Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Dubai Fly Dubai Havayolları Tarifeli
Dubai Turları

7+ Kişi
05/03/2020 - 08/03/2020
3 Gece - 4 Gün
4* HOTEL
2.640 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Dubai (4*Radisson Blu Media City vb.), 3 gece (3 kahvaltı), Fly Dubai Havayolları, Sabiha Gökçen Havalimanı, Dubai gidiş/Dubai dönüş ***Turumuzda vize ücreti dahildir. Yeşil pasaporta vize uygulaması bulunmamaktadır.Yeşil pasaport ve vize muafiyetine sahip olan misafirlerimiz, Ücretsiz Vize Kampanyası haklarını "Ücretsiz Eski&Yeni Dubai ve Akşam Yemekli Tekne Turu" olarak kullanabileceklerdir.*** ***Turumuz başka acentelerin satışına da açık olduğundan, grubun içinde sadece Prontotour misafirleri olmayıp farklı acente misafirleri de bulunabilecektir.***
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
2,640 TL
İlave Yatak
2,640 TL
Tek Kişi
3,435 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 2,640 TL

OTELLER


RADISSON BLU MEDIA CITY HOTEL / Dubai

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

Sabiha Gökçen-Dubai(DXB)Fly Dubai HavayollarıFZ575200:40 06:10
Dubai(DXB)-Sabiha GökçenFly Dubai HavayollarıFZ575320:4500:40(+1)

 •  Flydubai Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL (SAW) – Dubai (DXB) – Sabiha Gökçen HL (SAW) uçak bileti,
 •  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 •  Havalimanı karşılama hizmeti ve havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 •  Belirtilen otelde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 •  Türkçe yerel rehberlik hizmeti (sadece katılımcı sayısına bağlı olarak gerçekleşen ekstra turlarda dahildir)
 •  Dubai Vizesi (Paket tur seyahat sürecince geçerlidir ve tek girişlidir. Vize geçerlilik süresi uzatılamaz)  (Yeşil pasaporta vize uygulaması bulunmamaktadır.Yeşil pasaport ve vize muafiyetine sahip olan misafirlerimiz, “Ücretsiz Vize Kampanyası” haklarını “Ücretsiz Eski & Yeni Dubai ve Akşam Yemekli Tekne Turu” olarak kullanabileceklerdir.)

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 •  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 •  Uçak içi ikramlar
 •  Öğle ve akşam yemekleri
 •  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 •  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 •  Müze ve ören yerleri girişleri,
 •  Tourism Dirham (Yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileridir)
 •  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

*** Paketimiz diğer acentelerin satışlarına da açık olup, turlarımız diğer acentelerle karma olarak düzenlenmektedir.

*Uçuşlar, müsaitlik durumuna göre Air Arabia, Türk Hava Yolları veya Emirates Havayolları ile Sabiha Gökçen veya İstanbul Havalimanı üzerinden yapılabilir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde
Alternatifler yükleniyor

1.Gün Sabiha Gökçen - Dubai

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan 3 saat önce (Çarşamba akşamı saat 21.40) gerçekleştireceğiniz bagaj teslim , bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından FlyDubai Hava Yolları'nın FZ 752 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.40 'ta Dubai'ye hareket ediyoruz . Yerel saat ile 06.10'da Dubai'ye varış .Havalimanında gerçekleştirilecek karşılama sonrası otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte yerel rehberinizin belirleyeceği saatte ekstra olarak Eski & Yeni Dubai ve Akşam Yemekli Tekne Turu (75 Euro ) . Petrol öncesi ve sonrası Dubai'yi gözlemleyebileceğimiz turumuzda ilk olarak , yapımı 7 yılda tamamanan ve 2008 yılında açılan ,insanoğlunun en büyük mimari projelerinden biri olan ve yapımında dünyanın etrafında 3 metrelil duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılan Palmiye Adası'nı ve "Dubai'nin Venedik'i " olarak bilinen Souk Medinat Jumeirah'ı ziyaret ederek başlıyoruz.Gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında ilk olarak Dubai'nin ikonik simgesi haline gelen Burj Al Arab oteli ve sonrasında "Gökdelenler Caddesi " olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız Dubai'nin ilk yerleşim bölgesi olan Bastakiya Bölgesi'ni ve bu bölgede bulunan Bedevi mahalleleri ,Meena Pazar , Kumaş Pazarını ziyaret ediyoruz .Ardından akşam yemekli Dubai Tekne Turu .(açık büfe ve soft içecek dahildir ).Tur sonrasında otelimize transfer.

