Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Büyük İspanya Turu
İspanya Turları

Son 6 Kişi
22/12/2019 - 29/12/2019
7 Gece - 8 Gün
3* - 4* HOTEL
3.960 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

**PROMOSYON... Madrid (2 Gece 3* Ibis Madrid Alcala La Garena Hotel vb.) Sevilla (1 Gece 4* TRH Motilla Hotel vb.) Granada (1 Gece 4* Granada Palace Hotel vb.) Valencia (1 Gece 3* Holiday Inn Express Bonaire Hotel vb.) Barselona (2 Gece 3* B&B Viladecans Hotel vb.) 7 Gece (7 Kahvaltı) Türk Hava Yolları, İstanbul (yeni) Havalimanı, Madrid Gidiş - Barselona Dönüş **PROMOSYON turlarda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz...
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
3,960 TL
İlave Yatak
3,960 TL
Tek Kişi
5,415 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 3,960 TL

OTELLER


B&B HOTEL BARCELONA VILADECANS / Barcelona


GRANADA PALACE HOTEL / Granada


HOLIDAY INN EXPRESS VALENCIA BONAIRE / Valencia


IBIS MADRID ALCALA DE HENARES LA GARENA HOTEL / Madrid


TRH LA MOTILLA HOTEL / Sevilla

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI
TK1857 İSTANBUL-MADRİD 08:05-10:45
TK1856 BARSELONA-İSTANBUL 18:10-23:50

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (yeni havalimanı) - Madrid gidiş, Barselona - İstanbul(yeni havalimanı) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Madrid’te 2 gece, Sevilla'da 1 gece, Granada'da 1 gece, Valencia'da 1 gece ve Barselona’da 2 gece belirtilen kategorideki otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
 • Havalimanı – otel – havalimanı ve tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Madrid, Sevilla, Granada,Valencia ve Barselona şehir gezileri
 • Yol üzeri Cordoba gezisi
 • Barselona konaklama vergisi
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV

 • Vize ücreti ve servis bedeli   120 EURO  ( Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lüften isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

         GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL – MADRİD

İstanbul (yeni) Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan en az 3 saat önce bilet, bagaj ve pasaport işlemleri için bulunulması tavsiye edilir. Sonra Türk Hava Yolları’nın TK1857 tarifeli seferi ile 08:05'de Madrid’e uçuş. Yerel saate göre ile 10:45'da inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik Madrid şehir turunda; Kraliyet Sarayı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı & Çeşmesi, Paseo Del Prado & Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize hareket ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MADRİD - (TOLEDO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile yarım günlük ekstra olarak Toledo Turu'na katılma imkanı. İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, Ünlü katedrali ve katedralde göreceğimiz El Greco’nun tabloları ile turistik bir hac yeridir. Gezi sonrası otelimize geri ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN MADRİD - CORDOBA (CORDOBA CAMİİ) - SEVILLA (FLAMENCO)

Sabah kahvaltısından sonra özel otobüs ile Cordoba’ya hareket. Cordoba‘ya varışta yapılacak olan panaromik şehir gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii ve Musevi Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cordoba Camii turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi Sevilla'ya geçiyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Sevilla şehir turunda; Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15.yy'da inşaa edilmeye başlanan katedral, Arap, Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yanyana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar ve Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kule görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. Akşam arzu eden misafirler için ekstra Flamenco Gecesi'ne, İspanyol dansları ve müziği eşliğinde eğlenceye katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

4.GÜN SEVILLA (ALCAZAR) - GRANADA (ALHAMBRA - SACRAMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN)

Sabah kahvaltı sonrası ekstra yapılacak Alcazar Turu'na katılma imkanı. Gezi sonrası Granada'ya hareket ve varışımıza istinaden panoramik Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ekstra olarak yapılacak Alhamra Turu'na katılma imkanı. (Saray ziyareti müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmekte olup müsaitlik olmaması durumunda sadece bahçesi gezilecektir.) Alhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Tur bitiminde otele hareket ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Sacramonte Çingene Mahallesi & Albaicin turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirasi listesinde olan eski çingene mahallesi Sagramonte'de doğal mağaralarda bir içecek esliğinde doğal çingene show'unu izliyoruz ve sonrasında yine dünya kültür mirasi listesinde olan eski müsluman mahallesi Albayzin'de gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Tur bitimi otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

5.GÜN GRANADA - VALENCIA

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Valencia’ya hareket.Keyifli bir yolculuktan sonra Valencia’ya varış ve panoramik Valencia şehir turumuzda; Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN VALENCIA - BARSELONA

Sabah kahvaltı sonrası Barselona’ya hareket. Keyifli bir yolculuktan sonra Barselona’ya varış ve yapılacak olan panoramik Barselona şehir turu esnasında; Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, Olympiyat Stadı, Sant Jordi Spor Salonu ve Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN BARSELONA - (GIRONA & FIGUERAS)

Sabah kahvaltısı ve ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Girona & Figueras(Dali Müzesi) Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda; önce Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı el call görülerek Figueras şehrine sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından otelimize geri dönüş.Geceleme otelimizde.

8.GÜN BARSELONA - (GUELL PARK & POBLE ESPANYOL & GOTİK MAHALLE) - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirler ile ekstra Guell Park & Poble Espanyol & Gotik Mahalle Turu gerçekleştirilecektir. Bu turumuzda, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Barselona’nın ünlü mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Guell Park’ı, 1929 yılında yapılmış olan Poble Espanyol‘da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile tanıma imkanı bulup, devamında Barselona’nın en otantik bölgelerinden biri olan Gotik mahalleyi adım adım gezerek tarihi havayı soluma şansına sahip olacaksınız. Rehberimiz tarafından belirtilen saatte buluşma ve havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1856 tarifeli seferi ile 18:10'da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saate göre 23:50'de İstanbul (yeni) Havalimanı'na varış ve gezimizin sonu.

