetiyle kurmuş olduğu diyalog efsane. Teşekkürler Enver HOCAM :)...1/1

Neşe Usta 12/12/2018 22:19:29

Prag turundan yeni döndük.Başta Çetin Altan Bey e ve Sedat Bey e teşekkür ediyorum.Başta tur fiyatı çok ucuz olduğu için tedirgin olmuştum ama Prontotour beni şaşırttı..:))Emeģi geçen herkese teşekkürler...Ortaçağ gecesi müthiş bir deneyimdi..Av köşkü muhteşemdi..Keşke hayat Prag turu tadında olsa:)))Selamlar,sevgiler......1/1

Fatih Suntay 03/12/2018 17:27:11

Geçen sene Pronto ile İtalya turuna eşimle beraber katılmış biri olarak, öncelikle Pronto ailesine teşekkür etmek itiyorum. Rehberleri gerçekten itina ile elinden geleni yapıyorlar. 29.11-02.12 prag turuna katıldık ve çok güzel zaman geçirdik. Hatta Pronto jest yaparak otelimizi BW Amedia olarak değiştirdi. Asıl teşekkürü ise yorumlar bölümünde sıkça adı geçen Enver beye etmek istiyoruz. Neden adının sıkça geçtiği belli oldu. Enver bey 1 numarasınız. Diğer rehber Çetin beyde çok bilgili ve donanımlı bir beyefendi. Gerçekten birbilerini tamamlıyorlar. Muhtemelen bir sonraki rotamı Pronto ile Barcelona olarak belirleyeceğim. Tebrikler.......1/1

Hülya Küpeli 18/10/2018 16:06:59

6 kişilik grubumuzla yaptığımız Prag gezimizin her anını dolu dolu yaşadık.Transferinden oteline kadar sorunsuz ve rahat bir tatildi.Özellikle rehberimiz EnverÜnden bizi çok iyi ağırladı.Kentin tarihinden tutun eğlence ve iyi yemek,alışverişe kadar bize tüm gereken bilgi ve tavsiyelerini verdi.Hiç kötü yemek yemedik ve hiç kazıklanmadık.Gittiğimiz heryerden keyif aldık ve mutlu döndük.Şimdiye kadar gördüğüm işinin hakkını veren ,severek ve iyi yapan en başarılı rehber.Yüzünüz hep gülsün ,keyfiniz hiç yitmesin Enver Hocam .Sevgiler saygılar Pronto Tur😎...1/1

Müge sezişli 18/10/2018 13:51:19

Harika bir geziydi.Havaalanında başlayan sıcak bir karşılama dönüş uçağına kadar aynı samimiyetle devam etti.Rehberimiz Enver bey e ve ekibine burdan da çok teşekkür ederim.Gitmeden önce tur programlarına katılmayıp kendi programımızı kendimiz yapmayı planlamıştık.Büyük hata olurmuş.Enver beyin bilgisi ve keyifli anlatımıyla gitttimiz her tur dolu dolu ve keyifli geçti.Pronto ailesine ve tüm programı dolu dolu yaşanmamızı sağlayan hocamız Enver bey e çok çok çok teşekkürler....1/1

demet özçelik 17/10/2018 16:04:00

11.09.-14.09.2018 tarihleri arasındaki Prag gezimizi rehberimiz Enver bey ve ekibi sayesinde çok keyifli geçirdik,samimi ve eğlencenli Enver beye ve pronto tur ailesine teşekkür ederiz....1/1

Bilge piyade 16/10/2018 13:56:21

Arkadaşlarımla 11.10.-14.10.2018 tarihli Prag gezisine katıldım.Havaalanındaki sıcak karşılama ve geri alana dönene kadarki o samimi ve sıcaklık hiç değişmedi. Elbette bunun en büyük sebebi rehberimiz Enver bey ve ekibine çok çok teşekkür ederiz. Bütün gezi boyunca o ilgi alaka hiç eksilmedi. Sayesinde unutamayacağımız süper bir gezi oldu. Enver Beye bugüne kadarki bilgi ve birikimlerini bizimle paylaştığı içinde ayrıca çok çok teşekkürler Pronto ailesini ve özellikle Enver Beyi şiddetle tavsiye ediyorum. Enver hocam başka bir seyahatte görüşmek üzere. Teşekkürler Pronto ailesi....1/1

