Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Güney Amerika & Şili Fiyordu
Gemi Turları

MS Zaandam
Sorunuz
02/12/2019 - 20/12/2019
15 Gece - 17 Gün
İÇ KABİN
21.675 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

5*Holland America gemisinde Güney Amerika & Şili Fiyordu programında 13 gece 14 gün İç Kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama. 1 gece Santiago'da oda+kahvaltı 1 gece Buenos Aires'de oda+kahvaltı otel konaklaması.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
21,675 TL
Tek Kişi
32,340 TL
Çocuk

ULAŞIM BİLGİLERİ

Gidiş
02 Aralık KL1614İstanbul Havalimanı - Amsterdam 1755- 1935
02 Aralık KL 701 Amsterdam - Santiago 20.55- 11.05(+1)
Dönüş
19Aralık KL 702 Buesnos Aires - Amsterdam 16.40- 10.00
20 Aralık KL1613Amsterdam - İstanbul Havalimanı 11.30- 16.55

* KLM Hava Yolları ile İstanbul – Amsterdam - Santiago // Buenos Aires-Amsterdam– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti 
* Havalimanı ve Liman vergileri
* 5*MS Zaandam gemisinde seçeceğiniz kabin kategorisinde 14 Gece 15 gün tam pansiyon konaklama
* Tüm Transferler
* Havalimanı ve liman vergileri
* Santiago de Şili'de 1 gece 4* otel’de oda kahvaltı konaklama
* Buenos Aires'de 1 gece 4* otel'de oda kahvaltı konaklama
* Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar;
* Türkçe Tur Liderliği hizmeti. ( Grup minimum 25 kişi olduğu taktirde)
* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları,
* Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
* Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır.
 

* Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor, internet v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir)Tam kapsamlı Seyahat Güvence Paketi UNICO SİGORTA A.Ş tarafından sağlanmaktadır ve seyahat güvence paketi kapsamına giren tazminat ödemeleri de aynı firma tarafından yapılmaktadır. Sigortalı tarafından Mücbir sebeplerle Seyahat iptali talep edilirse  tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) oranı  % 15 ‘dir.
Seyahat Güvence Paketi Plus  Sigortalısı , zorunlu/mücbir  sebepler hariç ( herhangi bir sebep belirtmeksizin) seyahatini iptal etmek isterse  muafiyet oranı  ise % 30’dur.

Ayhan Kalyan

Gemi turlarıyla rehberlik hayatına adım atan Ayhan Kalyan'ın, 10 yıllık rehberlik tecrübesi bulunmaktadır. 7 yıldan beri Prontotour’da görev yapan Kalyan, Asya ve Güney Amerika gibi Uzak rotalar üzerine uzmandır. Öte yandan, Avrupa'nın klasikleşmiş seyahat rotalarına dönüşmüş ülkelerine de rehberlik yapmaktadır. İngilizce ve İspanyolca konuşan Kalyan, Kapadokya Üniversitesi Rehberlik Bölümü mezunudur. Okumak, yazmak, yemek yapmak ve fotoğraf çekmekten keyif almaktadır. Ayhan Kalyan'ın yazılarını Yoldasin.com'da okuyabilirsiniz.

Tarih Seç
Kabin Seç
Açıklama
Alternatifler yükleniyor

01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI - AMSTERDAM / SANTIAGO

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, KLM Havayolları kontuarı önünde saat 16.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra KLM Havayollarının KL 1614 no’lu seferi ile saat 17.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat 19.35’de Amsterdam’e varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında, KLM Havayollarının KL 701 no’lu seferi ile saat 20.55’da Santiago’ya hareket. Geceleme uçakta.

02.GÜN SANTIAGO (ŞİLİ)