2.Gün Dubai

Sabah kahvaltısı ardından deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman .Arzu eden misafirlerimiz extra düzenlenecek olan tam günlük Abu Dhabi ve Dubai Şaheserleri Turu'na (75 Euro ) katılabilirler .Turumuzda ilk olarak ,eğlence adası olarak bilinen Yas Island'ı ziyaret edeceğiz . Yas Island gezimiz esnasında Yas Mall , Yas Marina ve Ferrari World eğlence merkezinde yer alan ,Ferrari markasına ait hediyelik eşya ve aksesuarları satın alabileceğimiz Ferrari Store'u ziyaret ederek ,fotoğraf molası vereceğiz . Ardından , 7 emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi ' de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin ,bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanıklık edeceksiniz . Abu Dhabi gezimiz esnasında ,Hurma Pazarı ,Heritage Village ,Emirates Palace ve Etihad Towers panoramik olarak görülecek yerler arasındadır . Turumuz devamında muhteşem mimarisi ve kendine özgü işlemeleri ile ilgi çeken ve her yıl binlerce turst ağırlayan Dünya'nın en büyük 4. Camiisi olan Sheikh Zayed Camii görülecektir . Turumuz devamında dünyanın  en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall'u ziyaret ediyoruz.Işık ve ses gösterisi içeren Fountain Show'u izledikten sonra elışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman . Tur bitiminde otelimize transfer.

3.Gün Dubai

Sabah kahvaltısı ardından deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Akşam Yemekli Çöl Safari Turu (75 Euro). Turumuzda 4x4 jeeplerle çölde unutulmaz anlar yaşayıp, gün batımı eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Safari ardından çöldeki Bedevi kampına hareket ediyoruz. Burada düzenlenecek olan dans ve müzikli eğlence eşliğinde, açık büfe akşam yemeği & barbekü, Hint kınası, nargile ve otantik Arap kıyafetleri ile Bedevi hayatını görecek ve fotoğraflayacağız. Tur sonrası otelimize transfer.

4.Gün Dubai - Sabiha Gökçen

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Dubai Kombi Turu (65 Euro) turumuza katılabilirler. Turumuza Dünya ‘nın en uzun çiçek duvarının bulunduğu ve bu özelliği ile Guinness Rekorlar Kitabı ‘na giren, ziyaretçilerini adeta bir masal dünyasına götüren Miracle Garden ile başlıyoruz. 200 milyondan fazla çiçek kullanılarak dizayn edilen ve her yıl tasarımı ve peysajı yenilenen Miracle Garden ziyaretimiz sonrasında, 828 metre yüksekliği ile Dünya ‘nın en yüksek binası olan Burj Khalifa ‘nın en güzel görülebileceği noktalardan biri olan Burj Plaza ve Wings of Mexico ‘da fotoğraf ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Dubai Frame ‘e hareket ediyoruz. “Gezegendeki en büyük resim çerçevesi“ olarak bilinen Dubai Frame ‘e zirvesine çıkarak, en yüksek noktadan Dubai manzarasını izliyor, Dubai’nin nereden nereye geldiğini görsel şovlar izleyerek, camdan oluşan tabanda yürürken adrenalini doruklarınızda hissedeceksiniz. Turumuzun ardından dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Flydubai Havayolları ‘nın FZ 753 sefer sayılı uçuşu ile 20:45 ‘de İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ 00:40 ‘da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

Tur Hakkında ;