TOLEDO 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)*

Gerçek bir açıkhava müzesi. İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, Ünlü katedrali ve katedralde göreceğimiz El Greco’nun tabloları ile turistik bir hac yeridir.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Giriş bileti + Rehberlik

CORDOBA CAMII 25 EURO (02-12 YAŞ 20 EURO)*

Yapımına 785 yılında başlanan ve 987de tamamlanan, İslam sanatının Endülüs bölgesindeki en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii, İspanyanın Cordoba kentinde bulunmaktadır. Kentin en önemli simgelerinden biri olan cami ilk olarak 785 yılında Emir Abdurrahman tarafından yaptırılmaya başlandı. Toplam 23 bin metrekarelik alanda yer alan ve avlusunda portakal ağaçları olan, 1000 sütunlu , 30.000 kişilik camiye, kentin Hıristiyanların kontrolüne geçmesinden sonra aslı bozulmadan çeşitli ilaveler yapılmış ve o zamandan sonra katedral olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Dahil olan servisler: Camii Girişi + Kulaklık + Rehberlik

FLAMENCO SHOW-ENDÜLÜS 55 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)*

İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan iki gelenekten biri Boğa Güreşleri diğeri ise Flamenco Halk oyunlarıdır. Flamenko sanatının en öncelikli temel unsuru Cante (Şarkı)’dir. Flamenko’da varolan birçok duyguyu ve farklı şiir temalarını Canteler’de bulmak oldukça kolaydır. Cante’ler, başta çingeneler olmak üzere İspanya’da yaşamış birçok toplumun derin izlerini taşımaktadır. Flamenkonun özü şarkıdır (cante), çoğunlukla gitar ve doğaçlama dans, şarkıya eşlik eder. Renk cümbüşünün ritmik hareketlere dönüştüğü dansları izlerken, geleneksel İspanyol içkisi olan Sangria şarabını yudumlama keyfini yaşayacaksınız.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Bir içecek + Rehberlik

ALCAZAR 35 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)*

Güzel bahçeleri nedeni ile Jardines de Alcazar( Alcazar Bahçeleri) da denir. Yapımına 1181 yılında başlanan saray Endülüs Emevileri’ nden kalmış, Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biridir.Arap ve Gotik tarzı sarayların yan yana yükseldiği, günümüzde de Kraliyet Sarayı olan Real Alcazar de Sevilla, Cennet’in Krallığı ve Game of Thrones’a ev sahipliği yapmıştır.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Girişi + Kulaklık + Rehberlik

ALHAMBRA SARAYI 60 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)*

Alhamra, Gırnata'ya hakim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Giriş Bileti + Kulaklık + Rehberlik
NOT: Saray ziyareti müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmekte olup, müsaitlik olmaması durumunda sadece Yazlık Saray, bahçeler ve V.Carlos Sarayı gezilecek olup, ekstra turumuzun fiyatı; yetişkinler için 45 Euro ve 02-12 yaş çocuklar için 30 Euro olarak revize edilecektir.

SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN 35 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)*

Sacromonte'de, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Çingene Mahallesi'nde bulunan doğal mağaralarda bir içecek eşliğinde Çingene Show'unu izliyoruz. Gösterinin ardından yine Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Müslüman Mahallesi Albaicin'ı gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca San Nicola Tepesi'nden Alhambra'yı uzaktan görme imkanınız da oluyor. Fotoğraf makinesi ve kameranızı almayı unutmayın...
Dahil olan servisler: Ulaşım + Rehberlik +Bir içecek

GIRONA & FIGUERAS (DALI MÜZESİ) TURU 65 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)*

Catalan musevi cemaatının 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları, Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek bizi geçmişe götürecek. Ünlü Jewish Meydanı, El Call görüldükten sonra, Figueras şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği, Dali Müzesi geziyoruz. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasının ayrıcalıklarına götürecektir.
Önemli Not: Dali Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır. Turun yapılması mümkün olmadığı takdirde yerine Guell Park & Poble Espanyol & Gotik Mahalle veya alternatif başka ekstra tur yapılabilir.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze girişi + Rehberlik

GUELL PARK & POBLE ESPANYOL & ADIM ADIM GOTIK MAHALLE 65 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)*

UNESCO tarafından koruma altına alınmış, Barcelona’nın ünlü mimar-tasarımcısı Antoino Gaudi’nin yarattığı Guell Park’ı ve 1929 yılında yapılmış olan Poble Espanyol‘da, İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile tanıma imkanı bulacaksınız. Devamında Barcelona’nın en otantik bölgelerinden biri olan Gotik Mahalleyi adım adım gezerek tarihi havayı soluma şansına sahip olacaksınız.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Giriş bileti + Rehberlik

BÜYÜK İSPANYA (MADRID BAŞLANGIÇLI) EKSTRA TUR PAKETİ 350 EURO (02-12 YAŞ 230 EURO)*

ALHAMBRA SARAYI (60 EURO) + TOLEDO (55 EURO) + FLAMENKO (55 EURO) + CORDOBA CAMII (25 EURO) + GIRONA&DALI MUSEUM (65 EURO)+ ÇİNGENE MAHALLESİ (35 EURO) + ALCAZAR (35 EURO)+ GUELL PARK & POBLE ESPANYOL & ADIM ADIM GOTIK MAHALLE (65 EURO)
Yetişkin Ücreti: 395 EURO YERİNE 350 EURO
Çocuk Ücreti   : 250 EURO YERİNE 230 EURO

Önemli Not:Dali Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır.
***Avantajlı ekstra tur paketinin içinden tur azaltılamaz veya iptali yapılamaz. Misafirlerimizin katılmaması durumunda hiç bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
***Paket tur içinde belirtilen turlar başka bir turla değiştirilemez. Turlara, turu satın alan kişiler katılabilir.