Z.Tuba KESKİN 15/10/2018 12:55:57

Bu sabah döndüğümüz 6 bayan olarak katıldığımız Prag turundan ilk andan itibaren gerek bilgilendirme gerekse ilgilenme açısından son derece memnun kaldığımız rehberimiz Enver Bey’e sonsuz teşekkürlerimi hem kendim hem de gurubum adına burdan da çok teşekkür ettiğimi bildirmek isterim...Son ana kadar bizimle ilgilenip (Havaalanı çıkış) kendimizi her konuda rahat 😌 hissetmemizi sağladığı için de ayrıca çok teşekkür ederim.Dünyayı bir bilene Enver Rehbere sormak lazım 👋🏻...1/1

Semanur şenol 25/09/2018 21:21:34

13.09.2018 tarihli Prag gezimizin rehberi, Enver beye enerjisi, samimiyeti ve sempatik kişiliğiyle keyifli anlar yaşattığı ve hava limanına kadar olan ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz....1/1

Tina 11/09/2018 16:03:58

7.9.2018 tarihinde Pronto ailesiyle prag turuna katildim.Öncelikle rehberimiz Enver Bey e cok cok tesekkur ediyorum.Turun her saniyesinde bizimle ilgilenip,her konuda son derece yardimci oldu.Enerjisiyle essiz anlatimlariyla bizlere harika bir tur yasatti👍Prag turuna katilmak isteyenler Karlovy Vary ve Dresden i gormeden gitmesin👍🏻...1/1

Angie 11/09/2018 15:45:02

7.9.2018 tarihinde prag turuna katildim.rehberimiz Enver Bey hocamiza sonsuz tesekkur ediyorum amerikadan gelip boyle bir rehberle karsilasmak mutluluk vericiydi benim icin.Isini bu kadar iyi yapan nese dolu enerjik bir dostla dolu dolu muhtesem bir tatil gecirdik . Bir sonraki tatilde pronto ailesi ve Enver Hocayla gorusmek dilegiyle sevgiler.👍🏻✌🏻✌🏻😍...1/1

Handan TENGİR 11/09/2018 01:34:11

7 eylül tarihli 3 gece 4 gün Prag programına eşimle katıldım.grubumuz 9 kişi olmasına rağmen programı devam ettiren pronto tura teşekkür ederim.Pragta Harika günler geçirdik.Kentin görülmesi gereken heryeri gördük.Gurubumuz da çok uyumlu neşeli olunca herşey çok güzel oldu.Ancak bir program bu kadar güzel geçmişse rehberimiz Enver sayesindedir.Espirleri tek tek bizimle ilgilenmesi kente hakimliği konular üzerindeki değerli bilgileri ile bize pragta mükemmel günler geçirtti.Anladık ki grup ne kadar iyi olursa olsun turu ve programı vezir de eden rezil de eden rehberdir.BiZler Enver bey sayesinde mükemmel ötesi bir program geçirdik.Prontour aldığı parayı sonuna kadar haketmiştir.Herşey için teşekkürler prontour ve Enver bey.Sevgiyle kalın....1/1

Sevgi Başkan 31/08/2018 09:14:19

20-27 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Budapeşte-Prag-Viyana turuna katıldım. Rehberimiz Sayın Emre Yaka gezimizin mükemmel olması, güzel anılar biriktirmemiz için inanılmaz çaba gösterdi. Sevecen, herkese değer veren, büyük ve küçük tüm katılımcılarla iyi iletişim kuran, sakin, güler yüzlü, inanılmaz bilgiye sahip, sorulan hiç bir soruyu yanıtsız bırakmayan, çok kültürlü, sorun çözme becerisi doruk seviyede olan bir rehber, kendisine çok teşekkür ediyorum gezimizin unutulmaz olmasını sağladığı için. Ayrıca her zaman güler yüzlü ve işlerini ciddi ve eksiksiz yapan Ankara Bahçelievler Pronto tur temsilcileri sayın Volkan Dursun ve Zeynep Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Gökhan turk 26/08/2018 01:22:01