Otellere giriş saati 15:00 , çıkış saati 12:00'dir .Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından ena z 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir . Dubai turlarımızda rehber Dubai karşılamalı olacaktır ,pakete dahil rehberlik hizmeti sadece gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır . Ekstra turlar alındığı taktirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır . Ayrıca turların günleri ve saatleri ,gidilecek yerlerdeki müze , ören yerleriin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir .Prontotour misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk veya göçmen bürosu , gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir , yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Prontotour ' un hiçbir sorumluluğu yoktur . Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır .Vize başvurularının ,tur hareket tarihinden en geç 7 gün iş günü öncesine kadar yapılması gerekmektedir . (B.A.E. ' de Cuma ve Cumartesi günleri tatil olup , işgünü sayılmamaktadır )

ESKİ&YENİ DUBAİ VE AKŞAM YEMEKLİ TEKNE TURU

Petrol öncesi ve sonrası Dubai'yi gözlemleyebileceğimiz turumuzda ilk olarak ,yapımı 7 yılda tamamlanan ve 2008 yılında açılan ,insanoğlunun en büyük mimari projelerinden olan ve yapımında dünyanın etrafında 3 metrelik duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılan Palmiye Adası'nı ve "Dubai'nin Venedik'i" olarak bilinen Souk Medinat Jumeirah'ı ziyaret ederek başlıyoruz . Gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında ilk olarak Dubai'nin ikonik simgesi haline gelen Burj Al Arap oteli ve sonrasında "Gökdelenler Caddesi" olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız Dubai'nin ilk yerleşim bölgesi olan Bastakiya Bölgesi'ni ve bu bölgede bulunan Bedevi Mahalleleri ,Meena Pazar ,Kumaş Pazarını ziyaret ediyoruz .Ardından akşam yemekli Dubai Tekne Turu .(Açık büfe ve soft içecekler dahildir).

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

Pakete Dahil Olan Turlar : 290 Euro yerine 250 EURO !!! Eski & Yeni Dubai ve Akşam Yemekli Tekne Turu (75 €) Abu Dhabi ve Dubai Şaheserleri Turu (75 €) Akşam Yemekli Çöl Safarisi Turu (75 €) Dubai Kombi Turu (65 €) (Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)

ABU DHABİ VE DUBAİ ŞAHESERLERİ TURU

Turumuzda ilk olarak, eğlence adası olarak bilinen Yas Island’ı ziyaret edeceğiz. Yas Island gezimiz esnasında Yas Mall, Yas Marina ve Ferrari World eğlence merkezinde yer alan, Ferrari markasına ait hediyelik eşya ve aksesuarları satın alabileceğimiz Ferrari Store’u ziyaret ederek, fotoğraf molası vereceğiz. Ardından, 7 Emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi ‘de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin, bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Abu Dhabi gezimiz esnasında, Hurma Pazarı, Heritage Village, Emirates Palace ve Etihad Towers panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz devamında muhteşem mimarisi ve kendine özgü işlemeleri ile ilgi çeken ve her yıl binlerce turist ağırlayan Dünya ‘nın en büyük 4. camiisi olan Sheikh Zayed Camii görülecektir. Turumuz devamında dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall ‘u ziyaret ediyoruz. Işık ve ses gösterisi içeren Fountain Show ‘u izledikten sonra alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman.

AKŞAM YEMEKLİ ÇÖL SAFARİ TURU

Turumuzda 4x4 jeeplerle çölde unutulmaz anlar yaşayıp, gün batımı eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Safari ardından çöldeki Bedevi kampına hareket ediyoruz. Burada düzenlenecek olan dans ve müzikli eğlence eşliğinde, açık büfe akşam yemeği & barbekü, Hint kınası, nargile ve otantik Arap kıyafetleri ile Bedevi hayatını görecek ve fotoğraflayacağız