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Güler Dönmez 01/12/2019 02:00:09

23-30 kasım 2019 Portekiz-Endülüs turuna katıldım.Rehberimiz Ayhan Kalyan otorite ve eğlence dengesini tam bir profesyonellikle kurdu ve gittiğimiz yerler hakkında bilgisiyle işini ne kadar iyi yaptığını gösterdi. Muhteşem bir turdu....1/1

Hakan Bağırtlak 01/12/2019 01:59:46

23-30 kasım 2019 tarihinde Portekiz İspanya Endülüs turuna eşimle beraber katıldık Bizim pronto tur ile ilk turumuzdu Sevgili rehberimiz Ayhan Kalyan bey sayesinde turumuzdan çok memnun kaldık kendisine çok teşekkür ediyoruz ve pronto turuda böyle donanımlı ve mesleğine saygılı insanlarla çalıştığı için tebrik ediyoruz...1/1

Ayşe Kalyoncu-Erdinç Kalyoncu ve Kenan Kayırılan 15/11/2019 10:43:47

Sn.Prontotour Yetkilileri, Öncelikle hangi turla gitme hakkında kararsızlığıma rağmen sizleri tecrübenizden dolayı sectiğim için çok şanslıyım. Şanslıyım çünkü gerçekten daha önce Barcelona turu yaptığım firmada ki rehberle, Haluk Tan beyi karşılaştırdığımda ne büyük fark olduğunu gördüm. Bu kadar tecrübeli ve bilgili bir rehberimiz her yerde verdiği güzel dolu dolu bilgilerle bizlere gerçek anlamda rehberlik etti. Hatta Haluk beyden herkes öylesi memnun ki bir yıl sonra Endülüs devamı olarak Portekiz seyahatini Haluk beyin bulunduğu turda gitmek için sözleştik. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla, Ayşe Kalyoncu-Erdinç Kalyoncu ve Kenan Kayırılan...1/1

FÜRKAN KUN 31/10/2019 09:56:03

merhabalar ekim ayı başındaispanya büyük turuna katıldım bu benim pronto yurla 3 cü yurdtdışı gezim her biri birinden muhteşem geçti harika geçti ispanya gezisinde rehberimiz ozan beyin gayretti ilgisi dip not aile sevgisi hasta haliyle her isteğimizi yerine getirmesi bizi kırmamması bizden biri gibi oluşu süperdi oteller şehirler ispanya o kadar güzel zamanlar yaşadık ki her biri biriirinden kaliteli taa başindan sonuna kadar pronto tur yetkillilerine çok teşekürler güven güven demektir pronto tur.......1/1

Eda abacı 23/10/2019 10:55:55

Çok memnun kaldık ailecek herşey için çok teşekkür ederiz . Artık sürekli sizdeyiz 😇...1/1

Aliye Evin Yörüdü 30/09/2019 11:06:35

10-17 Ağustos 2019 tarihinleri arasında yer alan Kurban Bayramı tatilinde katıldığım Büyük İspanya Turu ile ilgili memnuniyetimi bildirmek üzere yazıyorum size. En son on yıl önce yine bir Ağustos ayında (Ağustos 2009) yine sizin tur şirketinizle Barcelona-Madrid turuna katılmıştık eşim ile. 10 yılda gerçekleşen pek çok küresel, ekonomik ve sosyal değişiklik nedeniyle otellerin ne kadar da şehrin dışından tercih edildiği oldu ilk dikkatimi çeken. Dikkatimi çeken diğer bir nokta da Barcelona, Valencia ve Sevilla gibi büyük şehirlerde sokak satıcıları ve dilencilerin temel düzeyde Türkçe konuşuyor olması oldu. Belli ki Türk turist sayısındaki artış dilimize olan ilgiyi de arttırmış :). Çünkü on yıl önce bırakın Türkçe anlaşmayı, Barcelona'daki bir McDonalds'da dahi İngilizce olarak domuz etsiz menü istediğimizi anlatamamıştık. Öyle ki eşim domuz taklidi yaparak ve bir yandan da ellerini hayır anlamında sağa sola sallayarak anlatmakta bulmuştu çareyi. Değişmeyen yegâne noktanın ise rehberlerinizin kalitesi olduğunu düşünüyorum. Ki bence tam da bu nokta diğerlerinden çok daha önemli. Nedenine gelince, ilk andan son ana kadar size ülke tarihi, coğrafyası, kültür-sanat etkinlikleri, günlük yaşamı ve yeme-içme alışkanlıkları gibi konularda bilgi veren ve kişisel veya grup olarak yaşanan her türlü aksilik ve/veya anlaşmazlıkda danıştığınız ilk kişi rehberiniz oluyor. 10 yıl önce de 10 yıl sonra da rehber kalitenizden ödün vermediğiniz ve ziyaret edilen ülkeyi her yönden tutku ile anlatırken asıl tutkuları memleketimiz Türkiye'mize olan rehberler ile biz seyahat severleri bir araya getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum sizlere. Not: Rehberimizin Portekiz'de de Pronto Tur ile tur rehberliği yaptığını öğrenince grubun çoğunluğu olarak karar alıp hep birlikte bu güzel ülkeye de seyahat etmeye karar verdik. Sevgili rehberimiz Haluk Tan sayesinde 'Bir bilene sor' artık hepimizin parolası oldu çünkü :). Saygılarımla,...1/1

