Günübirlik Turlar

16/09/2019 - 16/09/2020 tarihleri arası 4 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Prontotour Günübirlik Turlar

Günlük, iş yaşamının stresinden kurtulmak ve sıkıcı şehir yaşamından uzaklaşmak için günübirlik turlar küçük bir tatil kaçamağına izin veriyor. Günübirlik turlar, istediğiniz türde tatil yapma alternatifi sunuyor. Bu küçük tatil fırsatında, doğa sporları yapabileceğiniz gibi, çeşitli kentlerimizin tarihini tekrar keşfedebilir, farklı kültürlerle tanışabilirsiniz. Günübirlik yapılan turlar sayesinde yöresel mutfaklardan değişik lezzetler tadabilirsiniz. Şehir yaşamına bir günlüğüne kısa bir ara vererek yeni haftaya stresten arınmış olarak girmeniz bu turlarla mümkün.

Günübirlik Turlar ile Bahara "Merhaba" Diyebilirsiniz

Yıl boyunca katılabileceğiniz birçok günübirlik tur var... Hem eğleneceğiniz hem de kültürel birikiminizi arttırabileceğiniz turlar. Günübirlik turlar kapsamında gidebileceğiniz Edirne Kakava Şenlikleri turunda Kakava ateşini yakarak baharın gelişini neşeli bir şekilde karşılayabilir, Kakava Şenlikleri’nde suya girerek Babafingo’yu siz de anabilirsiniz. Babafingo, Romanlara yol gösteren ve onlara önderlik eden kişidir. Romanlar, Babafingo’nun sularda kaybolduğuna ve bir gün geri döneceğine inanırlar. Kakava Şenlikleri sırasında Babafingo’yu anmak için suya girerler. Edirne Kakava Şenlikleri’ne katıldığınızda Selimiye Camiisi, Avrupa Müze Ödülü’nü kazanan II. Bayezid Külliyesi ve daha birçok tarihi yeri de ziyaret edebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden bunaldıysanız, günübirlik turlar kapsamında bir köy turu da gerçekleştirebilirsiniz. Doğal yaşam köyündeki baharı müjdeleyen şakayıkları fotoğraflayabilir, tamamen doğal olarak yetişen kekik, adaçayı gibi şifalı bitkilerden toplayarak şehirde yapamadıklarınızı bir gün içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Değişiklik Yapın, İstanbul Günübirlik Turlar ile İstanbul’u Yeniden Gezin

İstanbul'da yaşıyor olabilirsiniz. Yaşadığınız kent olan İstanbul'u günübirlik turlarla gezmeyi düşündünüz mü? İstanbul günübirlik turlar, mimari tutkunları, doğa tutkunları, tarih tutkunları için ve daha sayamayacağımız bir sürü kültürel zenginliği görmek isteyenler için düzenleniyor. Mimariye aşıksanız, İstanbul içi günübirlik turlar size mimari bir gezi programı sunuyor. Görebileceğiniz binalar arasında Taksim Topçu Kışlası, Dolmabahçe Saray Tiyatrosu, Acemi Oğlanlar Kışlası ve Hamamı, Bukaleon ve Antiochos Sarayları ve daha sayamadığımız birçok yapı bulunuyor. Yeraltındaki İstanbul'u merak ediyorsanız, sadece dehlizlere yapılan turlara da katılabilirsiniz. Şerefiye Sarnıcı,1001 Direk Sarnıcı, Magnaura Sarayı kompleksi, Nakilbent Sarnıcı, Azize Euphemia Kilisesi ve daha birçok yeraltı kompleksini görebilirsiniz. Fener Balat Ayvansaray üçgenini gezmek farklı kültürleri tanımanız açısından yararlı olabilir. Bu güzergahta, Tekfur sarayı, Kasturya sinagogu kapısı, Eğri kapı, İstanbul surları ve Sahabe türbeleri, Anemas zindanları, Meryem Ana Kilisesi ve Ayazması, Balat sokakları ve Çıfıt çarşısı görebileceğiniz tarihi zenginlikler arasında yer alıyor. İstanbul dışına çıkmadan bir doğa gezisi yapmak planlarınız arasındaysa, günübirlik Şile Ağva Polonezköy turu size göre.  Polonezköy’de Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi (Eski Polonezköy Evi), Meryem Ana Kilisesi ve Polonezköy Kültür Evi'ni gezdikten sonra, Şile'de Ağlayan Kaya, Şile Feneri ve Şile Kalesini ziyaret edebilirsiniz. İstanbul'u günübirlik gezmek isteyenler için her temadan farklı bir günübirlik tur bulunuyor.