Yerel saat ile  11.05 da Santiago ya varışımızın ardından bizi bekleyen araçlarımız ile otelimize hareket ediyoruz. Otelimize transfer sırasında panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Şehrin önemli meydanları, tarihi alanları ve anıtlarını ziyaret edecek; La Coscana, Pablo Neruda'nın evinin önünden geçeceğiz.  Muhteşem Andean sıra dağları şehrin her yerinden görünebilir. Coğrafi konumu sebebiyle, Santiago'nun 50 km ötesinde kayak yaparken 100 km ötesinde denize girebilirsiniz. Bu şehirde en modern kayak merkezlerini ziyaret ederken, Vina Del Mar, Valparaiso gibi en ünlü sahillerine de gidebilme şansınız var. Santiago'ya kadar gitmişken Şili'nin ana limanına da uğramayı unutmayın. Ziyaretçiler kırsal yaşamın sakinliğini ve huzurunu Santiago'nun sayısız kasabalarında bulurlar. Ayrıca burada Şili'nin lezzetli şaraplarını tadacağınız şarap mahzenlerini de bulabileceksiniz. The Santa Lucia tepesi şehrin merkezindeki önemli bir tarihi yerdir. Otelimize check in işlemlerimizin ardından dinleniyoruz. Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği eksra  gece turuna katılabilirler. Akşam yemeğini son derece hoş bir restaurantta Şili'nin yaşamını yansıtan dansları ve gösterileri izleyerek alacağız. Sınırsız yemek ve içkinin geçerli olduğu bu gece sizler için unutulmaz olacaktır. Geceleme otelde

03.GÜN SANTİAGO-SAN ANTONIO (ŞİLİ)

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu San Antonio limanına hareket. Limana varışımız ile birlikte gemi, pasaport ve check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor

05.GÜN PUERTO MONTT (ŞİLİ)

Puerto Montt varış saat 08:00. Şili'nin göller bölgesinin başkenti olan bu güzel şehri arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tur ile tanıyabilirler. Turumuzun hareketinin ardından Puerto Montt'un güzel yollarından geçerek Puerto Varas ve Frutillar'a doğru devam ediyoruz. Şehrin içinden geçerken rengarenk güzel evlerin, neo-klasik tarzdaki katedralini, Plaza de Armas'ı ve mükemmel manzarası ile Angelmo balıkçı limanını göreceğiz. Puerto Varas bölgesine geçerek Şili'nin en büyük gölü olan Llanquihue gölünü görebileceğiz. Frutillar bölgesine geçtiğimizde Alman yerleşimciler tarafından yapılmış tipik Alp tarzı ve geleneksel Alman  mimarisini görme imkanımız olacaktır. Yerel pazarda yapacağımız kısa bir molanın ardından tekrar gemimize dönüyoruz.  Gemimizin hareketi saat 17:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.GÜN PUERTO CHACABUCA (ŞİLİ)

Puerto Chacabuca varış saat 11:00. Şili'nin vahşi batı fiyord bölgesinde Puerto Montt'un 250 mil güneyinde, muhteşem deniz mavisi kuzey Patagonya buzul plakasının denizle buluştuğu yerde bulunur. Dünya üzerindeki gelişmemiş, bozulmamış ve herşeyden bu kadar uzakta bulunan son sınırlardan biridir. Bu limanı ziyaret etmenin ana nedeni el değmemiş doğal kaynaklarının güzelliğini takdir etmektir. Puerto Chacabuca kesin tanımlanmış kent merkezi olmayan, izole bir yerleşimdir. Kasabanın kendisi bir ana cadde, bir balık işleme işletmesi ve limandan oluşur. Sınır benzeri olmayan bu köy, bölgenin ana yerleşimi olan Puerto Aysel limanının 10 mil kuzeyindedir.Gemimizin hareketi saat 19:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

07.GÜN ŞİLİ FİYORDLARI

Bugün gemi ile seyahat halinde iken göller, karla kaplı Volkanlar, yoğun ormanlar, termal kaynakların bulunduğu ülkenin en güzel parçalarından olan bölgeden geçeceğiz. Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyorAkşam yemeği ve geceleme gemide.

08.GÜN SARMIENTO KANALI (ŞİLİ)

Bugün Sarmiento kanalından geçeceğiz. Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor

09.GÜN BEAGLE KANALI-MACELLAN BOĞAZI-PUNTA ARENAS-COCKBURN KANALI

Şili Fiyordlarının en güzel görüntülerini izleyebileceğimiz kanallardan geçmeye devam ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Beagle Kanalından geçecegiz. Kanaldan geçtikten sonra neredeyse Güney Amerika Kıtasının tepesinde bulunan ve Macellan olarak bilinen bu boğaz, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarını birleştirir. Bir zamanların azgın sularında mücadele eden gemiciler yerine şimdi güvenli gemi seyahatleri yapılmaktadır.
Macellan Boğazını geçtikten sonra Punta Arenas a sabah saat 06:00 da varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenlediği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuzda limandan hareketin ardından Macellan Boğazı'na doğru yola çıkıyoruz. Buradaki Fort Bulnes'e ulaşana kadar Rios del Ciervos, Lenadura, Punta Santa Maria, Gauirabo, Aqua Fresca ve tipik bir balıkçı kasabası olan Rinconada Bulnes'i geçiyor, halkın yaşamı hakkında bilgiler alıyoruz. Fort Bulnes ilk yerleşimciler tarafından kurulan bir kale ve limandır. Burada bölgenin müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Punta Arenas geçerken Rio Los Ciervos da mola veriyoruz. İlk yerleşimcilere ait objeler, öncülerin hayvancılık, tarım ve petrol işlerinde kullandıkları eşyaları görebileceksiniz. Punta Arenas a dönüş ve turumuzun sonu.   Gemimiz saat 18:00 da hareket edecektir. Hareketimizin ardından Cockburn Kanalı'ndan geçerek yolumuza devam ediyoruz

10.GÜN GLACİER BUZULU - USHUAİA (ARJANTİN)

Glacier Buzulunun önünden geçimizin ardından saat 12:00 da Ushuaia ya varıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bu turumuzda, doğayı hem otobüs hem de tren yolculuğu ile yapacağız ve dünyanın en güneyindeki Milli Parkı ziyaret edeceğiz. İlk zamanlarda mahkumları taşıyan bir trenden model alınarak yapılan ve Tierra del Fuego denilen bu tren ile dünyanın sonuna yolculuk yapacağız. Bu esnada Tierra del Fuego nun efsanevi hikayesini dinleyeceğiz. Yeniden düzenlenen Yamanas ve Shelknam yerli kampları bölgelerinden, Milli Park ın içinde bulunan Canadon del Toro dan geçeceğiz. Dönüş yolumuzda muhteşem manzarası ile Ensenada Koyu'nu görme şansına kavuşacağız. Dönüşümüz sırasında "Gaucho" çiftliğinde kısa bir mola vereceğiz. Gemimizin hareketi saat 20:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

11.GÜN CAPE HORN DOĞAL SEYİR

Denizde geçireceğimiz bu günde Cape Horn dan geçeceğiz, Patagonya ve Şili adalarına ait fiyortların en iyisini sunan gerçekten büyüleyici bir güzergah. Çevremizdeki güzellikleri izleyip gemimizin keyfini çıkartacağız. Ayrıca Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

12.GÜN STANLEY-FALKLAND ADALARI

Port Stanley, Falkland Adalarına varış saat 08:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Son derece keyifli ve rahat olan turumuz sırasında, Falkland'ın bu güzel şehrini birlikte gezeceğiz. Gezimiz sırasında Christchurch Katedrali, 1982 Hürriyet Anıtı, Hükümet Binası, 1914 Savaş Anıtı, Falkland ile ilgili tarihi bilgiler alabileceğimiz mükemmel bir müze olan Brittania House Müzesi'ni ve 1982 savaş döneminden beri mayınlı olan, bu nedenle hala tel örgülerle çevrili olan alanları görebileceğiz. Gemimize dönmeden önce liman bölgesindeki tarihi batıklarla ilgili bilgi alıp resim çekme imkanı bulacağız. Gemimizin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

13.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor

14.GÜN DENİZDE

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleride sizleri bekliyor

15.GÜN MONTEVİDEO (URUGUAY)

Sabah saat 08:00'da gemimiz Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya yanaşacak. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Montevideo & Punta Del Este turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında ilk olarak dünya jet-setinin gözde yeri Punta del Este’ye gidiyor ve dünya sosyetesinin kış aylarını geçirdikleri, malikâneleri, kumarhaneleri ve sahilleri görüyoruz. Daha sonra Montevideo’ya geri dönüyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Ciudad Vieja, Mercado del Puerto, Avenida de 18 Julio, Uruguay’ın kurucusu Jose Gervasio’nun Anıtı, Cumhuriyet Üniversitesi, Ulusal Tarih Müzesi, Palacio Salvo, Parlamento Binası, Dünya Kupası'nın kazanıldığı stad ve Buenos Aires’te ki Colon tiyatrosundan sonra kıtanın en büyük 2. tiyatrosu olan Solis Tiyatrosu bulunmakta. Tur sonrası gemiye geri dönüş ve dinlenmek için serbest vakit. Geminin hareket saati 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

16.GÜN BUENOS AIRES (ARJANTİN)