Emine DUNDAR 30/09/2019 11:05:43

Değerli Pronto Turizm yetkilileri, 10-17 Ağustos tarihleri arasında katılmış olduğum Büyük İspanya Turu ile ilgili genel olarak memnuniyetimi ifade etmek üzere yazıyorum. Genel olarak derken, benim açımdan turla ilgili sıkıntılı olan tek konu seçilen otellerin şehir merkezlerine olan uzaklığı olup bu da tur rehberimiz Sayın Haluk Tan'dan duyduğum memnuniyet nedeniyle gözardı edebileceğim bir ufak pürüz halini almıştır. Böyle bir geziye çok uzun yıllardır katılmamış olduğumdan olsa gerek bir tur rehberinin geziye bu denli pozitif katkılarının olabileceğini de düşünemezdim. Kendisi gezdiğimiz bölgenin yüzyıllar içinde barındırdığı toplumlar nedeniyle gelişen dini ve tarihi olaylarını, geniş bir bilgi dağarcığı ile bizlere bıkmadan, milli ve dini değerlerine sahip çıkarak, son derece tarafsız bir biçimde aktarmış ve gördüğümüz, kimi zaman bir saray, kimi zaman bir camii ya da kilise, kimi zaman ise bir resim olabilen sanatsal bir çok figürü anlamdırmamızı sağlamıştır. Sonuçta kendisinin sayesinde gezi bana kültürel anlamda da çok büyük bir katkı sağlamıştır. Gezimizde bilgi donanımı böylesine geniş, okuma ve aktarım kabiliyeti yüksek, mesafesini son derece doğru ayarlayabilen ve yardımcı olmaktan hiç üşenmeyen bir kardeşimizi rehber olarak gördüğümüz için şirket olarak size de şükran ve teşekkürlerimi sunuyor ve tekrar görüşmek üzere diyorum....1/1

Tuğçe Öztürk 27/08/2019 21:58:46

eylül 2018 tarihinde büyük ispanya turuna katıldık. Rehberimiz Kadir Demirci ile inanılmaz keyif aldığımız aynı zamanda Kadir Beyin bilgi ve deneyimlerinden oluşan birikimine hayran kalarak 8 gün geçirdik. Defalarda yurtdışı turlarına katıldım ama böyle bir rehber ile bu tur her zaman ilk sırada olacak. Kadir Beyin bilgi birikiminin yanısıra turdaki tüm misafirlerin memnuniyeti sağlamak için ekstra gösterdiği emeğin özverinin unutulması mümkün değildir. Mesleğini bu kadar aşk ile yapan ve kendinden çok şey katarak devam eden böyle bir rehber ile umuyorum ki siz de böyle bir tur yapabilirsiniz. Kadir demirciden önce ve sonra diye 2 ye ayrılan bir hayatınız olucak. Her şey için tekrar tekrar teşekkür ederiz prontotour ailesine ve Kadir Demirci ye.....1/1

Şensu Büşra 15/08/2019 18:54:39

8/15 Ağustos tarihli Büyük İspanya turuna katıldık. Rehberimiz Kadir Demirci’nin samimiyeti ve bilgisiyle çok keyifli bir İspanya turu geçirdik. Göstermiş olduğu yardımseverlik, hoşgörü ve bilgi birikimini çok güzel paylaştığı için çok teşekkür ederiz. Turu almamızda bizleri yönlendiren İzmir Konak Pronto Turdan Berk ve Okan Bey’e de teşekkür ederiz....1/1

Nilüfer Aybayar 22/07/2019 23:04:09

turla ilgili yayınlanan yazım bi şekilde yarım kalmış gözüküyor Volkan bey' e teşekkür ederim çok haklıymış diye bitirmiştim düzeltebilirseniz sevinirim...1/1

Esin Polat 22/07/2019 11:39:45

16/21 temmuzda Madrid-Valensiya-Barselona turuna 4 kişi katıldık.Rehberimiz Lusi hanıma teşekkür ederiz.Samimiyeti,bilgisi,içtenliğiyle güzel bir tatil geçirdik.yalnız bu seferki otellerimiz çok vasttı.Geçen sene yaptığımız İskandinavya başkent turundaki otellerin hepsi çık güzeldi.Teşekkürler LUSİCİM...1/1

Nilüfer Aybayar 20/07/2019 14:35:13

8- 15 Temmuz tarihleri arasında katıldıgımız Büyük İspanya turumuz her anlamda mükemmel geçti.Bu kadar güzelligi bir arada görmek her günü dolu dolu geçirmek bizi çok mutlu etti.Rehberimiz sayın Kadir Demirci sayesinde tatil bitmesin istedik büyük grup olmamıza ragmen herşey aksamadan yolunda gitti kendisine çok çok teşekkürler.Bu turu öneren Mito turizmden Volkan bey '...1/1

MURAT NURİ ÖZTÜRK 17/07/2019 14:43:02

12-15 Temmuz'da katıldığımız Barcelona turundan çok memnun kaldık.Otel, otobüsler, extra turlar çok iyiydi.Özellikle de Haluk TAN Bey ilgi alakası, bilgisi ve güler yüzlülüğüyle harikaydı. Her şey için teşekkürler Pronto......1/1

mehmet ali özdemir 16/07/2019 14:54:18

Biz bu tura 01 temmuz-09 temmuz tarihlerine barcelona başlangıçlı katılmıştık.Çok keyifli geçti tur grubumuz uyumluydu ve dakikti ,kaldığımız oteller avrupa standartlarına göre fena sayılmazdı.(Not: granadaki otelimizin yanındaki italyon restoran müthiş ve uygun kesinlikle tavsiye ederiz.) Bizim için bu turu unutulmaz hale getiren asıl mesela tur rehberimiz sn. Mehmet Ali Oğuz 'dur. kendisinin yakın ilgisi ,samimiyeti ve bilgisi mükemmeldi.Çok şey paylaştı.Kendisine çok teşekkür ederiz.Sağolasın Ali abi:) Prontonun da kurumsal bir firma olduğunu bu gezide hissedersiniz.Herkese teşekkürler... umarım sizlerde bizim gibi keyifli bir vakit geçirirsiniz.. iyi tatiller......1/1

Adnan ERTEM 27/06/2019 12:57:42

2-9 Haziran tarihlerinde eşim ve iki çocuğum ile katıldığımız Büyük İspanya turunda rehberimiz olan Haluk Tan'a bu güzel ülkede, detaylı anlatımına, 45 kişiye tek tek gösterdiği ilgiye, sonsuz sabır ve hoş görüsüne çok çok teşekkür ederiz....1/1

