Endülüs Turu

13/11/2019 - 13/11/2020 tarihleri arası 3 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İspanya’nın güneyindeki Endülüs Özerk Bölgesi, 1492 yılına kadar Müslümanların yaşadığı ve İslam medeniyetine dair önemli eserlerin hala günümüzde sergilendiği önemli bir destinasyondur. Endülüs turları ile bölgenin başkenti Sevilla’nın yanı sıra Malaga, Cadiz, Cordoba ve Granada’yı keşfetmeye hazır olun!

Palmiyelerle çevrili caddeleri, zarif yapıları ve eski çağdan kalma atmosferiyle Sevilla, Endülüs turları kapsamında en çok dikkat çeken şehirlerin başında geliyor. Büyük ve yemyeşil bahçeleri, katedrali ve Plaza de Espana meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Sevilla Kalesi ise manzarasıyla gidenlerin tekrar gitmek istediği önemli bir yerdir. Ayrıca eğlenceli festivallerin düzenlendiği şehirde kendinize uygun bir etkinlik bulmakta hiç de zorlanmayacaksınız!

En eski Akdeniz limanlarından birine sahip Malaga, simgesel yapılarıyla biliniyor. Tarihi kalıntılarının yanı sıra plajlarıyla ve tropikal bitki örtüsüyle de büyüleyen bu şehir, güzel anılarınızı bırakacağınız bir yer olacak. Endülüs’ün ruhunu en iyi şekilde yansıtan bir diğer şehir Granada’da muhteşem Flamenko dans gösterilerini izleyip Elhamra Sarayı’nın tepesindeki huzuru hissedebilirsiniz. Cordoba ise UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki cami La Mezquita’ya sahip. Görkemli cami, Endülüs İslam medeniyetinin en önemli sembollerinden biridir. Orta çağı hatırlatan birçok yapıya ve havaya sahip Cadiz ve Ronda ise Endülüs turları ile keşfedilmeyi bekleyen diğer güzel şehirler.

Endülüs turu, İslami keşif için en ideal seçeneklerden biridir. Endülüs’ü ayrıca İspanya turları kapsamında gezebilir, böylece daha dolu bir seyahat geçirebilirsiniz. Genellikle 7 gece 8 gün süren kapsamlı Endülüs turları ile dönemin tarihi yapılarını gezip, Akdeniz iklimindeki İslamiyet ruhunu hissedebilirsiniz.

Endülüs’ün masalsı yapısını keşfetmek için Prontotour’un erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayarak yüksek indirim oranlarından yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?