22 25 ağustos 2018 prag turuna sizin vasıtanızla gittiğimiz için gezinin her anında kendimizi şanslı hissettik enver beyin ilgili bilgili ve özverili çalışmasına ve turu güzelleştirmeye çalışmasına şahit oldum teşekkürler...1/1

ibrahimozdemir 25/08/2018 17:46:16

Sevgili rehberimiz Enver Hocam sayesinde hangoveri yaşadık......1/1

Cengiz Ergürsel 02/08/2018 09:36:02

27-30/07/2018 BUDAPEŞTE TURUNUZDAN SON DERECE MEMNUN KALDIK.REHBERİMİZ ARDA ACAR GERÇEKTEN İŞİNİ ÇOK İYİ BİLEN VE SON DERECE KÜLTÜRLÜ BİR REHBER.KENDİSİNE VE PRONTOTUR'A TEŞEKKÜRLER.ERGÜRSEL AİLESİ...1/1

Fatma Durmuş 01/08/2018 15:33:34

22-29 Temmuz Berlin-Prag-Viyana-Budapeşte-Kosice turuna katıldım. Harika bir hafta geçirdik. Rehberimiz Hamdi Özbek hem bilgisi hem de tecrübesi ile gezimizi çok renkli ve güzel kıldı. Ayrıca; herkese gezi anlamında da öok yardımcı oldu, ekip olarak da çok güzel ve uyumlu idik. Program ve şehirler çok güzeldi. Ayrıca; şoförümüz Senay Bey de bir hafta boyunca hepimize keyifli, temiz ve güvenli bir yolculuk sağladı. Orta Avrupa Turu için özellikle rehber Hamdi Bey'i gitmeden önce sormanızı tavsiye ederim Herkese teşekkürler :)...1/1

Gülgün Güven 24/07/2018 22:49:41

19-22 Temmuz 2018 Prag turuna katıldık. Rehberimiz Enver kardeşimiz ve ona eşlik eden Mehmet kardeşimiz sayesinde bol gülmeli çokça eğlenmeli yerinde ve dozunda bilgilenmeli güzel bir tur geçirdik. Önce işini bu kadar seven ve önemseyen Enver kardeşimize sonra PRONTO Tura çok teşekkür ederiz....1/1

Yılmaz KOÇ 24/07/2018 11:59:46

19-22 Temmuz 2018 Prag turundan çok mutlu döndük. Rehberimiz Enver Bey hem çok bilgili, hem de enerjisiyle bizi çok etkiledi. Yardımcısı olan genç arkadaşımız Mehmet Bey de çok sempatik biri. Bize takım halinde çok yardımcı oldular. Başta Enver Bey olmak üzere Pronto Tur ailesine çok teşekkür ederiz. Karlıova Vary, Terezin gezilerini kaçırmayın. En önemlisi de Ortacağ Gecesine sadece Pronto ile gidilir. Diğer tur şirketleri şehir merkezinde ve dar kapsamlı, Pronto ise harika bir köyde ve daha güzel bir gece yapıyor. Prag'a 3 kez gitmiş biri olarak yazıyorum. Şimdiden iyi tatiller....1/1

Aliye Şentürk 24/07/2018 00:41:25

08.07 .2018tarihinde bu tura ailece katıldık rehberimiz murat koç beye çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir geziydi sadece son gün kösicede çok sıkıldık pazar olmasi dolayi her yer kapaliydi dönüş uçağı için düşünülmüş bir yer çok küçük ve sıkıcıydı...1/1