Melike O. 10/06/2019 18:25:30

Genelde yurtdışına hep kendimiz giderdik ve ilkkez tur ile gitmeyi deneyelim dedik. Haliyle tereddütlerimiz vardı ama, özellikle tur rehberimiz Mehmet Ali Oğuz Bey gerçekten samimiyeti, ilgisi ve bilgisi ile bizi çok etkiledi. Kişisel durumlarımız ile bile bizzat ilgilendi herkese tek tek yardımcı oldu, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Başka turlarda bulunuyor ise de öğrenmek isteriz. Herşey gayet iyiydi çok çok memnun kaldık. Herkese tavsiye edeceğim. Teşekkürler....1/1

Fevzi Z. 10/06/2019 13:11:38

5-9 Haziran tarihlerinde Saraybosna - Belgrad turuna katıldık. Katkılarından dolayı öncelikle Pronto Tura ve rehberimiz Esra Hanım'a teşekkür ederim. Güzergah ve rehberlik çok iyiydi. Seçilen oteller iyiydi. Ekstra tur kapsamında yapılan Mostar - Poçitel turuna Blagaj Tekkesi de eklenebilir diye düşünüyorum. Genel olarak çok memnun kaldığımız bir tur oldu. Tekrar teşekkürler....1/1

Esra Uysaler 10/06/2019 13:01:23

05-09 Haziran Bosna Hersek-Belgrad Turuna katıldık.Arkadaşımla beraber.Rehberimiz Esra Özdamar bu arada (adaş oluyoruz 😊) Kendisinin anlatımı çok güzeldi.İlgi ve alakasını sevdim. Havaalanın sıcak bir karşılama ve tanışma.Diğer turlarda da denk gelmeyi umut ediyorum kendisiyle.Yerel rehberlerin Türkçe biliyor olması süperdi.Özellikle Yerel rehber Farah süperdi.Tur proğramı yeterli gün ve zamandı.Doya doya Rehberimiz Esra hanımla ve kendimiz çok güzel gezdik gördük.Mutlu döndük. Çok yol yürümemize rağmen yorgunmuyuz.Açıkcası ben yorgun değilim.Tekrar güzel turlarda buluşmak dileğiyle......1/1

Erdinç Yağcı 10/06/2019 10:55:35

5-9 Haziran 2019 gerçekleştirmiş olduğumuz balkan turu Saray Bosna - Belgrad turunu çok güzel bir şekilde gerçekleştirdik. Turumuzun güzelliğinde en büyük emek rehberimiz ESRA ÖZDAMAR Hanıma aittir. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Esra Hanım bilgisiyle ve ilgisiyle gördüğüm en iyi rehber. Bundan sonraki tur programlarında rehber tercihim olsa her daim kendisinin rehberliğinde turlara katılmak isterdim. Teşekkürler ESRA ÖZDAMAR...1/1

Murat Örsal 10/06/2019 09:26:52

05/08.06.19 tarihleri arasında ailecek Barcelona turuna katıldık.Özellikle Rehberimiz M.Ali Oğuz beyin ,yapılan tur hakkındaki yüksek bilgisi, turdaki misafirlerle neredeyse her her konuda ilgilenmesi, ve ilk dakikadan itibaren yardımları nedeniyle sizin nezdinizde kendisine çok Teşekkürlerimiz iletirseniz sevinirim. Uzun zamandır katıldığımız turlar içinde tüm açılardan en iyi organize olunmuş turumuz bu tür idi. Saygılarımla Murat Örsal...1/1

oguzhan durmaz 09/06/2019 00:11:01

Su anda 2 haziranda malagadan baslayip portoda biten endulus portekiz turumuzun son gununden yaziyorum. Oncelikle rehberimiz ismail cihan cal'a ilgisi guler yuzu ve bilgisi ile turumuzun seker tadinda gecmesini sagladigi icin cok tesekkur ederiz. Ozellikle lizbondaki plaza del rossio ( pirasali rosto meydani :) anlatiminizi asla unutmiyacagiz. Tur grubumuz 45 kisi olmasina ragmen okadar uyumluydularki hicbir yerde 5 dk bile fazladan beklemedik. Pronto tur nezdinde rehberimize tekrar tekrar tesekkurler...1/1

Aysel kocaman 28/05/2019 07:44:31

18-25 nisan 2019 tarihleri arasında tura katıldım.güzel bir tur oldu.Bol bol gezdik.Bilgilendik.Rehberimiz Deniz Ateş'e özellikle teşekkür ediyorum.Gayet donanımlı özverili ve güleryüzlü kişiliğiyle gezinin güzel geçmesi için elinden geleni yaptı.yine ve daima prontotur.....1/1

Özlem Kurular Benli 16/04/2019 10:19:48

05-12.04.2019 tarihleri arasında Büyük İspanya turuna eşim ve 11 yaşındaki oğlumla birlikte katıldık. Rehberimiz Haluk Tan Bey'in ilgisi, alakası, samimiyeti, sabrı ve bilgi aktarımı ile mesleki tecrübesi takdire şayandı. Kendisine emeklerinden ötürü çok teşekkür ederiz....1/1

Osman ÖZDEMİR 26/03/2019 08:58:42

15-18 Mart 2019 Barcelona Turuna katılmış olup Tolga Bey sayesinde turumuz dolu dolu geçti, kendisine ilgi ve alakası için Teşekkür ederiz. Prontotour ile 3 seyahatim ve yine ilk tercihim olacak....1/1

Özden Açıkalın 19/03/2019 23:57:11

15-18 Mart 2019 Barcelona turuna eşimle birlikte katıldık. Sorunsuz ve güzel bir tur oldu bizim için. Tur rehberimiz Tolga Temel, bilgi donanımı ve tüm gayretiyle her anı dolu dolu yaşamamız için çaba sarfetti. Tolga Temel beye ve Prontotura teşekkür ederiz....1/1

begüm hepgüler 19/03/2019 09:45:06

8-11 mart 2019 bacelona turunuza katıldık.rehberimiz Serhat bey okadar profesyoneldiki umarım kendisiyle daha çok gezilerimiz olur.turdan çok çok memnun kaldık ama düşünenlere tek tavsiyem otelinizi mutlaka merkez otel seçin.kaldığımız otel çok güzeldi ama uzak olunca akşam zor oluyor...1/1

