Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Geleneksel Hint Düğünü ve Altın Üçgen (Jaipur-Agra-Delhi)
Prontoplus Turları

7+ Kişi
11/11/2019 - 19/11/2019
8 Gece - 9 Gün
5* HOTEL
1.899EUR
12,270 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Geleneksel Hint Düğünü ve Altın Üçgen Hindistan Turu Jaipur (2 gece 5* Otel Yarım Pansiyon ) Agra ( 1 gece 5*Otel Yarım Pansiyon ) - Delhi ( 3 gece 5*Otel Yarım Pansiyon ) Tüm Turlar - Kına gecesi ve Düğün Törenine Katılım Dahil Qatar Hava Yolları ile Katılımcı Sayısı 15 Kişi ile sınırlıdır.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
12,270 TL
İlave Yatak
12,270 TL
Tek Kişi
14,855 TL
Çocuk

OTELLER


CROWNE PLAZA JAIPUR TONK ROAD / Jaipur


CRYSTAL SAROVAR PREMIERE HOTEL / Agra


ITC WELCOME HOTEL DWARKA / New Delhi

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

QATAR HAVA YOLLARI

11KASIM 2019SABİHA GÖKÇEN / DOHA QR242 20:15 / 00:20

12 KASIM 2019 DOHA / DELHİ QR570 02:20 /08:25

19 KASIM 2019 DELHİ /DOHA QR579 03:40 / 05:45

19 KASIM 2019 DOHA /SABİHA GÖKÇENQR243 07:30 /12:00

Dünya’da düğün seremonilerinin en gösterişli ve şaşalısı Hindistan’da düzenlenir. Canlı canlı bu muhteşem şova ve gerçek bir Hint Düğününe katılmaya ne dersiniz ?

Hindistan’nın çok tanrılı kadim kültürünü keşfedecek , Tac Mahal’in muhteşem mimarisi ile büyülenecek ,Hint yaşamının rengarenk dünyasında kaybolacak , Kına gecesi ve muhteşem Düğün serenomilerine katılacağız…

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı İstanbul / Delhi / İstanbul uçak bileti
 • Jaipur’da 2 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Agra’da 1 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Delhi’de 3 gece 5*Otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm şehir içi ve şehirler arası transferler , şehir gezileri
 • Jaipur’da Amber Kalesine fil/jeep ile çıkış
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri
 • Düğün öncesi kokteyl partideki tüm ikramlar
 • Nişan töreninde kına yapımı
 • Düğün yemeği ve ikramlar
 • PRONTOPLUS Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • İstanbul Yeni havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

 • veznesine yatırabilirsiniz)
 • Hindistan Vize bedeli 130 Euro www.prontotour.com/Others/Visa.aspx (Vize Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi  (

*** TRPL odalarda 3. Yatak açılır kapanır ek yatak ve ya sofa bed şeklinde olabilir.

**SNG oda konaklamalarında çift kişilik oda ve ya yatak garantisi verilemez.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (11.11.2019) İSTANBUL –DOHA

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Sabiha Gökçen Hava Limanı Dış Hatlar kontuarında saat 18:00’da rehberiniz ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR242 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:15’te  Doha’ya hareket.

2.GÜN (12.11.2019) DOHA -DELHİ

Yerel saat ile 00:20’de Doha’ya varış ve uçak değiştirme . Qatar Hava Yolları’nın QR570 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:20’de Delhi’ye hareket. Yerel saat ile 08:25’te Delhi’ye varış ve kahvaltı için otele transfer. Kahvaltı sonrası Delhi’deki ilk günümüzde Eski Delhi şehir turuna çıkıyoruz. İlk önce 1648 yılında Moğol İmparatoru Şah Cihan tarafından yaptırılmış olan ve Şah Cihan’nın gücünü ve zerafetini sembolize eden Kızıl Kale’yi dışarıdan görerek Hindistan’nın en büyük camisi Jama Masjid’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında üç tekerlekli rikşalarla farklı bir macera yaşayacağımız Chandi Chowk’un dar sokaklarına gireceğiz. Burası eski şehrin en renkli pazarı olup eski Delhi’nin ticaret merkezidir. Daha sonra Hindistan’nın ulusal babası olan , 1948’de Nathuram Godse tarafından öldürülen Mahatma Gandhi’nin anıtsal mezarının bulunduğu Raj Ghat parkını gezeceğiz. Hindistan’nın ilk başbakanı olan Jawahar Lal Nehru’nun mezarı da anıt mezarın kuzeyinde bulunmaktadır. Aracımızla resmi cadde olan Rajpath boyunca gezecek , heybetli Hindistan Kapısı  heybetli Hindistan Kapısı ve Parlemento Binası’nı göreceğiz.