GÜRCAN AYDINALP 21/07/2018 14:10:31

8Temmuz-15Temmuz tarihleri arasında Orta Avrupa turuna iki aile katıldık .Rehberimiz Murat Koç bey bizi Atatürk hava alanında güler yüzle karşıladı.O andan itibaren bize karşı samimiyeti , ilgisi ve neşesiyle bu turun çok güzel geçeceğini hissettik.Gerçekten muhteşem bir rehber ,muhteşem katılımcılar ve muhteşem yerler ile rüya gibi bir hafta çok çabuk geçti.Rehberimiz Murat beyin bilgisi ve yardımseverliği ve bize karşı hoşgörüsü inanılmazdı.Tüm güzel yerler ve güzel paylaşımlar için Murat beye ve katılımcılara çok teşekkürler. Pronto tur İzmir'e de çok teşekkürler.Yeni yerleri tekrar Pronto Tur ile keşfetmek dileğiyle .Hoşçakalın...1/1

dilek balkan 19/07/2018 15:12:28

9-16temmuz 2018 tarhli Orta Avrupa turunu Burak Okdar rehberliğinde yaptım.Kendisine cok teşekkür ediyorum,yorum katmadan yaptığı bilgilendirmeler,tüm tur katılımcılarına yardım etme girişimleri ve hoşgörülü davranışları ben dahil grubumuza güzel bir gezi yaşattı.Şikayetler olduğunda bir cezası varsa , memnuniyetlerinde bir ödülü olmalı .Şimdiden teşekkür ederim....1/1

Murat Hakkı Aydoğan 18/07/2018 23:59:56

9-16 temmuz 2018 tarihleri arasında bu tura eşimle katıldık. Rehberimiz sayın Burak Oktar beydi . Bizi Atatürk Havaalanından karşıladı ve o andan itibaren bize her konuda tur bitene kadar yardımcı oldu. Bıkmak sıkılmak bilmeden her konudaki sorularımıza cevap verdi. Gerçekten işini hakkıyla yapan bir insan. Pronto tur olarak sizleri böyle rehberler ile çalışmanızdan dolayı tebrik ederiz. Tur bitiminde herkesin bavullarını almasını beklemesi ve herkes ayrıldıktan sonra ordan ayrılmasıda çok kibar bir davranıştı. İnşallah tekrar sizin turlarınıza katıldığımızda Burak beyle karşılaşırız....1/1

Sadiye Akgün 20/06/2018 15:01:46

2.6.-9.6 2018 tarihleri arasında katıldığım Budapeşte Prag Viyana turu rehberimiz sayın Hamdi ÖZBEK'in bilgisi , yaklaşımı , samimiyeti ve yönlendirmeleriyle ve şoförümüz Senay beyin güvenli yolculuğuyla çok güzel geçti. Önerilen extra tur programı başarılıydı. Öneri olarak, kaldığımız otellerden Budapeşte Oteli ile vedalaşma zamanınız gelmiş gibi.......Bir sonraki gezilerimde de bu kaliteyi yakalayabileceğimi umarak Pronto ailesine teşekkürler......1/1

adem güngör 13/06/2018 11:11:52

Merhabalar, 2-9 Haziran taraihleri arasında Budapeşte-Prag-Viyana turunuza katıldım. Rehberimiz Hamdi Özbek beyfendinin bilgisi, tecrübesi ve dost canlısı sıcaklığıyla çok güzel ve eğlenceli bir tur geçirdik. Mevcut organizasyonları çok başarılı buldum. Şoförümüz Senay bey sayesinde çok keyifli ve güvenli bir yolculuk geçirdik. Öneri olarak tur rotası Prag gidişli Budapeşte dönüşlü olmaz üzere Prag-Viyana-Budağeşte olabilirdi. Teşekkürler....1/1

Zeliha 08/06/2018 22:13:32

Prag defalarca gidilmeye değer bir şehir. Bir de doğa ve tarihin birleştiği Karlovy Vary var ki hayran kalmamak elde değil! Rehberimiz Enver Bey ise bizi o kadar güzel ağırladı ki, bu güzel tatilin yanı sıra çok tatlı bir de dost kazandık :))...1/1

Filiz başer 08/06/2018 18:24:09

31 mayıs. 3 haziran Prag turuna katıldım çok hoş anılarla beraber Enver gibi eşi benzeri olmayan hem işinde bukadar profesyonel hem kişiliğinde bukadar eğlenceli temiz kalpli bir insanla dost olarak dönmenin mutluluğunu yaşadım Teşekkürler güzel insan tatilimizi daha anlamlı kıldığın için teşekkür Pronto Tour ayrıca...1/1