ESMA CESUR 19/03/2019 08:40:47

12-17 mart ispanya turuna katıldım. Rehber Murat Bey ilgisi yardımseverliği ve bilgilendirme konusunda gerçekten iyiydi son ana kadar bizimle ilgilendi. Oteller merkeze uzak olmakla beraber ulaşım kolaydı. Barcelona da kaldığımız otelin pis olması dışında olumsuz herhangi bir durum olmadı . Genel olarak son derece keyif aldığımız bir turdu. ( Dönüşün pazar gece olması eksi bir durum )...1/1

reha kabay 29/01/2019 18:53:48

22 Aralık-29 Aralık 2018 tarihli Büyük İspanya Turuna eşim ile birlikte katıldım.Tura başlangıç noktası olan Atatürk Havalimanından itibaren Rehberimiz Haluk Tan Beyin ilgisiyle Turun iyi geçeceğini sezdik.NitekimTurdaki gezdiğimiz şehirler ve gördüklerimiz yerler hakkında kendisinden öğrendiğimiz bilgiler harikaydı.Tur boyunca göstermiş olduğu samimiyet ve ilgi bizleri bu turun seçimi konusunda doğru karar verdiğimizi gösterdi.Bu seyahatte memnuniyetimizi sağlıyan başta ilgili ve bilgili rehberimiz Haluk Tan a emeklerinden ötürü sizlerin nezdinde teşekkür eder.Bundan sonraki seyahatlerimizdede ayrıcalıklı tercihimiz olacağını bildiririm.saygılarımla. Tarih:...1/1

Aynur Yavaş 17/01/2019 18:33:58

22-29 aralık 2018 tarihli büyük İspanya turunu, rehberimiz Haluk Tan bey önderliğinde keyifli bir şekilde gerçekleştirdik. Mesleki tecrübesi, sabrı, ilgisi ve güler yüzü in çok teşekkür ederiz. Umarım daha bir çok ülkeyi Haluk Tan beyin rehberliğinde gezme fırsatımız olur.....1/1

Burcu Erer 03/01/2019 21:15:32

29.12.2018/ 01.01.2019 Tarihli Barcelona Yılbaşı turunuza katıldım. Tura Ankara-İstanbul uçağının 3 saat rötar yapması nedeniyle gecikmeli olarak katılabildim. Tur grubundan ayrı olarak Barcelona ya uçmak zorunda kaldım. Barcelona da ki otelimize ulaşımımız tur rehberimiz Tolga Temel in yönlendirmeleri sayesinde sorunsuz ve güvenli bir şekilde sağlandı. Daha önce de PRonto ile Barcelona turu yapmama rağmen bu turda daha farklı bilgiler edinme ve yerler görme şansını yakaladım. Tolga bey misafirlerine karşı oldukça saygılı , bilgilerini paylaşmaktan kaçınmayarak tüm misafirlerini mutlu etmek için olağanüstü çaba sarfetti. Bizim için her anı dolu dolu Bir Barcelona turu oldu. Yılbaşı gecesi programı ve ekstra turlardaki anlatımları İçin kendisine teşekkür ederim. İşini özveriyle , severek , heyecan duygusunu kaybetmeden yapan ender kişilerden ..Umarım en kısa zamanda yeni turlarında görüşmek dileğiyle ☺️unutulmaz Yılbaşı turu için tekrar çok çokk teşekkürler Tolga Temel ve pronto tur...1/1

Aylin Tanrıverdi 03/01/2019 18:48:04

Yeni yıl için sadece uçak,otel ve transfer olarak düşündüğümüz bir gezi, tur rehberimiz Tolga TEMEL sayesinde gerçek bir tur oldu. Bilgi ve birikimiyle sorduğunuz tüm sorulara cevap bulacağınız ilgili,kibar en önemlisi sabırlı bir rehber :) extra turlar dışında, serbest zamanınızda bile maximum düzeyde yardımcı oluyor. Eğer rehberiniz Tolga Bey ise , onunla seyahat edeceksiniz çok şanslısınız. Teşekkürler Pronto, teşekkürler Tolga Temel.....1/1

nursel yetimoglu 02/01/2019 16:35:33

22.12 29 2018 tarıhındekı buyuk ıspanya turuna oglumla katıldım cok guzeldı pronto turla ıkıncı gıdısımız rehberıımız haluk tan bey ıdı o kadar beyefendı kıbar nazık sabırlı cok bılgılı hersey ıle tek tek ılgılendı kendısıne cok coooook tesekkur ederız ınsallah bırgun yıne karsılasırız...1/1

Nermin Aydın Dalga 19/11/2018 22:11:44

10 11 2018 tarihleri arası eşimle büyük İspanya turuna katıldık prontoturla 4 kez oldu hic bir aksilik yaşamadık çok güzel geçti rehberimiz Murat İşçiye çok teşekkür ederiz...1/1

İnci İskenderoğlu 14/09/2018 22:04:58

03/09/2018 -10/09/2018 tarihleri arasında ailece Büyük İspanya turunuza katıldık.Havaalanında karşılanmamızdan başlayarak ,dönüşte ayrılıncaya kadar bu turda verdiği emek ve beyefendiliği ile mükemmel bir rehber olan HALUK TAN'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Yolculuklarımız ( Uçak ve Otobüs) ve kaldığımız oteller çok rahat ve temizdi.Dolu dolu bir 8 gün yaşadık.Teşekkürler Prontotour , teşekkürler HALUK TAN....1/1

