Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İnka Kültürünün İzinde Kolombiya &Peru & Bolivya
Prontoplus Turları

7+ Kişi
18/05/2020 - 31/05/2020
13 Gece - 14 Gün
4* HOTEL
Kişi Başı Ek%20 İndirim İmkanı
6,649 EUR
5,719EUR
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

İnka Kültürünün İzinde Kolombiya & Peru & Bolivya Bogota ( 3 gece 4*Otel ) - Lima (4 gece 4*Otel ) -Kutsal Vadi (1 gece 4*Otel ) - Cusco ( 2 gece 4*Otel ) -La Paz ( 1 gece 4*Otel ) Salar Uyuni ( 1 gece Tuz Otel ) -Puno ( 1 gece 4*Otel ) Tüm Turlar - Kahvaltılar - 09 Öğle -13 Akşam Yemeği Dahil Katılımcı Sayısı 15 Kişi ile sınırlıdır.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
43,950 TL 37,805 TL
İlave Yatak
43,950 TL 37,805 TL
Tek Kişi
49,900 TL 42,565 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 43,950 TL 37,805 TL

OTELLER


ATTON 100 HOTEL - BOGOTA / Bogota


DEL PİLLAR OLLANTAYTAMBO HOTEL -KUTSAL VADİ / Sacred Valley


ESTELAR MİRAFLORES HOTEL - LİMA / Lima


LUNA SALADA HOTEL - UYUNİ / Salar Uyuni


RİTZ HOTEL - LA PAZ / La Paz


SONESTA HOTEL / Cusco


SONESTA POSADA DEL İNCA PUNO HOTEL / Puno

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

18 MAYIS 2020 İSTANBUL / BOGOTA TK800 09:40 / 15:25

31 MAYIS 2020 BOGOTA - İSTANBUL TK800 16:55 / 17:20 ( 01 HAZİRAN )

Her köşesi mis gibi kahve kokuları ile bezeli , cennet doğası ve koloniyal mimarisi ile keşfedilmeyi bekleyen ülke Kolombiya. And Dağları’nın doruklarına kurulmuş eşi benzeri olmayan bir medeniyet ; hala gizemi çözülememiş İnka uygarlığı . Muhteşem doğanın içerisinde yaşayan Kızılderililer, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nin nadide yapıları ile tarih ve doğa şöleni.Uyuni’de tuzdan yapılmış otelde konaklama ,nasıl oluştuğu keşfedilememiş Nazca Çizgileri üzerinde unutulmaz bir uçuş deneyimi , enteresan yerli yaşamı ile Uros Adaları ve çok daha fazlası bu gezide sizleri bekliyor…

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 •  Türk Hava Yolları ile İstanbul / Bogota / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Bogota / Lima / Bogota uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Lima / Cusco uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Cusco / La Paz uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile  La Paz – Uyuni – La Paz  uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Puno – Lima uçak bileti
 • Tüm havalimanı transferleri
 • Bogota’da 3 gece 4*’Otelde konaklama
 • Lima’da 4* Otelde 4 gece konaklama
 • Kutsal Vadi’de 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Cusco’da 4* Otelde 2 gece konaklama
 • La Paz’da 4* Otelde 1 gece konaklama
 • Uyuni’de Tuz  Otelde 1 gece konaklama
 • Puno’da 4* Otelde 1 gece oda – kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri (  09 Öğle , 13 Akşam yemeği)
 • Bogota’da Tuz Madeni Ziyareti
 • Nazca & Palpa çizgileri üzerinde uçaklı tur
 • Machu Picchu Turu ve tren bileti
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel  ProntoPlus Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

*ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • İstanbul Yeni  havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Lokal rehber ve şoför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Sigorta şirketinin %15 muafiyet oranı mevcuttur. Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir

Ayhan Kalyan

Gemi turlarıyla rehberlik hayatına adım atan Ayhan Kalyan'ın, 10 yıllık rehberlik tecrübesi bulunmaktadır. 7 yıldan beri Prontotour’da görev yapan Kalyan, Asya ve Güney Amerika gibi Uzak rotalar üzerine uzmandır. Öte yandan, Avrupa'nın klasikleşmiş seyahat rotalarına dönüşmüş ülkelerine de rehberlik yapmaktadır. İngilizce ve İspanyolca konuşan Kalyan, Kapadokya Üniversitesi Rehberlik Bölümü mezunudur. Okumak, yazmak, yemek yapmak ve fotoğraf çekmekten keyif almaktadır. Ayhan Kalyan'ın yazılarını Yoldasin.com'da okuyabilirsiniz.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (18.05.2020 ) İSTANBUL – BOGOTA