Akşam Damat tarafı olarak damat evine gidecek ve Geleneksel Kına Töreni sonrası kokteyl ve akşam yemeğine katılacağız. Konaklama otelimizde.

Mendhi – Kına tasarımlarında Arap,Hint ,Pakistan tasarımları gibi kategorilere ayrılan bir çok çeşit mevcuttur. Kadınlar genellikle tüm varyasyonlarını ellerine ve ayaklarına uygularlar. Kına 5000 yıldan fazladır iy şans,sağlık ve duygusallık sembolü olarak kullanılmaktadır.

3.GÜN (13.11.2019) DELHİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Delhi’yi keşfetmeye devam ediyoruz. Gezimize Qutub-ud-Din Aibek tarafından 1199 yılında yaptırılmış olan 73 metre yüksekliğindeki Qutab Minaresi ile başlıyoruz. Kırmızı kum taşından yapılmış olan minare içinde bir iskelet yapı olmadan kendi kendine ayakta durabilen dünyanın en yüksek tuğladan yapılma kulesidir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Daha sonra içinde sürekli ilahilerin okunduğu , altın kubbeli binası ve binayı çevreleyen havuzu ile dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratılan Bangla ahib Tapınağı  ; elleriyle ,rmik helvası dağıtan görevlileri  ilginç kıyafetli insanları ve genel adetleri ile ilgi çekici bir Sih Tapınağıdır. Adetleri Müslümanlara oldukça benzeyen Sihlerin tapınakları hem çok huzurlu hem de her an canlı. İçeri çıplak ayak ile giriliyor ama hiç merak etmeyin , Sihler hijyen konusunda aşırı titizlikleri ile biliniyor. Girişte erkek ve ya kadın herkesin başını bağlaması gerekiyor, bu yüzden yanınızda ufak bir örtü bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (14.11.2019) DELHİ – HİNT DÜĞÜNÜ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından damadın evinde Haldi ( Zerdeçal ) Töreni’ne katılacağız. Hintliler’in geleneksel “ Haldi” adı verdikleri törende davetliler gelin ve damadın alnına yüzüne ve kıyafetlerine  su , zerdeçal , çeşitli yağlar , baharat ve yoğurt karışımı sürerler. Bu karışımın çifti kutsadığına ve düğün öncesinde rahatlattığına inanırlar. Ayrıca yine Hint inanışına göre gelin ve damat böylece geçmiş günahlarından arınacak ve yeni bir geleceğe başlayacak.Törenin ardından gelin ve damat Hint dilinde “ Çuri Daar” adı verilen pantolonlar ve geleneksel giysiler giyecek. Erkek konuklar ise töreni sadece izleyebilecek. Düğün gününde damat bir ata bindirilir . Ailesi ve tüm yakınları ile beraber bol bol dans edilerek , saatler süren yolculuk ile kız evine gidilir. Bu yolculuğun enerjisini arttırmak için geleneksel Hint davulcuları erkek tarafına eşlik eder. Bütün bayan misafirler o gün en güzel olabilmek için giyinirler ve makyaja çok önem verirler.Eski çağlardan beri geleneksel yöntemlerini kullanırlar ; özellikle kırmızı renk kullanmayı tercih ederler. Tarihin akışını etkileyen İpek Yolu’nun oluşmasına kaynaklık eden Hint kumaşlarının görkemi gözleri kamaştıracak ve Hint baharatlarının gizemli kokusu , adeta bin yıl öncesini yaşatacak. Bizlerde Hint kıyafetlerimizi  giyerek bu muhteşem gerçek Hint Düğünü deneyimini yaşamak için hazırlanıp törene katılacağız. Düğün töreninin geleneksel ritüellerini Hintli Pandit ( Hint Rahibi ) yönetecek. Hint Düğünlerindeki ritüeller beş ana unsuru içermektedir.

 1. Korath : Gelinin ailesi tarafından Damat gelin evine davet edilir. Bu Hint kültürüne göre gelinin hazır olduğunu belirtir.
 2. Nikasi : Barat ; yani düğün alayı damatın evinden ayrılır.
 3. Barat Resepsiyonu : Gelinin ailesi damadı çiçekler ve kucaklamalar ile karşılar
 4. Varmala – (Çiçek Kolyeleri ) Gelin ve damat çiçeklerden yapılmış kolyeleri birbirlerine takarlar. Birbirlerinin önünde durur ve hayat arkadaşı seçimini gösteren kolyelerini değiştirirler.
 5. Pheras : Damadın kuşağı ve gelinin şalı bir düğümle bağlanır ve kutsal 7 yeminini birbirlerine söylerler.