Gemimiz saat 05.00’de Arjantin'in en büyük metropolü olan Buenos Aires şehrine yanaşacak. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Buenos Aires Şehir Turu" na katılabilirler. Bu turumuz esnasında San Martin Alanı, Avenida Julio 9, Obelisk, Casa Rosada, Palermo Parkı, San Thelmo, La Recoletta, Eva Peron’un mezarı, Florida alışveriş caddesi, Pilar Kilisesi, eski ve yeni limanların bulunduğu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu göreceğimiz yerler. Öğleden sonra serbest vaktimiz olacak.  Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü Delta & Tigre turuna iştirak edebilirler. Bu turumuz esnasında Buenos Aires’in Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, El Turco diye bilinen eski Arjantin Başkan’ı Carlos Menem’in ikametgâhını görecek, tekne ile nehirde gezecek, Buenos Aires’in şehir dışındaki en güzel yerlerini yakından göreceksiniz. Akşam ise Arjantin’e kadar gelip de tango’yu ana vatanında seyretmeden gitmek mümkün olmadığı için arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Tango Gecesi” turuna katılabilirler. Sizlere Arjantin’in en eski ve en güzel tango evi olan La Ventana’da hakikaten çok güzel bir yemek sonrası mükemmel bir gösteri izleteceğiz. Bu turu kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

17.GÜN BUENOS AIRES (ARJANTİN)

Sabah kahvaltısının ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile Buenos Aires'te kalacağımız otelimize transfer. Otel giriş işlemlerinden sonra odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Gaucho Çiftlik Turu” na katılarak, Amerikan filmleri ile özleşmiş Kovboy kültürünü yerinde görme imkânını bulacaklar. Bu turumuzda Buenos Aires’in yaklaşık 80 km kadar dışına çıkıp Sanat Susana Çiftliğine gideceğiz. Burada gerçek Arjantin Kovboylarının atla yaptıkları gösterileri görecek eğer arzu ederseniz son derece bakımlı olan ve özel yetiştirilmiş atlara binebilirsiniz. Bununla birlikte öğle yemeğinizi barbekü olarak istediğiniz kadar et yiyerek alacaksınız ve tabii yemeğin sonunda birde çok güzel bir show var. Tur sonrası Buenos Aires'e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.

18.GÜN BUENOS AIRES -AMSTERDAM

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından özel aracımız ile Buenos Aires havalimanına transfer pasaport, check-in ve bagaj işlemlerinden sonra KLM Hava Yollarının KL702 nolu seferi ile saat 16.40 da Amsterdam'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta

19.GÜN AMSTERDAM - İSTANBUL HAVALİMANI

Yerel saat ile 11.00'de Amsterdam'a iniş yapıyoruz. Bavullarımızın İstanbul uçağına transferinin ardından KLM Hava Yollarının KL1613 sefer sayılı uçağı ile saat 11.30'da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile akşam 16.55'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

İPTAL ŞARTLARI

Holland America Line & Windstar gemi şirketinin iptal şartlarına göre, seyahate + 90 gün kala yapılan iptallerde kişi başı 100,-Euro hizmet bedeli, 90 - 57 gün kala toplam seyahat tutarının % 25 'i, 56 - 30 gün kala % 50 'si, 29 - 16 gün kala % 75 ' i, 15 – 0 gün kala toplam bedelin % 100’ü yanmaktadır. Belirtilen şartlar promosyon kodlu rezervasyonlarda geçerli değildir. Depozito tamamen yanabilir ve daha ağır iptal şartları uygulanabilir. Lütfen teyid ediniz. Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

toygun saraçoğlu 24/10/2019 10:11:53

Eşimle birlikte katıldığımız Baltık incileri turumuz gerçekten bizi çok memnun etti .Gemi seyahatimizdeki açık büfe kahvaltı ve zengin menülü akşam yemekleri umduğumuzdan iyiydi. At.petersburg da kaldığımız otelin konumu ve yemekleri çok kaliteliydi.Herşeyden önemlisi rehberimiz Gizem Yıllar Adalı hanımın güler yüzü ve ilgisi süperdi. Kendisine ve Prontotur tura teşekkür ediyoruz....1/1

ercüment yurdseven 15/10/2019 10:27:33

katıldığımız 4 ekim 2019 iskandinavya turunun güzel geçmesinde çok katkısı olan gökhan bektaş beye çok teşekkür ederiz. Tüm ekstra turlara katıldık ve gökhan bey tüm verdiği sözleri yerine getirdi işini seven çok iyi bir rehber iyi bir insan teşekkürler pronto tur çalışanları bol şansssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss...1/1