Sapanca Günübirlik Turlar Doğa Aşıkları İçin İdeal

Büyük şehrin karmaşasından bir gün için uzaklaşmak isterseniz, Sapanca günübirlik turlar sizin için ideal olabilir. Sapanca günübirlik turlar, genel olarak Sapanca, Maşukiye, Kartepe güzergahını kapsar. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Sapanca, Maşukiye, Kartepe güzergahında, kuş cıvıltıları arasında kahvaltınızı yaptıktan sonra göl kenarında yürüyüşe çıkarak huzurun ve sessizliğin tadına varabilirsiniz. Sapanca günübirlik turlarında seyir terasları, piknik alanları ve Kartepe’nin eteklerinden doğru orman içinden akan Yayla Dere’nin oluşturduğu küçük çağlayanları görebilirsiniz. Sapanca günübirlik turlarda, Sapanca Gölü’nde göl bisikletine binebilir, göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Son yıllarda, İstanbul'a olan yakınlığı nedeniyle, gözde kayak merkezleri arasına giren Kartepe'de snowboard yapabilir, kayak yapmanın tadının gönlünüzce yaşayabilirsiniz. Adrenalinin doruklarına varmak istiyorsanız, Kartepe'de zipline yapmak güzel bir seçenek olabilir. ATV kiralayarak kendinizi küçük bir maceranın içinde bulabilirsiniz. Hem tarih hem kültür hem de doğa ile iç içe olmak istiyorsanız Sapanca günübirlik turlarına katılabilirsiniz.


Abant Günübirlik Turlar ile Her Mevsim Büyüleyici

Abant’ın güzelliğini her mevsim yaşayabilirsiniz. Özellikle zamanı olmayanların ve şehir gürültüsünden tek gün de olsa kaçmak isteyenlerin tercihi Abant günübirlik turlar, kendisini doğanın kucağına bırakmak isteyenlere çok iyi geliyor.  Siz de bunaltıcı şehir yaşamına kısa bir mola vermek isterseniz günübirlik tur olarak Abant’ı düşünebilirsiniz. Doğa harikası Abant Gölü’nü keşfetmek, gürgen, çam, kayın, kestane, meşe, köknar, kavak ve yaban meyve ağaçlarından oluşan, yeşilin binbir tonunu taşıyan bitki örtüsüyle tanışmak isterseniz Prontotour günübirlik turlar sayesinde mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Abant Gölü’nün çevresindeki 7 km’lik muhteşem yürüyüş parkurunda yürüyüş yapabilir, fayton gezisine çıkabilir bisiklet kiralayarak parkuru bisikletle turlayabilirsiniz.