Mansur Karaca 05/06/2018 12:19:32

31 Mayıs-3 Haziran Prag turumuz Prontotour ayrıcalığıyla mükemmel geçti.Özellikle bizleri tur boyunca yalnız bırakmayan ve her konuda bizlere yardımcı olan rehberimiz Enver Ünden'e çok teşekkür ederiz....1/1

Göker Durmaz 05/06/2018 11:55:32

Merhaba, 31/05-03/06 tarihlerinde Prag turuna katıldım. Öncelikle samimiyeti, ilgisi, tükenmeyen neşesi ve enerjisi, bizlere aktardığı bilgisi için rehberimiz Enver Abi'ye sonra da hiç bir organizasyonel problem yaşamadan turumuzu tamamlamamızı sağlayan Pronto'ya çok teşekkürler. Prag'ın harika bir şehir olduğunu biliyordum ama Enver Abi'yle harikulade bir hal aldı. İnşallah en kısa zamanda Prag'ta ya da başka şehirlerde tekrar karşılaşırız. Herşey için tekrar teşekkürler Hocam :-)...1/1

Ülbegi Ailesi 05/06/2018 11:11:39

31 Mayıs-3 Haziran Prag Turumuz rehberimiz Enver Ünden sayesinde harika geçti. Kendisine ve Pronto’ya çok teşekkür ederiz. Özge-Umut Ülbegi...1/1

SİBEL şenees 05/06/2018 10:55:18

Böyle güzel bi tatıl gecırmedım herşey şahaneydı tek kelimeyle hele ki Enver’ hocam o kadar güzel anlattı ki muhteşemdi seneye gene gelcem herşey için teşekkürler harıka insan😘😘😘😍😍😍...1/1

Cem Akkılıç 04/06/2018 13:40:28

Merhaba, 31 Mayıs-3 Haziran arası Prag-Dresden gezisi turundan çok memnun kaldım ve hoş vakit geçirdik. Başta tur rehberimiz Enver Bey olmak üzere tüm Prontotour ailesine teşekkürlerimi sunuyorum....1/1

Sibel 12/05/2018 12/05/2018 18:39:13

Merhaba,25-28 Nisan 2018 tarihleri arasında prag turuna arkadaşımla katıldık.Rehberimiz SEDAT BEYE emegine,ilgisine,samimiyetine ve bizlere aktardığı bilgisi için çok teşekkür ederim.Bunun kadar güzel bir tur gezisinde tekrar buluşmak dileğiyle. SAYGILAR......1/1

Burcu 12/05/2018 13:06:52

Merhaba, 28 Nisan -1 Mayıs tarihlerinde yapmış olduğumuz Budapeşte turundan çok memnun kaldık. Turumuz toplamda 8 kişilik oldukça küçük bir gruptu. Bu az kişi sayısına rağmen istediğimiz ekstra turların hepsini sadecev2 kişi olsak bile gerçekleştiren rehberimiz Arda Bey'e çok çok teşekkürler. Normalde turla seyahat etmeyi sevmeyen biriyken Arda Bey ve pronto tur bu fikrimi değiştirdi. Herşey için tekrar teşekkürler Arda Bey ve pronto tur....1/1

Filiz Üstem 20/04/2018 09:08:30

Merhaba,9ila 13 Nisan tarihleri arasında Budapeşte-Prag turunuza katıldık ve çok memnun ayrıldık.Her şey çok güzeldi,hiç bir sıkıntı yaşamadık.Özellikle rehberimiz Veronika Samo hanım bize fevkalade eşlik etti,bizi kendi evimizdeymiş gibi hissettirdi.Son derece samimi,bilgili,kültürlü,yardımsever bir kişi.İşini profesyonelce yapan bir rehber,işini çok sevmesi tavırlarına yansıyordu,onın gibi rehberlerle Pronto daha da yükselecektir,eminim.Sonsuz teşekkürler sevgili Veronika.Bu arada şoförümüz Andrew Bey'e de fedakar ve beyefendi tavırlarından dolayı teşekküe etmek isterim.Yeni seyahatlerde buluşmak üzere tekrar teşekkürler Pronto ve Veronika....1/1