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Hava Limanı dış hatlar kontuarında saat 07:00’de rehberiniz ile buluşma . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:40’ta Bogota’ya hareket. Tüm gün sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15:25’te Bogota’ya varış.  Bizi bekleyen aracımız ile buradaki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (19.05.2020 ) BOGOTA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan Zipaquiara Tuz Katedraline gidiyoruz. Ülkenin en ilgi çekici turistik noktalarından biri olan tuz katedrali aynı zamanda halk için de önemli bir hac noktasıdır. Buradaki gezimizin ardından yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyor ve Bogota’ya dönüyoruz. Bogota’da yapacağımız şehir turumuzda ; Koloyal dönemden kalma La Candelaria Mahallesi , Altın Müzesi , Bolivar Meydanı , Katedral , Başpiskopos Sarayı , El Capitolio ( Kongre Sarayı ) ve El Sagrario Şapeli göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (20.05.2020 ) BOGOTA – LİMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Peru’nun başkenti Lima’ya gitmek üzere hava limanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 13:00’da Lima’ya uçuş. Yerel saat ile 16:05’te Lima’ya varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (21.05.2020) LİMA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Lima şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Şehrin ana caddeleri , plazaları boyunca ilerleyip Miraflores’teki Lovers Park’ta , Pasifik Okyanusu’nun muhteşem manzarasını göreceğiz. Daha sonra antik Lima  kültürünün tören merkezi olan Huaca Pucllana’yı göreceğiz. Turumuz Hükümet binası ve Belediye Binasının bulunduğu ana meydanda devam edecek. Burada bulunan Katedrali ziyaret ettikten sonra 17.yüzyılda San Martin de Porras ve San Rosa de Lima’nın koridorlarında dolaştığı ve bugün mezarlarının bulunduğu Santo Domingo Manastırını keşfedeceğiz. Lacromar Mangos restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ülkede bulunan en iyi  müzelerden biri olan  18.yüzyıldan kalma bir konakta kurulan Larco Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en prestijli müzelerinden olan Lacro’da  Kolomb öncesi eşsi hazine ve çömlek örneklerini görebilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN (22.05. 2020) LİMA – CUSCO – KUTSAL VADİ

Sabah erkenden otelden ayrılıyoruz. (Uçak saati nedeni ile kahvaltı box olarak alınabilir.) Yerel havayolları ile saat 07:55’te Cusco’ya uçuş.Saat 09:15’te varışımızı takiben Kutsal Vadi’de bulunan otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında ilk olarak geleneksel el işi ürünlerin satıldığı Pisac Pazarını ziyaret edeceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 2800 metre yükseklikte bulunan taş bloklarla teraslama örneklerini görebileceğiniz İnka kentlerinden biri olan Ollantaytambo’yu ziyaret edeceğiz. Burada aynı zamanda Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN (23.05.2020) KUTSAL VADİ – MACHU PICCHU – CUSCO