serhad pazarcık 30/09/2019 10:20:41

MERHABALAR PRONTO TUR İLE HAYATIMDA İLK DEFA BİR TURA KATILDIM TUR ÖNCESİ TARİH DEĞİŞİKLİĞİNDE GÖSTERDİĞİNİZ YAKLAŞIM BENİ ZİYADESİ İLE MUTLU ETTİ ZİRA DAHA ÖNCESİ KATILDIĞIM TURLARDA BÖYLE YAKLAŞIM GÖRMEDİM AYRICA TUR BOYUNCA HEM REHBER HEM EXTRA TURLAR HEMDE OTEL SEÇİMLERİNİZ (TULIP INN OTELİ YER DÖŞEMELERİ KİRLİLİĞİ HARİÇ) ÇOK İYİ SEVİYELERDE SİZE TEŞEKKÜRLER EDİYOR EKİM AYINDA YAPACAĞIM SİZDEN ALDIĞIM MALTA TURUNUNDA BÖYLE GEÇMESİNİ UMUT EDİYORUM.SAYGILARIMLA EM.DZ.ASTSB.SERHAD...1/1

mehmet meriç 30/09/2019 10:19:10

8-16 temmuz tarihlerinde ailemle birlikte baltık başkentleri turuna katıldık, tur rehberimiz Can Bölükemini tüm tur boyunca bir rehberin nasıl olması gerektiğini mükemmel bir şekilde gösterdi, konuşmasından tavırlarına, kültüründen nezaketine dört dörtlük bir insan kendisi, misafirlerin memnuniyeti için zaman zaman mantık sınırını zorlayan talepleri dahi yerine getirmeye çalıştı ve çoğunlukla da başardı, böyle bir rehberle çalıştığınız için size, tüm çabaları ve gayreti için Can beye teşekkürler....1/1

Yalçın Ertan 25/09/2019 12:55:55

Son üç yıldır yurt dışı seyahatlerimizde Pronto turu tercih etmekteyiz. Bu yıl yaptığınız bir kampanya dolayısıyla İskandinavya ve Baltık turlarına katıldık. Gerek önceki turlardan gerekse son yaptığımız turlardan mutlu döndük. Size küçük bir eleştiri ve bir de öneride bulunmak istiyoruz. Ekstra turlarınız bizlere pahalı gelmeğe başladı rakamların biraz daha aşağı çekilmesi gerekiyor. Önerimiz ise şehir merkezinden uzakta kalınan oteller bizlere hem zaman, hem para kaybına , hem de yorgunluğa neden oluyor. Bunun yerine mevcut tur ücretlerine yapacağınız 100 euroluk ilave ve 4 yıldız yerine 3 yıldızlı merkezi oteller tercih edilerek bu sorun çözülür. Bütün bunlardan sonra bir de teşekkür de bulunmak istiyoruz. Baltık turundaki rehberimiz CAN BÖLÜKEMİNİ'nden çok memnun kaldık. Kendisi her zaman yanımızda oldu, her sorumuzu yanıtladı, bizi hava alanından karşıladı; dönüşte uçağa binene kadar bizlerle ilgilendi. Çok yardımsever, güleryüzlü, bizleri müşteri olarak görmeyen ailesinden birisiymişiz gibi davrandı, çok sıcak kanlıydı. Kendisine kendim ve eşim adına aracılığınız ile bir kere daha teşekkür ediyoruz. Saygılarımla. Yalçın Ertan...1/1

PINAR DUMAN 02/09/2019 08:42:06

24-27 ağustos yunan adaları turuna katıldık..öncelikle gemi personelinin ilgi ve güleryüzlülüğü,organizasyondaki profesyonellik ,rehberlerimiz YİĞİT,HAKAN,MAHMUT VE YEŞİM'e sonsuz teşekkürler..harika ve unutulmaz bir yunan adaları turu oldu..bir başka turda görüşmek için gün sayıyoruz :))...1/1