nedret ergen 16/04/2018 17:29:18

2 nisan 6 nisan 2018 tarihleri arasında Budapeşte Prag turuna iki arkadaşımla beraber katıldık.Rehberlerimiz Enver ve Arda beylere çok teşekkür ederiz.Ablamız Nesrin hanıma özellikle çok yardıları oldu.Turdan mutlu eğlenmiş olarak ve tekrar buluşabilmek umuduyla ayrıldık.Çok teşekkürler Pronto Tur çok teşekkürler Enver ve Arda kardeşim....1/1

Yasemin Küçükkoç 12/02/2018 14:04:21

Sayın ilgili, 25-01-2018/28-01-2018 tarihleri arasında yapmış olduğum Prag seyahati ile ilgili çok memnun kaldığımı bildirmek istedim. Özellikle Prag da bize çok iyi hizmet vermiş olan rehber Enver Ünden için mesaj atmak istedim. Gerçekten bu kadar donanımlı ve de " neşeli "eğlenceli bir rehber ile çalıştığınız için sizi tebrik ederim. Enver bey sayesinde çok güzel bilgiler elde ettik.. Çok keyif aldım bu turdan, çok teşekkürler :) Başarılarınızın devamını dilerim.. Saygılar.......1/1

Bediha Orbay 07/02/2018 09:17:01

Arkadaşımla birlikte 1-4 Şubat Prag turuna katıldık. İlk kez rehberli yurtdışı turuna katılıyorum. Enver Bey, işini severek yapan, enerjik, bilgi dolu, eğlenceli, harika bir rehberdi. Ülke hakkında harika bilgiler verdi. Anlattığı anıları da bir o kadar komikti. Her konuda bıkmadan usanmadan tekrar tekrar yardımcı oldu. Dönüşte havalanında bizi sarılarak uğurladı ve kontrolden geçene kadar bekledi. Enver Bey sayesinde beklentimin çok üzerinde bir tur oldu. 3* Merkez otel olan Merkur'de konakladık. Odalar temiz ve çalışanları yardımseverdi. Old Town meydanına yürüyerek 10-15 dk mesafedeydi. Aynı zamanda turistik mekanlar yürüyerek gezilebilecek konumdalar. Prag tekrar gidilebilecek bir şehir. Kesinlikle tavsiye ederim. Harika bir tatil için Enver Bey ve Prontotour'a teşekkür ederiz....1/1

Seda tanrıverdi 06/02/2018 14:56:41

1-4 şubat turuna katıldık..Prag şahane bir şehir.. Energie otelde konakladık, tertemiz bir oteldi.. Rehberimiz Enver beye ilgisinden ve anlayışından dolayı çok teşekkür ederiz.....1/1

Begüm Yakıcı 06/02/2018 00:45:46

Prag turuna 20-23 Ocak tarihleri arasında katıldık. Rehberimiz Enver Bey sayesinde Prag ve çevresini bu kısa süre içerisinde özümseyerek gezme şansını yakaladık. Kendisi misafirleriyle çok ilgili bir rehber, aynı zamanda çok da bilgili. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum....1/1

Nursima Gençay 04/02/2018 20:09:35

20-23 Ocak tarihlerinde ailecek 3 gece 4 günlük Prag turunuza katıldık.Rehberimiz Enver Ünver beyin ilgi ve alakasından çok memnun kaldık.Güzel bir tatildi.Tekrar gidilebilir....1/1

Özden Ersöz 04/02/2018 19:08:00

şubat tatilimizi prag gb büyülü bir şehirde geçirmek muhteşemdi her köşesi başka güzeldi muhakkak gidin hocamda bir rehber olarak prag gezimizi şenlendirdi. Teşekkürler Enverrrr☺...1/1