Sabah erkenden kahvaltımızı aldıktan sonra  odalarımızı boşaltıyor ve Ollianta Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. And Dağları’nın “ Durgun Sular “ anlamına gelen Aguas Calientes durağında trenden inip , bundan sonra yolumuza otobüsümüz ile devam ediyoruz. Efsanelere konu olan İnka’ların kayıp şehri Macha Pichu’ya varıyoruz. İnka’lar tarafından  15.yüzyılda deniz seviyesinden yaklaşık 2450m yükseklikte kurulan ve Peru’nun en önemli harabelerinin bulunduğu Machu Picchu Antik şehirde , Urubamba Vadisi’nin yaklaşık 670 m üzerinde bulunan benzersiz teraslardaki şehir kalıntılarında dolaştığınızda , 500 yıl önce şehri inşa eden yerlilerin yaratıcılığına ve gelişmiş zekalarına hayran kalacaksınız. İnka İmparatoru Pachacutec’in böyle zor bir yer seçmesinin sebeplerinden biri İmparatoru tanrılara yaklaştırmak amaçlı olabilir. Ayrıca İnkalar tüm  İmparatorlarının Güneşin oğlu olduklarına inanırlardı , bu sebeple de imparatorlarını Güneşe yaklaştırmak için bu konumu düşünmüş olabilirler. İmparator Pachacutec’nin 1438 -1472 yılları arasında burada yaşadığı sanılmaktadır. Ünlü İnka İmparatoru , Büyük İnka İmparatorluğu’nu kurduktan yaklaşık 55 yıl sonra ünlü kaşif Cristof Colomb , Yeni Dünya’yı keşfetmek için gemileriyle yola çıkar ve Yeni Dünya’nın keşfi ile bu bölgeler istilacılara açılır. İnka İmparatorluğu’nun ateşli silahlar , savaş ve hiçbir bağışıklıklarının bulunmadığı çiçek hastalığı sebebi ile soyları tükenir. İnkalar şehri korumak ve saklamak için Machu Picchu’ya giden yolları ortadan kaldırmışlar. Bölge saklı kalmış ve uzun yıllar kimse tarafından bilinmemiş. 1911 yılında Amerikalı bilim adamı Hiram Bringham tarafından keşfedilmiş ve Dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biri olmuştur. İnkalar’ın kayıp şehri , Yaşlı Dağ “ Machu Picchu” , Genç Dağ “Huayna Picchu “ ve İnkaların koruyucu olduğuna inandığı Yananti Dağı’nın ortasında bulunur. Bu eşsiz ve unutulmaz gezimizin ardından öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Ardından Cusco’daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.GÜN (24.05.2020) CUSCO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Cusco şehir turumuz için hareket ediyoruz. Cusco , 12 dağın ortasında kurulmuş ve “Göbek Deliği” anlamına gelmektedir. Deniz seviyesinden yaklaşık 3500 metre yüksekte bulunan bölge ile ilgili bilinmesi gereken en önemli konulardan biri , oldukça yüksek irtifada bulunmasıdır. İnkalar’a uzun yıllar başkentlik yapmış şehrin tarihi dokusu mümkün olduğunca korunmuştur. Cusco’yu önemli kılan diğer konular Machu Picchu ve Kutsal Vadi için geçiş noktası olmasıdır. İnka mitolojisine göre Güneş’in kutsal kentidir.Şehrin tarihi merkezi , en güzel meydanı Plaza de Armas ve barok tarzı ile etkileyici mimariye sahip Cusco Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.Daha sonra İnkalar’ın Güneş Tanrısı’na adanmış Güneş Tapınağı’nı görüyoruz. İnkalar İmparatorlarını Güneş’in oğlu olarak görürler ve onlara adanmış tapınaklar yaparlardı. Buradaki gezimizin ardından İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. İçinde bulunan yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak ta kullanıldığı düşünülen Kenko Tapınağı gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. İnkalar Cusco’yu onlara kentin yerini gösteren şahin başlı pumanın vücudu şeklinde inşa etmişler ve Sacsahuyaman kentini pumanın başı yani şahin olarak tasarlamışlar. Sacsayhuaman Kalesi 1460 yılında Kral Pachacute tarafından inşa edilmiş . Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları olacak. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından alışveriş ve kişisel keşifler için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN (25.05.2020) CUSCO – LA PAZ ( BOLİVYA) – UYUNİ

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile saat 10:45’de La Paz’a uçuyoruz Yerel saat ile 12:45’de La paz’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz.  Bolivyalılar daha çok Aymara , yani bir çeşit Kızılderili ırkından gelmektedir. Devlet başkanları Evo Morales’de bir Aymara’dır. Bir çiftçinin oğlu olan Evo Morales halen koko üreticileri sendikasındadır. La Paz ,1500’lü yıllarda Aymara yerlilerinin yaşadığı Choquiapo Köyü’nün üstüne Nuestra Senhora De La Paz adıyla kurulmuştur. Derin bir kanyonun içine kurulan kent bilindiği gibi Bolivya’nın başkenti değildir. Ülkenin başkenti , 1825 yılında resmen bağımsızlığın ilan edildiği Sucre kentidir. La Paz sadece yönetimsel başkenttir. Tepe ve vadilerden oluşan şehrin deniz seviyesinden yüksekliği 3800 ila 4200 metre arasında değişmektedir.Varışımızın ardından doğanın bir mucizesi olan muhteşem Ay Vadisi(Valle De La Luna ) ‘yı keşfedeceğiz. Tektonik hareketler ile yukarıya çıkan bölge zaman içerisinde erozyona uğramıştır. Sert kayaların üzerindeki killi yapı yağmur ve rüzgar gibi doğal olaylar ile aşınmış ve burada göreceğiniz tepeler ortaya çıkmıştır.Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra , şehir merkezine dönüyor ve büyüleyici Killi Killi manzarasını ve şehir merkezindeki önemli binaları görüyoruz. , San Fransisco Kilisesi , Murillo Meydanı ve Tiahuanaco Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Burada bulunan Hint va Cadı Pazarından hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Gezimizin ardından havalimanına tarnsfer oluyor ve yerel hava yolları ile saat 20:30’da Uyuni ‘ye hareket ediyoruz. Saat 21:20’de varışımızı takiben buradaki Tuz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.GÜN (26.05.2020) UYUNİ TUZ GÖLÜ - LA PAZ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  dünyanın en enteresan yerlerinden biri olan Uyuni Tuz gölü ve tepelerini keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Muhteşem 360 derece manzaralara şahit olacağınız bölgede İncahuasi Adas’ını göreceğiz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından Tunupa Yanardağı’nın gayzerlerini , tuz fabrikalarını ve geleneksel el işi ürünlerin sergilendiği yerel bir köy olan Colchani Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra hava limanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile saat 20:55’te La Paz’a uçuyoruz. Satt 22:05’te varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