Murat Kesim 16/08/2018 14:27:06

30/07/2018_06/08/2018 tarihleri arasında ailemle birlikte katıldığim Buyuk Ispanya Turu icin oncelikle Prontotuor'a bu guzel organizasyon icin tesekkur etmek istiyorum. Dolu dolu ve her detayi guzel dusunulmus bir tur. Neredeyse Ispanyanin 2/3 sini dolaşmıs oluyorsunuz. Tur rehberimiz Ali Oğuz bey bilgili, tecrubeli, deneyimli biri. Size Endulusun ruhunu kronolojik bir sekilde aktarıyor. Ali Oğuz beyin anlatïmlari ile tur bir başka keyif kazaniyor.Turla ilgili tek olumsuz konu kalınan otellerin şehire biraz uzak olması ve biraz kalitelerinin dūşük olmasi.Tabi bu bütūn kalınan oteller icin geçerli değil. Bazıları standartlarin uzerinde. Sonuc olarak turdan cok memnun kaldigimizı söyleyebilirim.Prontotoura önerimiz organizasyonlarinda göstermiş olduğu bu titizliğe ve özene ayni şekilde bozmadan devam etmesidir....1/1

Murat Turan 24/07/2018 20:20:18

16-23 temmuz tarihleri arasında eşim ve kızımla katıldığımız ve sonsuz keyif aldığımız ve eğlendiğimiz bu gezi için ilk önce rehberimiz Murat İşçi ye ben ve ailem adına çok teşekkür ediyorum.Kibarlığı ilgisi bilgisi meslek aşkı bizi gerçektende çok etkiledi.Prontotour ile ilk kez seyahat plamı yaptım ama gerçekten memnun kaldık ve bir sonraki planlarımızda ilk tercihimiz olacak eminim.Tur şöförümüzdende bahsetmeden de geçemeyeceğim Miguel Çok güler yüzlü ve eğlenceliydi ona da teşekkür ediyorum.Son olarak ekibimizdeki Arkadaşlarımızın çoğu uyumlu ve eğlenmeyi bilen insanlardı onlara da sizler aracılığıyla gezimize keyif kattıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Saygılarımla...1/1

Filiz Kurtoğlu 23/07/2018 23:08:15

12-19 ağustos 2017 tarihlerinde bu tura katılmıştım.İspanya'nın gerçekten görülmeye değer bir kültürü var.Aynı zamanda insanları da çok sıcakkanlı.Sevgili rehberimiz Haluk Tan sayesinde İspanya tarihinin derinliklerine muhteşem bir gezi yapmış olduk.Kendisine çok teşekkür ederim.Başka turlarda görüşmek dileğiyle.....1/1

Ali Erhan Kılıçoğlı 22/07/2018 13:45:09

14-21 Temmuz tarihleri arasındaki tura ailece katıldık. Prontotour farkını ve profesyonelliğini ilk kayıttaki Büşra Hanım'ın ilgisi ve soru sormaya gerek kalmayan bilgilendirmeleri ile hissetmiştik. Sonrasında Değerli rehberimiz Haluk Tan beyefendi gibi kibar, ilgili, çözüm odaklı, dakik ve herkes ile yakından ilgili bir rehber öncülüğünde, sadece İspanya değil tüm dinlere ve coğrafyalara sohbet tarzında değinilen bir sanat tarihi, dinler tarihi, kültürler arası etkileşimler gibi konularda bilgi paylaşımının olduğu bir tatil geçirdik. Grubumuzu özellikle seçsek bu kadar uyumlu olamazdı herhalde. Çok memnun kaldık. Tatil planladığımızda önce Haluk Beye ve Prontotoura bakıp sonra karar vereceğiz....1/1

Melike Duran 12/07/2018 13:37:40

15/22 Haziran 2018 tarihleri arasındaki tura üç kız kardeş katıldık.31 kişilik bir grupla yaptığımız bu tur müthiş güzel geçti.Haluk Tan bey gibi bilgi birikimli,kibar,beyefendi bir rehberimizin olması büyük şanstı.Bu kadar uyumlu bir grup olamazdı herhalde hepimiz çocuklar ve gençlerde dahil dostlukla veda ettik,hatta tur bitti diye hüzünlendik.Haluk Tan Bey ile bu seyahati bize sunan Pronto Tur a da teşekkürler,zaten aile gibi olduk sıradaki turlarda buluşmak üzere....1/1

nurgül topçuoğlu 11/07/2018 11:00:22

Merhabalar , 30.06.2018-07.07.2018 arası Büyük İspanya Turunuza katıldık. Rehberimiz Sayın Onat Ozan Özalparslan Bey'e Çok teşekkür ederim. Engin bilgi ve tecrübeleri sayesinde çok keyifli bir gezi yaşadık. Kendisinin yakın ilgi ve alakası ve bize öğrettikleri gezimizi daha da keyifli hale getirdi. Kendisine şahsım adına çok teşekkür ederim. Umarım başka bir gezide yeniden Ozan Bey ile seyahat etme şansımız olur. Herkese çok teşekkür ederim....1/1

Filiz Bicer 09/06/2018 10:35:10

2/9 Haziran tarihleri arasinda ailemle katildigim Buyuk İspanya turu,degerli rehberimiz Haluk Tan sayesinde cok keyifli gecti.Haluk Bey’in engin bilgi birikimi,beyefendi kisiligi,zaman yonetimi ve her misafirinin sorunlari ve sorulariyla tek tek ve icten bir sekilde ilgilenmesi sayesinde bu yogun ama bir o kadar da zevkli turu sorunsuz ve cok guzel anilarla tamamladik.Simdi Turkiye ye donerken;isinde ve insan iliskilerinde cok basarili olan Haluk beyle bizi bulusturup bu zevkli turu hazirladigi icin Prontotour’a tesekkurlerimi iletiyorum....1/1

Özden Sargın 28/05/2018 13:36:43

19-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan büyük İspanya turuna katıldık, rehberimiz Kadir Demirci beyin bilgisi, donanımı ve ekstra ekstra yaptığı turlar sayesinde çok güzel bir gezi oldu. Kadir Demirci beye çok çok teşekkürler......1/1