TÜLİN KUTSAL 19/08/2019 10:17:56

9-15 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenen Baltık İncileri turuna katıldım. Gemi organizasyonu gayet iyiydi. St. Petersburg da kaldığımız otel hem yer, hem de hizmet kalitesi olarak çok iyi seçilmişti. Bu turun güzel ve başarılı geçmesinde rehberimiz Sayın Şebnem Gönenli'nin payı çok büyüktü. 44 kişilik kalabalık bir gruba, bir akşam öncesinden gerekli öneri ve uyarıları yaparak turların düzenli geçmesini sağlayan, bilgisi ve güleryüzü ile herkesle tek tek ilgilenen Sayın Şebnem Gönenli'ye, organizasyonda emeği geçen tüm Pronto Tur çalışanlarına ve bu turu almama olanak sağlayan Ankara'daki acentam Leton Turizme ve Özlem Öztürk Çakar'a sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

AYTAÇ ÖZÇELİK 04/08/2019 14:41:30

Değerli Pronto Tur Yetkilileri,30.07.2019 tarih başlangıçlı satın aldığımız vizesiz Yunan adaları turu esnasında bizlere yardımcı olan rehberler Yiğit Bey,Hakan Bey,Mahmut Bey ve Yeşim Hanıma teşekkür ederiz.Bizler için hayatımızın unutulmayacak bir tatiline imza attılar.Ayrıca gemi personeline ve siz şirket yetkililerine de teşekkür ederiz...1/1

Canser 09/06/2019 01:05:49

Pronto tur yetkilileri ; Eşimle beraber katıldığımız Baltık incileri bayram programı gemi turunu bizim için keyifli ve unutulmaz hale getiren, guler yüzlü Rehperimiz Sn. Gizem Yıllar Adalı hanfendiye teşekkür ederim. Otelimizin kaliteli ve merkezi yerde olması, Gemideki lezzetlerin güzelliği tura ayri bir güzellik katmıştır. Saygılar....1/1

Ufuk Biliciler 08/06/2019 00:06:46

Değerli Pronto tur yetkilileri.Haziran 2019 Şeker bayramında turunuza eşimle birlikte katıldık.Her açıdan mükemmel bir turdu.Yalnız bu turun mükemmel olmasında en önemli etkenlerden biri rehberimiz sayın Gizem hanımın turla ilgili yaptıklarıydı.Her açıdan tura katılan katılan herkesle yakından ilgilendi ve mükemmel bir şekilde turu yönetti.Pronto tur olarak böyle bir rehberle çalıştığınız için çok şanslısınız.Şahsen ben bundan sonraki tur seçimimde öncelikle Pronto tura bakacağımı belirtmek isterim.Böyle rehberlerleriniz olduğu sürece her zaman bir adım önde olursunuz.Saygılarımla Op.Dr.Ufuk Ufuk Biliciler...1/1

hatice güvener 27/05/2019 09:50:42

17 Mayıs 'ta yapmış olduğumuz Costa Fortuna gezisinde bize rehberlik eden SERTAÇ APANAY a teşekkürlerimi iletirim ve göstermiş olduğu yoğun ilgiye , bilgisine güleryüzüne, sabrına, koşuşturmasına, yardımlarına tekrar tekrar teşekkür ederim..Lütfen bu msj imi firmanızın en üst yetkilisine iletirseniz sevinirim..Çünkü Sertaç bey prontoyu hakeden ultra özel bir rehber...Prontoyu böyle bir rehberle çalıştığı için tebrik ederim.....1/1

Peyman Ozan 02/05/2019 21:05:02

20 Nisan-1 Mayıs 2019 İpek Yolu gezisine Ankara'dan Mito Turizm aracılığıyla katıldım. İpek Yolu'nu, özellikle Semerkant ve Buhara'yı göreceğim için sevinçliydim. Pronto Tour'la ilk kez seyahat edecektim. Ve bir de Selim Bey rehberimiz olacaktı.Yola böyle çıktım. Ancak kısa sürede sıradan bir rehberle değil çok özel, gösterişten uzak ve değişik bir insanla karşı karşıya olduğumuzu anladım. Müthiş bir deneyim ve bilgi birikimi, sürükleyici ve karşılaştırmalı anlatımı, espirili dili, hassasiyeti, hiçbir kitapta bulamayacağımız bilgileriyle hem program içeriğini uyguladı hem de program dışı çok önemli yerleri de bize gösterdi. Yerel rehberlerle arasında uçurum (bilgi ve deneyim açısından) olmasına rağmen onlara da şans vererek olgun davrandı. Selim Bey, o yöreden Ahmet Yesevi'nin 'Aşıkların sünnetidir diri ölmek' sözünü doğrularcasına bilgi aşığı ve onun için diri ölmüş, diye düşünüyorum. Böyle bir insanı tanıma imkanı verdiği için Pronto Plus yetkililerine teşekkür ediyorum....1/1