10.GÜN (27.05.2020)UYUNİ -LA PAZ - COBACABANA –TİTİCA GÖLÜ - PUNO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve  havalimanına hareket ediyoruz. Yerel hava yolları ile  saat 08:25’te La Paz’a uçuş. 09:10’da varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Cobacabana’ya hareket. Titica Gölü kıyısında bulunan ve milyonlarca tursitin uğrak yeri olan   Copacabana kasabasının  güzel katedralini ve merkezini keşfe çıkıyoruz. Sonrasında buradan tekneler ile Titica Gölü’nde keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Turumuz sırasında ; Bakireler Tapınağı , Güneş Adası , Pilkokaina Sarayı ,İnka Bahçeleri göreceğimiz önemli yerler. Öğle yemeğimizi göl manzarası eşliğinde lokal bir restoranda aldıktan sonra   ve Puno’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

11.GÜN (28.05.2020) PUNO ( UROS ADALARI ) - LİMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Uros Adaları turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Titicaca Gölü üzerinde yer alan yaklaşık 50 den fazla yüzen adadan oluşan Uros Adaları bölgenin en önemli turistik yerlerindendir. Gezimiz sırasında bu adacıklardan birine yanaşacak ve ada yaşamı , inşası hakkında bilgiler alacağız. Uros adı verilen bu adalarda yaşayan kişiler , savaşçı İnkalardan korunmak için bu bölgeye gelmişlerdir. Adacıklar yöreye özgü Totora adlı bir bitkiden inşa etmişlerdir. Zamanında Uros yerlilerinin yaşadığı tamamen sazdan yapılmış yüzen adalar topluluğudur, ancak günümüzde tamamen turistik amaçlı ziyaret edilen bir bölgedir. Gezimizin ardından  Juliaca Havalimanına hareket ediyor ve yerel havayolları ile tekrar saat 13:43’te Peru’nun başkenti Lima’ya hareket ediyoruz. Saat 15:17’de varışımızı takiben buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

12.GÜN (29.05.2020) LİMA – PARACAS (NAZCA ÇİZGİLERİ ) - LİMA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve hala sırrı çözülememiş olan Nazca –Palpa Çizgileri üzerinde küçük bir uçak ile gezintiye çıkacağız. Gezimizin bitiminde öğle yemeğimizi alıyor ve Lima’ya dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar şehri keşfetmek ve alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

13.GÜN (30.05.2020) LİMA – BOGOTA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve hava limanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile saat 12:50’de Bogota’ya uçuş. Yerel saat ile 16:05’te Bogota’ya varış ve buradaki otelimiz yerleşme. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

14./15.GÜN (31.05/01.06.2020) BOGOTA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Kolombiya’nın ünlü sanatçısı Francisco Botero’ya atfedilmiş müzeyi ziyaret edeceğiz. Latin Amerika’nın en önemli uluslar arası sanat koleksiyonuna sahip olan müzeyi ziyaretimizin ardından hava limanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK800 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:20’de ( 01.06.2020) İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

*** Programda belirtilen ara uçuş saatlerinde değişiklik olabilir. Ara uçuş saatlerine göre bazı kahvaltılar “ box “ olarak alınabilir.***

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Gülsün Okutan 15/10/2019 15:16:24

10-13Ekim2019 Sorento Amalfi turumuz Rehberimiz Sn.Ayhan Kalyanla son derece eğlenceli ve doyurucu geçti.Grup uyumu da çok güzeldi.Basta Rehberimize ,organizasyonda emeği geçen herkese ve gezi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ....1/1

TÜLİN KUTSAL 26/09/2019 13:00:18

15-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Bir Cennet Rüyası Endonezya turuna katıldım. Birçok yerde görülemeyecek kadar değişik ortamlarda, son derece güzel vakit geçirdik. Gezdiğimiz yerler, kalınan oteller son derece dikkatlice seçilmişti. Aynı tur içerisinde uçak, otobüs, tren, feribot, jip ve atlarla yolculuk yapmak turu daha da ilginç hale getirdi. Tur arkadaşlarımız da ayrıca son derece uyumluydu. Bir aile ortamında turumuzu tamamladık. Kendileri ile tanışmaktan son derece memnun oldum. Bu turun bu kadar güzel geçmesi profesyonelliği, çok bilgili ve donanımlı olması, herkesle bire bir ilgilenmesi, verdiği bilgilerle doğru yönlendirme yapması ile rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan ve yaptığı düzenlemeler, otel, yolculuk imkanları ve restoran seçimleri ile Prontoplus turlar sorumlusu Sayın Neslihan Kılıç Gediz sayesinde gerçekleşti. Tur da emeği geçen tüm Pronto çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?