Fatoş Demirkan 20/05/2018 22:56:09

14.4.2018-21.4.2018 tarihleri arasında yapılan Büyük İspanya turuna katıldık. Çok doyurucu olan program rehberimiz Haluk Tan bey sayesinde unutulmaz seyahatlerim arasına katıldı.Kendisinin gerek bilgi birikimi gerekse donanımı ve hakimiyeti ile harika bir gezi oldu.Çok çok teşekkürler....1/1

Emre Polat 13/05/2018 14:08:34

5 Mayıs 12 mayıs Büyük ispanya turuna katıldık. Rehberimiz Haluk Bey idi. Turun harikulade geçmesini sağlayan Haluk Bey size çok teşekkür ederiz. Mükemmel bilgi birikiminiz, kibarlığınız ve işinize olan aşkınız sayesinde seyahatimiz boyunca harika zaman geçirdik. Bundan sonra Prontotur'u seçmemizin tek sebebi siz olacaksınız. Herşey için teşekkürler!...1/1

Melek Adigüzel 21/04/2018 19:39:06

21/01/2018-28/01/2018 tarihlerindeki Büyük İspanya turunuza katılmıştım.Çok keyifli bol anılı ve bol miktarda bilgi birikimi ile döndüğüm muhteşem bir seyehat oldu benim için bunların hepsinin mimarı tabikide çok saygılı ve bilgili rehberimiz Haluk TAN bey sayesinde oldu.Kendisine bir kere daha tur boyunca ve hatta turdan sonraki bütün rehberlik hizmetleri için çok teşekkür ederim.Pronto turu değerli rehberleri ve kaliteli hizmetinden dolayı tebrik ederim👏Bundan sonra benim ve yakın çevremin tercih edeceği tek tur şirketisiniz 👍...1/1

Nuray Kandemir 11/04/2018 22:57:15

31 Mart-7 Nisan 2018 Büyük İspanya turuna eltimle birlikte katıldık.Çok yorucu olsa da oldukça dolu dolu geçen bir tur oldu.Endülüsün harika şehirleri,Madrid'in başkent havası ve Barcelona'nın yaşanılası ışığı...Ve tüm bunları sorunsuz yaşamamızı sağlayan rehberimiz Ozan Özalpaslan bey..Pronto tura,değerli rehberimize ve tabii ki uyumlu grubumuza çok teşekkür ediyorum.Başka turlarda görüşmek üzere......1/1

Aylin Şahin 05/04/2018 14:19:07

30 Mart-2 Nisan 2018 Barselona turuna katıldık. Rehberimiz Haluk TAN bey'e buradan da ayrıca tesekkür etmek isteriz. Gezdiğimiz yerler ve tarihi hakkındaki doyurucu anlatımı ve esprili kişiliği gezimize renk kattı. Önerdiği kitapları okumak için sabırsızlanıyoruz. Otelimiz Holiday Inn merkeze uzak olmakla birlikte trenle ulasımı oldukça kolaydı....1/1

Yeliz Doğan 01/03/2018 08:48:15

12.10.2018-18.10.2018 İspanya turuna katıldık eşimle gerçekten memnun kaldığımız bir turdu. Rehberimiz Kadir Demirci beydi. Kendiside daha önce İspanyada yaşadığından dolayı oranın kültürünü çok iyi biliyordu. Programa dahil olmayan yerleri bile bizleri kırmadan gezdirdi. Dolu geçen bir turdu. Tek memnun kalmadığım yönü otellerin merkeze uzak olması....1/1

Aytaç Aybek 19/02/2018 09:07:54

Sayın Pronto tur yetkilileri, 9-12 Şubat arasında 9 kişi olarak katıldığımız Barselona turunuzda yakın ilgisi ve güler yüzlü yaklaşımı sebebi ile rehberiniz İsmail Cihan Bey’e teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz. İleri dönemlerde kendisinin rehberlik edeceği diğer turlarınız hakkında bilgi almayı rica eder, İyi çalışmalar dileriz....1/1

Sermin Bayramoglu 02/02/2018 15:35:19

28.12.2017-01.01.2018 tarihleri arasinda gerceklesen Barcelona Yilbasi turuna katildim. Daha once de Amalfi turunda bize rehberlik eden Pronto turun degerli rehberi Tolga Temel ile harika bir tur gecirdik. Oncelikle, 5 gun boyunca elinde gururla tasidigi bayragimiz ile, engin bilgisini ve deneyimlerini bizimle paylasan, yilbasi gecemizde bizi yanliz birakmayan degerli rehberimize, ve bu tur da emegi gecen tum Pronto tur calisanlarina gonulden tesekkur ederim. Pronto Tur ile yaklasik 1.5 yil icinde, 8 ayri tura katildim. Tolga Temel ile daha nice farkli ulkeler ve sehirler gormek gezmek umidi ile. Sevgiler. Sermin...1/1

tülin öztütüncü 30/01/2018 16:01:19

21,01,2018-28,01,2018 tarihleri arasında büyük ispanya turuna katıldık.mükemmmel bir tatil oldu bizim için.ispanyanın her şehri farklı güzel .tatilimizi güzelleştiren en önemli sebeb tabiki rehberimiz haluk tan.oteller çok iyi rehber güleryüzlü pozitif ve kibar hiç olumsuz bir durum olmadı.haluk bey burdan birkere daha size ve pronto tur a teşekkür edrim.tatilimizi güzelleştirdiğiniz için...1/1

Pınar KIRIŞ 02/01/2018 18:42:55

Merhabalar, 28-01.01.2018 Barcelona Yılbaşı turuna arkadaşımla katıldık. Çoook güzel, keyifli, dolu dolu bir tatil geçirerek 2018 yılına girdik. Bunda en büyük katkı ise rehberimiz Tolga TEMEL'e aittir. Bilgi ve deneyimlerini, gönülden, samimi ve iyi niyetiyle keyifli bir enerjiyle aktardığı için Tolga Bey'e yürekten teşekkür ederiz. Güzel anılar ve güzel dostluklar kurarak döndüğümüz tatillerin devamını birlikte inşallah yine yaşarız ;)...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?