İzmir Günübirlik Turlar Sayesinde Daha Güzel

İzmir günübirlik turlar, en çok ilgi gören turlar arasında. Turlar kendi içerisinde farklı rotalara ayrılıyor. İzmir Çeşme Alaçatı güzergahında İzmir kent merkezinde ünlü Kordon Boyu’nu, Saat Kulesi ve Hükümettur Konağı’nı gezerek Asansör’ü de görerek kent merkezi turunu tamamlayabilirsiniz. Daha sonra sıra Çeşme’de ünlü Çeşme Kalesi’ni ziyaret edebilir, 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görebilirsiniz. Sonrasında Alaçatı’ya geçerek, Alaçatı’nın Rum Mimarisi ve Osmanlı Mimarisi ile kaynaşmış sokaklarını gezebilir, Alaçatı’ya has hediyelik eşyalardan alabilirsiniz. Alaçatı’ya Ot Festivali sırasında gittiyseniz, Ege’nin birbirinden güzel ot yemeklerini tadabilirsiniz. Otları tanıma ve toplama gezilerine katılabilir, bitki çayları ve zeytinyağı tadımı gibi birbirinden enfes lezzetlerin buluştuğu atölyelere uğrayabilirsiniz. Günübirlik turlar birçok tarihi yeri bir gün içinde görme fırsatı sunuyor. Bunlardan birisi de İzmir Selçuk Şirince Efes güzergahı. Bu rota sizi yüzyıllar öncesine götürebilir. İzmir kent merkezinde Kordon Boyu, Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve Asansör’ü ziyaret ettikten sonra Efes Antik kentine doğru yol alacağınız gezide, Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı gibi tarihi yerleri gezdikten sonra Meryem Ana Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Efes ziyaretinizin ardından eski Rum evleriyle ünlü Şirince köyüne giderek yörenin ünlü meyveli şaraplarını tadabilir, şarap mahzenlerini gezebilirsiniz.


Ankara Günübirlik Turlar

Ankara ülkemizin başkenti ve Ankara’da Kurtuluş Savaşı yıllarına ve Cumhuriyet’in ilk yıllarına ait birçok tarihi eser var. Bu kapsamda Ankara günübirlik turlar genel olarak tarih ve kültür turları olarak düzenleniyor. Ankara’ya birçok defa gitmiş olabilirsiniz hatta Anıtkabir’i, Ulus’taki ilk Meclis binasını da görmüş olabilirsiniz. Ancak alanında uzman bir rehber eşliğinde gezmek bakış açınızı çok daha derinleştirecektir. Ankara’ya gittiğinizde Hititler döneminden kalan, Ankara’nın en hâkim noktasında olan Ankara Kalesi’ni gezerek Ankara turuna başlayabilirsiniz. Ankara Kalesi’nin hemen ardından Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne size göz kırpar. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Paleolitik çağdan Osmanlı dönemine kadar bütün tarihi eserleri burada görebilirsiniz. Selçuklu Devri’nden günümüze kadar çeşitli yörelerden toplanan eserlere ev sahipliği yapan Ankara Etnografya Müzesi ise görmeniz gereken müzelerden biridir. Cumhuriyet’in ilan edildiği anı yaşamak için Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan 1. Meclisi gezdikten sonra Ankara'nın en önemli ziyaret noktası Anıtkabir'dir. Roma Hamamı, Julian Sütunu, Augustus Mabedi, Amfi Tiyatro, Bakırcılar Çarşısı ve İtfaiye Meydanı ise Ankara'da görmeden geçemeyeceğiniz duraklar arasında.

Günübirlik Tur Fırsatlarını Kaçırmayın!

Şehrin karmaşası insanları bunalttıkça günübirlik turlar her geçen gün çok daha fazla talep görüyor. Çünkü günübirlik yapılan turlar, ilk saatlerden başlayıp dönüş saatine kadar büyük kentin karmaşasına kısa bir mola verme fırsatı sunuyor. Keyfinizi yerine getiriyor, yeni haftaya enerjik, dingin ve huzurlu olarak başlamanızı sağlıyor. Eğer siz de yeni bir haftaya daha zinde başlamak istiyorsanız, hafta sonunu günübirlik turlar ile değerlendirebilirsiniz. Prontotour, size her hafta sonu yeni bir tatil, farklı kültürlerle ve aktivitelerle tanışma fırsatı sunuyor. Prontotour ile bir hafta sonu tarihi yerleri gezerken başka bir hafta sonu yamaç paraşütü veya bungee jumping yapabileceğiniz doğa gezileri yapmanız mümkün. Üstelik erken rezervasyon fırsatları ile Prontotour'un avantajlı fiyatlarını yakalayabilirsiniz.


Rezervasyon sırasında ödemeleriniz için taksit imkânı sunan çeşitli günübirlik tur seçeneklerini değerlendirebilir, yeni yerler keşfederken; her gün önünden geçmenize rağmen görmediğiniz yerleri de fark edebilirsiniz. O halde bu hafta sonu için planınızı yapın, günübirlik turlar sizi bekliyor...

 

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?