Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Dolce Vita Adası; Midilli Feribot Ayvalık Hareket
Yunanistan Sahilleri

7+ Kişi
02/05/2020 - 03/05/2020
1 Gece - 2 Gün
3* HOTEL
Kişi Başı Ek%30 İndirim İmkanı
1,100 TL
800TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Dolce Vita Adası Midilli 3* Lasia,Silver Bay Hotel vb. 1 gece 2 gün konaklama (1 kahvaltı) Feribot ile Ayvalık- Midilli- Ayvalık arası ulaşım Agiassos,Thermi,Mandamados,Molyvos,Petra turları ve Yunan Gecesi Dahil!!
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,100 TL 800 TL
İlave Yatak
1,100 TL 800 TL
Tek Kişi
1,500 TL 1,080 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 500 TL 365 TL

OTELLER


Lasia Hotel / Midilli

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Feribot ile

•Ayvalık/Midilli Adası/Ayvalık feribot bileti

•Liman vergileri

•Yukarıda belirtilen oteller veya benzerlerinde 1 gece Midilli Adasında seçiminize göre oda-kahvaltı ,konaklama

•Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar

•Taverna Set Menü-Limitli İçecek

•Feribot Limanı/otel/feribot limanı transferleri

•Mesleki Sorumluluk Sigortası

•Tur Lideri

•Yunanistan vize ücreti ve vize hizmet bedeli 120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) https://www.prontotour.com/vize/Yunanistan-Vizesi

•Veya Yunanistan Sınır Vizesi (65 Euro-Sınır Vizesi.2020 için henüz tarihler açıklanmamıştır.)

•Otel ekstraları ( telefon , minibar vb. )

•Konaklama vergileri

•Ekstra turlar

•Öğle yemekleri

•SEYAHAT GÜVENCE: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.. Alınmış vize hizmeti ve sigorta bedeli iade kapsamında değildir.)

•Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

GENEL UYARILAR & NOTLAR

•Pasaportunda Kıbrıs giriş damgası olan misafirlerimiz Yunanistan'a giriş yapamazlar.

•Pasaport sürelerinin dönüş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

•Tur günleri adalardaki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

•Yeterli katılım olmadığı takdirde turlarımız diğer acenteler ile ortak yapılabilir.

•Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

•Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.

•Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.

•Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.

•Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.

•Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

•Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır. •Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

 •Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.

•Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.

•Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler. •Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

•Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

•Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir. •Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

•Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

•Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN AYVALIK-MIDILLI – AGIASSOS

Sabah 08:00 Turyol ofis önünde Tur liderimiz ile buluşmanın ardından gümrük ve pasaport işlemleri için Limana geçiyoruz. 09:00 ‘da Midilli’ye doğru hareket.Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Midilli’ye varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz.Şehir turumuz sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Midilli'nin en otantik yerleşimlerinden biri olan Agiasos (Ayasos) köyüne doğru yolculuğumuza Gera körfezi üzerinden manzara eşliğinde yolumuza devam ediyoruz.Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana kilisesi ile ünlü bu dağ köyüne vardığımızda köyün şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Bu keyifli Turumuzun ardından otelimize hareket. Otelimizde kısa bir dinlenme molasının ardından Yunan Gecesi için tekrar hareket ediyoruz. Bu keyifli gecemizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GÜN MIDILLI – THERMI-MANDAMADOS-MOLYVOS-PETRA-AYVALIK

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, bugünün ilk durağı olan Thermi'ye doğru yola çıkıyoruz.Kaplıcaları, Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palace Hotel binası önünde kısa bir fotoğraf molası veriyor ve adanın en mistik yeri Mandamados köyüne doğru gezimize devam ediyoruz. Burada yer alan adanın en ünlü kilisesi Taksiarchis kilisesi ve Manastırını yakından tanıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz. Yunanca Mithymna adıylada bilinen ve Assos kentininde ilk sakinlerinin göç yeri olan Unesco ödüllü Molivos'a varıyoruz. Öğle yemeğimiz için bu şirin beldede serbest zaman veriyoruz.(Öğle yemeği ekstra) Kalesi, taş evleri, ve şirin sokakları ile Midilli'nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molivos'ta geçirdiğimiz keyifli zamandan sonra, Petra'ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta Midilli'nin en güzel sahillerine sahip Petra'ya ulaşıyoruz. Petra turumuzun ardından Ayvalık Limanına doğru hareket ediyoruz. 18:00’da Midilli’den Ayvalığa doğru hareket ediyoruz ve turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?