Gülsenem K.koç 01/02/2018 23:30:31

Dört arkadaş 24 Ocak ile 28 Ocak tarihleri arasında Prag turuna katıldık. Öncelikle bize Prontotour u öneren Isparta Saporta Tour a çok teşekkür ederim. Prontotour ve müthiş rehberimiz Enver Bey sayesinde harika bir dört gün geçirdik. Enver Bey bize harika bir Prag turu yaptırdı ve hepimiz ile tek tek ve sabır ile ilgilendi. İlk günden son güne kadar harika bir tatil geçirdik. Bizi en çok etkileyen de Enver Beyin havaalanında bizi son ana kadar yalnız bırakmadan ailesini yolcu eder gibi bizi uğurlaması oldu. Sımsıkı sarıldı ve hepimizi yolcu etti. Prontotour a ve Enver Bey e bir kez daha çok ama çok teşekkür ederim....1/1

Batuhan Altun-Günnur Yüce 01/02/2018 19:36:19

20-24 ocak 2018 tarihli prag turuna katıldık. Enver Hocamız sağolsun zaten güzel olan Prag turunu iyice güzelleştirdi. Sıcak samimi tavırları, bitmeyen enerjisi, bilgi birikimi kısacası bir tur rehberinden bekleyebileceğimizin çok daha fazlasını bulduk. Enver beyin rehberlik yaptığı başka Pronto turlarına da katılmayı çok isteriz. Otel olarak şehir merkezindeki Adria Otelde kaldık. Heryere yürüme mesafesinde olduğu için şehrin çoğunu gezme imkanı bulduk....1/1

Gülşen 31/01/2018 22:08:21

24-28 Ocak tarihleri arasında 4 bayan olarak Prag turunuzdaydık. Rehberimiz ENVER BEY bizi güleryüzle ve samimiyetiyle karşıladı. Prag ı bize ailesinden biriymişiz gibi gezdirdi. Eğlendirdi. Prag a gidipte ENVER BEY le tanışmadan dönmeyin.ENVER BEY kalitesiyle duruşuyla ve işine alan saygısıyla muhteşem biri. En çok ta bizi havaalanında kucaklayarak yolcu etmesi gözlerimizi doldurdu. ENVER BEY e bize unutulmaz bir tatil yaşattığı için ve sizlere yani pronto tour a ve bize Prag ı tavsiye eden Isparta SAPORTA TOUR a sonsuz teşekkür ediyoruz. Görüşmek dileğiyle.❤️...1/1

İbrahim köse 30/01/2018 16:51:10

Sırf enver by ile tanışmak için gitmeyi düşünüyorum....1/1

Atiye Dönmez 29/01/2018 10:43:19

Merhabalar. 20.01.2018 - 23.01.2018 tarhleri arası prag turunuza katıldım. Ve iyiki de katılmışım dedim. Rehberiniz Enver Bey sayesinde harika bir tatil yaptım. Sevgili Rehberimiz Enver Bey'in tur arkadaşlarımın hepsiyle tek tek ilgilenmesi (insanlar arasında ayırım yapmadan) sorduğumuz her soruyu bıkıp usanmadan cevaplaması, herkesi toparlayıcı olması, yenilecek, içilecek ve alış veriş yapılacak yerlere varana kadar tek tek göstermesi. Gezerken planlı, programlı davranması ve buna hem kendinin hemde tur arkadaşlarımın uymasını sağlaması sayesinde hem gezdim, hem eğlendim, hem uykumu aldım, hem aç kalmadım, hem de tarih kokan prag hakkında çok şey öğrendim. En güzel tarafı da bizi en son havaalanında bile yalnız bırakmaması, son ana kadar bize el sallayarak yolcu etmesi benim ve tur arkadaşlarım için en mutlu son oldu. Şimdilik hoşçakalın. Enver Bey'e tekrar tekrar selam bir daha gezide ve yine Rehberiniz Enver Bey'le birlikte buluşmak üzere... Tarih:...1/1