Ümit Kaya 27/04/2019 11:26:02

Eşim ve annem ile birlikte katıldığımız 19/25 Nisan 2019 tarihli tur her şeyiyle çok güzeldi.turu satın alırken yaşadığım endişelerin tamamı geçersiz oldu.gemi çok güzeldi kaldığımız otel merkezde ve çok güzeldi kahvaltı servisleri çok güzeldi ve rehberimiz Gizem Yıllar Adalı mükemmel güler yüzlü sabırlı ,çok yardımcı bir rehberdi özellikle kendisine ve şahsında Pronto tura teşekkürler...1/1

Hüseyin DİKMENOĞLU 15/04/2019 18:45:22

Eşim ile birlikte 5.04.2019-11.04.2019 Baltık incileri turuna katıldık .Her şey Mükemmeldi. Pronto tura teşekkür ederiz....1/1

Temel GENÇTAN 13/06/2018 14:04:58

Eşim ve 19-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında MSC Divina gemisi ile yaptığımız Batı Akdeniz gezisinden çok keyif aldığımızı belirtmek isterim. Bu gezi sırasında özellikle rehberimiz Gizem Yıllar Adalı hanımın içten, samimi ve candan davranışlarının gezimizin çok iyi geçmesine katkısının büyük olduğunu belirtirim. Gemi içerisinde ve Ekstra turlar sırasında tüm katılanlarla ayrı ayrı ilgilenmesi ve gezdiğimiz yerler ile ilgili gerekli bilgileri aktarmadaki çabaları bu gezimizin hem keyifli hem de gördüğümüz yerler ile ilgili bilgilenmemize çok büyük katkıları oldu. Eşim ve ben bundan sonraki gezilerimize karar vermemizde rehberin Gizem Yıllar Adali olmasının en önemli tercih sebebimiz olacağını belirtmek isterim. Tekrar başka bir gezide görüşmek üzere......1/1

Erol Yelmer 28/05/2018 09:38:16

Sn.Yetkili, 19 Mayıs ile 25 Mayıs arası MSC Divina gemisi ile katıldığımız Batı Akdeniz turunda bizlere rehberlik eden Sn.Gizem Yıllar Adali hanımın güleryüzlü, sempatik ve sıcakkanlı rehberliğinin bizi çok mutlu ettiğini iletmek isteriz.Selamlar Erol ve Şule Yelmer...1/1

M/S ZAANDAM

Yolcu kapasitesi: 1432
Mürettebat:615 kişi
Uzunluk:781 m

Açık-kapalı havuz, barlar, oyun alanları, tiyatro salonu olmak üzere her türlü aktiviteye müsait ortak alanlar.

Bütün kabinlerde, TV ve DVD oynatıcı, taze meyve servisi, buz kovası, makyaj aynası, saç kurutma makinesi, buz servisi, ayakkabı boyama servisi, banyolarda bornoz, havlu, şampuan, masajlı duş başlığı mevcuttur.

KABİNLER

İÇ KABİN

2 tek yatak veya bir büyük yatak + duş , ortalama 13-26 m2 arasında değişiyor Büyük iç kabin kategorileri: I, J, K, L, M, MM, Standart iç kabin kategorileri N, NN

DIŞ KABİN

2 tek yatak veya bir büyük yatak + küvet , ortalama 17-24 m2 civarındaKategoriler: C, D, DD, E, F; yarım görüş engelli G; tam görüş engelli GG, H, HH

BALKONLU KABİN

2 tek yatak veya bir büyük yatak + oturma grubu + küvet ortalama 20-35 m2 arasındaKategoriler: V, VA, VB, VC, VD, VE, VF, VH

WEB SİTESİ

http://www.hollandamerica.com/

GEMİ ŞİRKETLERİ GENEL İPTAL ŞARTLARI

Gemi şirketlerinin iptal şartları şirketlere göre değişiklik göstermektedir.

Celebrity Cruises - Royal Caribbean

Gemi şirketinin iptal şartlarına göre; seyahate
+ 59 gün kala yapılan iptallerde kişi başı 100, -Euro hizmet bedeli,
59-30 gün kala toplam tur ücretinin %25'i,
29 - 15 gün kala % 50 si,
14 - 0 gün kala toplam tur ücretinin % 100'ü
yanmaktadır. Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır.

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?