HİNT KÜLTÜRÜNÜN 7 EVLİLİK YEMİNİ

 1. Tanrı’ya sonsuza dek inanmak
 2. Aşk,sadakat ve merhamet etmek
 3. Tüm iyi işler için birbirlerine yardım etmek
 4. Güçlü ve doğru olmak
 5. Sevgi ve iyi niyeti bütün aile bireylerine göstermek
 6. Çocukları yüksek ahlaki değerler ile yetiştirmek
 7. Tüm konuklara ve ziyaretçilere karşı saygılı olmak

Tören sonrası konaklama otelimizde.

5.GÜN (15.11.2019) DELHİ – JAİPUR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından Jaipur’a varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmenin ardından akşamüzeri Hindu Tapınağı’na seremonileri izlemeye gideceğiz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN (16.11.2019) JAİPUR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’a 11 km uzaklıktaki Amber Kalesi ziyareti için yola çıkıyoruz. Amber Kalesi aşağısında Maota Gölü bulunan Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneğidir. Kaleye filler ile çıkacağız. İç kısmındaki Kraliyet salonları , fildişi aynalar , zarif duvar resimleri ve cam işçilikleri ile donatılmıştır. Öğleden sonra Şehir Sarayı Müzesi’nde geleneksel Rajasthan ve Moğol sanatından örnekler göreceğiz. Müzede kraliyet kıyafetleri , halılar , eski silahlar , mahkeme ve savaş sahnelerinin tasvir edildiği minyatürler ve porselenler görülebilir. Şehrin kurucusu Sawai Jai Singh ve kentin en görkemli mimarisi , sanat ve zanaat yapısı hakkında bilgiler verir. Kraliyet ailesi hala bu sarayda yaşamaktadır. Sonrasında Jaipur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz  Şehir turumuz sırasında City Palace ve Hawa Mahal göreceğimiz yerler arasında . Kraliyet ailesi hala sarayda yaşamaktadır. Kral ailesindeki kadınların ve haremdekilerin şehrin ana caddesini gözlemleyebilmeleri için yapılmış olan pembe renkteki Hawa Mahal ( Rüzgar Sarayı ) burada ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmış olan Hindistan’daki 5 gözlem evinden en meşhur olanı MS 1728 yılında inşa edilmiş olan Jantar Mantar gözlem evi City Palace’ın karşısında yer almaktadır.Kralın astronomi ve numeroloji tutkusundan dolayı taştan yontulmuş astronomik aletlerden oluşturmuş olduğu koleksiyonu günümüze kadar kendini korumuştur. Şehir turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GÜN (17.11.2019) JAİPUR – AGRA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz.. Agra’ya varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası olan Agra Kalesi’ni gezeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanan ve çeşitli eklerin inşası ile Şah Cihan tarafından bitirilen kale  önceleri askeri amaçlı yapılmış olsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Şah Cihan yaşamının son günlerinde büyük oğlu Alemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Taj Mahal’e bakan bir odada ölmüştür. Kalenin çevresi 2.5 km uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki duvarlarla koruma altına alınmıştır. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (18.11.2019) AGRA – DELHİ - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından 1983’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan TAJ MAHAL’i gezeceğiz. Önce Moğol egemenliğindeki başkent olan Agra , bugün Moğol Kralı Şah Cihan tarafından eşi Kraliçe Mümtaz Şah için yaptırdığı TAJ MAHAL ile dünyaca tanınmaktadır.Taj Mahal , 1631 yılında inşası başlamış , 20 bin kişi tarafından 22 yılda tamamlanmıştır. Mimarı Üstad Ahamed Lahori olduğu söylenir. Şair Abu Talıb Kalım , bu muhteşem eserin sanatını yüceltmek adına Kuran-ı Kerim’den de alınan ayetler yazmıştır. Mermer taşlardan oyma çiçeklerle bezenmiştir. Şah Cihan’ın simetri tutkusu nedeniyle , mimarisi ziyaretçilerde yansıma duygusu uyandırır. Gezimizin ardından Delhi’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve hava limanına transfer oluyoruz.

9.GÜN (19.11.2019) DELHİ – DOHA – İSTANBUL

Qatar Hava Yolları’nın QR579 sefer sayılı uçuşu ile saat 03:40’ta Doha’ya hareket. Yerel saat ile saat 05:45’te Doha’ya varış ve Qatar hava Yolları’nın QR243 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:30’da İstanbul’a hareket. 12:00’da İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?