Yıldırım Ailesi 27/01/2018 12:46:40

20-23 Ocak tarihleri arasında Prag turuna katıldık.Çok keyifli geçti. Herşey mükemmeldi.Rehberimiz Enver beyin (hocam)turumuzun keyifli ve güzel geçmesinde büyük katkısı oldu.Bilgi birikimi ve hoş sohbeti,sempatik tavırları ile gönlümüzü fethetti.ilk fırsatta yine Prag yine Pronto yine Enver Hoca diyoruz...1/1

Esin Erman-Özcan Erman 26/01/2018 16:09:56

20 Ocak-23 Ocak 2018 tarihleri arasında Prag'da harika bir tatil geçirdik.Kış itibariyle kaygılarımız vardı.Evet çok soğuktu ama havaalanına indiğimiz andan geri dönüşümüze kadar rehberimiz Enver Ünden'in sıcaklığı, enerjisi içimizi ısıttı desek yalan olmaz.Kendisi, sürekli hiç susmadan konuşabilme , hiç yorulmama, sürekli gülme ve güldürme gibi üstün yeteneklere sahip :)) Başınıza gelebilecek her türlü olumlu yada olumsuzluklar hakkında önceden bilgi sahibi oluyorsunuz.Uzun yıllardır orada yaşadığı için ülkeye çok hakim. Otelimiz şehir merkezine tramvayla 20 dk uzaklıktaki Energie oteldi.Bu da bizim için dezavantaj değil avantaj oldu.Otele 2 durak uzaklıktaki turistik olmayan sadece yerel halkın gittiği pub ve restoranları da deneyimleyebildik.Gayet güzeldi. Biz tesadüfen Pronto'yu tercih etmiştik, iyi ki de öyle olmuş.Yeni turlarda görüşmek üzere Pronto .Teşekkürler......1/1

Mert Usuk - İrem Usuk 25/01/2018 11:37:02

20 - 23 Ocak 2018 tarihlerinde Eşim ile katıldığımız Prag turundan çok zevk aldık. Hava çok soğuktu ama rehbermiz Enver Hocam sayesinde turumuz çok zwevkli ve sıcak geçti. Büyüksün Enver Hocam. Prag turunu Enver Hocam la öneririm....1/1

Zeynep Beril Doğdu 24/01/2018 10:03:24

20.01.2018 -23.01.2018 tarihleri arasında Prag şehir gezisinden çok memnun kaldık . Rehberimiz Enver Bey bizi hem gezdirdi hem eğlendirdi sağolsun . Kendisi çok iyi , enerji dolu , sempatik bir rehber . Umarım herkese turlarında böyle bir rehber eşlik eder.Bize bu güzel tatili yaşattığınız için Pronto ailesine ve rehberimiz Enver Bey ‘e bize eşlik ettiği için çok teşekkür ediyoruz . Çok keyifli bir tatildi . En yakın zamanda yeni turlarda görüşmek dileğiyle ......1/1

Mahmut Demiroğlu 18/12/2017 12:36:54

Merhabalar, 14-17 Aralık prag turuna eşim ile katıldık, tek kelime muhteşem fakat bir başka muhteşem olan da Enver Ünden Hocam :)) Prag Enver Hocam ile daha da muhteşem yani .. Her acenta' da ve her Avrupa ülke'sin de Enver Ünden gibi muhteşem rehberlerin olması ne güzel olurdu. Teşekürler Pronto teşekkürler ENVER ÜNDEN......1/1

SerapTulayAysegulFadik 17/12/2017 21:22:54

14-17 Aralik Prag turuna katildik.Hersey rehberimiz Enver Bey sayesinde harikaydi. Kendisi konusuna hakim, guleryuzlu ve yuksek enerjisi ile bizlere beklentimizin uzerinde bir tur sagladi. Tesekkur ederiz......1/1

Sibel Demiroğlu 17/12/2017 20:10:09

14-17.12.2017 Prag turu için öncelikle rehberimiz Enver Ünden e teşekkürü borç bilirim...Güler yüzü, detaylı bilgilendirmeleri, faydalı yönlendirmeleri ile Prag da harika 3 gece geçirdik.Grubumuz da , rehberimiz de çok güzeldi, Prag zaten muhteşem!!!!! Teşekkürler Pronto 👏...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?