DUBAİ KOMBİ TURU

Turumuza Dünya ‘nın en uzun çiçek duvarının bulunduğu ve bu özelliği ile Guinness Rekorlar Kitabı ‘na giren, ziyaretçilerini adeta bir masal dünyasına götüren Miracle Garden ile başlıyoruz. 200 milyondan fazla çiçek kullanılarak dizayn edilen ve her yıl tasarımı ve peysajı yenilenen Miracle Garden ziyaretimiz sonrasında, 828 metre yüksekliği ile Dünya ‘nın en yüksek binası olan Burj Khalifa ‘nın en güzel görülebileceği noktalardan biri olan Burj Plaza ve Wings of Mexico ‘da fotoğraf ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Dubai Frame ‘e hareket ediyoruz. “Gezegendeki en büyük resim çerçevesi“ olarak bilinen Dubai Frame ‘e zirvesine çıkarak, en yüksek noktadan Dubai manzarasını izliyor, Dubai’nin nereden nereye geldiğini görsel şovlar izleyerek, camdan oluşan tabanda yürürken adrenalini doruklarınızda hissedeceksiniz

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Selin Turgut 26/07/2019 01:01:56

Ramazan Bayramı'nda Prontotur ile GAP turuna katıldık.Rehberimiz Didem Hanım'a çok teşekkür ederiz.Didem Hanım'ın sevecenliği,doğru zamanlama-programlamaları ve konuya hakimiyeti sayesinde çok güzel bir gezi oldu. Pronto Tur ailesine teşekkür ederiz....1/1

ece atilla 03/07/2019 13:45:48

27 nisan-01mayıs 2019 Büyülü Sahra Çölü turuna katıldım. Birileri size Fas hakkında birşeyler anlatabilir kötü çirkin diyebilir. Hindistan içinde aynısını diyebilirler. Hiç önemsemeyin :) Ben tek başıma katılmama rağmen çok eğlendim. Rehberimiz Eyyüp Rüstem Bey in her konuda yardımcı olması ve bilgili olması size kendinizi güvende hissettiriyor. Tabi unutkanlığını saymazsak :) (burada şaka yapıyorum tabiki). Herşeyiyle çok seveceğiniz bir tur. Teşekkür ederiz Rüstem Bey diyorum ve buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Pronto ailesine de Hindistan rehber fiyaskosundan sonra Fas rehberi ile tekrar güvenimi kazandığını belirtmeyi borç bilirim. 3 yıl sonra tekrar gitmeyi de isterim tabi araya biraz özlem ve başka şehirler koymalı :)...1/1

Cansu 25/06/2019 15:21:36

17-22 Nisan tarihleri arasında tura katıldık. Bilgi birikimi ve tüm yolcularına ayrı ayrı özen gösterdiği için DİDEM ÇALOĞLU'na teşekkür ederim. Yaşattığı konfor sayesinde unutulmaz bir tatil yaptık diyebilirim....1/1

özlem şakar 11/06/2019 10:03:55

Merhaba Ramazan Bayramı'nda Budapeşte - Viyana turuna oğlum ile birlikte katıldım. Rehberimiz Erkan Bey'in (KONAK) ilgisi ve bilgisi sayesinde turumuz çok keyifli geçti. Oteller şehirden uzak olmasına rağmen önünde tren ve metro olması bir derece kolaylık sağladı. Daha merkezi otellerin daha iyi olacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim...1/1

Çiğ dem duman 08/06/2019 15:42:43

18 23 mayıs tarihli orta avrupa gezimizde rehberimiz rıza bey ve pronto tura teşekkür ederim harika bir gezi yaşattılar bize.prontoyla gezmeye devam....1/1

Ali YILMAZ 22/04/2019 18:51:49

Dubai çok güzel ama çok pahalı bir yer.dubai:Türkiye×1.5 onun dışında otelden çok memnun kaldık.rehberimiz beril hanıma ve eşine çok teşekkür ederiz bizi memnun etmek adına herşeyi yaptılar.yemekli tekne turu ve safariyi kesinlikle es geçmeyin.meerasta deniz mükemmel....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?