Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

İsviçre - Fransa Turu
İsviçre Fransa Turları

Son 6 Kişi
19/05/2020 - 26/05/2020
7 Gece - 8 Gün
3* - 4* HOTEL
Kişi Başı Ek%30 İndirim İmkanı
7,330 TL
5,515TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

ŞEKER BAYRAMI... Zürih (2 Gece 3* B&B Zürih Airport Hotel vb.), Bern (Biel Bölgesi) (1 Gece 4* Mercure Plaza Biel Hotel vb.), Cenevre (2 Gece 3* BW Chavannes De Bogis Airport Hotel vb.), Lyon (2 Gece 3* Westlodge Dardilly Lyon Nord Hotel vb.),Toplam 7 Gece (7 Kahvaltı), Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı, Basel gidiş, Lyon dönüş.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
7,330 TL 5,515 TL
İlave Yatak
7,330 TL 5,515 TL
Tek Kişi
9,665 TL 7,150 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 7,200 TL 5,415 TL

OTELLER


B&B HOTEL ZURICH AIRPORT / Zurich


BEST WESTERN CHAVANNES de BOGIS / Cenevre


HOTEL MERCURE PLAZA BIEL / Bern


INTER HOTEL WESTLODGE DARDILLY LYON NORD / Lyon

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

TK1923 İSTANBUL - BASEL 08:15 10:20
TK1810 LYON - İSTANBUL 18:15 22:30

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Basel / Lyon - İstanbul parkuru ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, İstanbul  Havalimanı yer hizmetleri
 • Zurih'de belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Bern (Biel Bölgesinde)'de belirtilen kategorideki otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Cenevre'de belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Lyon'da belirtilen kategorideki otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Panoramik Zurih, Bern, Cenevre ve Lyon şehir turları
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havaalanı ve Güvenlik vergisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir

 • Vize ücreti,servis bedeli 120 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför tipleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 
TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE UYARILAR :
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirme edilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single oda farkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatak garantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür, bu sebeple trp odalarda sıkışıklıklar yaşanabilmektedir.
** Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. 3 ayrı yatak verilmemektedir. Bazı otellerde ranza sistemi bulunmaktadır.
** Triple odalar (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Trp odalar, ek yatak gelmesi sonucu daha küçüktür.
** Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
** Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile gruba katılmaları durumunda,  grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancak biletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçak yerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. Programın grup biletlerinin upgrade sınıfından olup olmadığını kayıt öncesinde kontrol etmenizi rica ederiz.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine, bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardan mutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanı danışmasına mutlaka sorunuz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN İSTANBUL - BASEL - ZÜRİH

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour kontuarı önünde saat 05:30'da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:15'de Basel'e hareket. Yerel saate göre 10:20'de Basel’e varış ve Zurih’e hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Zürih şehir turumuzda; Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Serbest zaman. Geceleme Zürih'deki otelimizde.

2.GÜN ZÜRİH

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Liechtenstein & Heidiland Turu'na katılabilirler. Tur sırasında, dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein'ı ve devamında Heidi'nin evininde bulunduğu bölgeyi gezme imkanı buluyoruz. Tur bitiminde otelimize geri dönüş. Geceleme Zürih'deki otelimizde.

3.GÜN ZÜRİH - BERN

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından ve Bern'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde tüm grubun katılımıyla ekstra olarak düzenlenek Luzern ve Pilatus Dağı Turu. Turumuz esnasında Bahnhof (Tren garı), Zafer Tankı, Kunst Museum, Kapellbrücke (Şapel Köprüsü) ve Jesuiten (Cizvit Kilisesi) Görülecek yerler arasında. Luzern şehrini gezdikten sonra, Pilatus Dağı’nın zirvesine çıkıp, muhteşem doğal güzellikleri görme imkanı buluyoruz. Sonrasında Bern’e doğru devam ederken yine yol üstünde tüm grubun katılımıyla ekstra olarak yapılacak Alp dağlarının en güzel bölgelerinden biri olan, buzul göllerinin ve Alplerin arasında kalan, İsviçrenin en turistik bölgelerinden biri olan Interlaken Turu'na katılma imkanı. Turumuzun ardından Bern'e devam ediyoruz. Bern'e varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda; Parlemonto Binası, Bern Katedrali, Einstein House, Marktgasse ve Marktgasse Caddesi sonunda bulunan meşhur saat kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme Bern'deki otelimizde.

4.GÜN BERN - CENEVRE

Sabah odaların boşaltılması ve ardından otelde alınacak kahvaltı sonrası Cenevre'ye hareket. Yol üzerinde tüm grubun katılımıyla ekstra olarak organize edilecek Fribourg Turu'na katılma imkanı. Tur sonrasında Cenevre'ye devam ediyoruz. Cenevre'ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Damme Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele hareket ve odalara yerleşme. Geceleme Cenevre'deki otelimizde.

5.GÜN CENEVRE

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö & Chillon Şatosu Turu'na katılabilirler. 1923 yılında Barış Antlaşması'nın imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Geceleme Cenevre'deki otelimizde.

6.GÜN CENEVRE - LYON

Sabah kahvaltı sonrası Lyon’a hareket. varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile panoramik Lyon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın üçüncü büyük şehridir. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Turumuz esnasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi, şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Güzel sanatlar müzesi, Belediye binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux, Opera binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanı ve son olarak ipek dokuma atolyeleri ile ünlü Croix-Rousse bölgesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.GÜN LYON

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Annecy Turu'na katılabilirler. Fransa’nın Venedik’i olarak bilinen Annecy, Avrupa’nın en temiz gölü ünvanı olan ve aynı adı taşına gölün kıyısında, Fransa Alp’lerinin eteklerinde kurulmuştur. Göle açılan kanalların ve Aşk Köprüsü de dahil olmak üzere pek çok köprünün üzerinde bulunması sebebi ile Venedik’e çok benzetilir. Gezimiz sırasında, Thiou ve Aşk köprüsü, Eski Şehir, eski Ortaçağ Hapishanesi olan Annecy Tarih Müzesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrası Lyon'a dönüş. Geceleme Lyon otelimizde.

8.GÜN LYON - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Bordeaux’dan sonra Fransa’da ün yapmış olan muhteşem üzüm bağlarını göreceğimiz, Lyon'un 50km kuzeyinde bulunan Beaujolais Şarap Tadım Turu. Burada ziyaret sırasında üzüm bağlarında lezzetli Gamay üzümünün ve şarap yapıp atölyelerinde neredeyse kusursuz Beaujolais şarabının tadına bakma fırsatı bulacaksınız. Ardından Lyon Havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 1810 seferi ile saat 18:15'de İstanbul’a hareket 22:30'da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

LIECHTENSTEIN & HEIDILAND TURU 90 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

İsviçre ve Avusturya arasında yer alan, dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein'ı gezme imkanı buluyoruz. Ardından İsviçre Alpleri'ndeki vadide, Heidi'nin gerçek evinin de yer aldığı bölgeyi geziyoruz.

Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

ANNECY TURU - 60 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Fransa’nın Venedik’i olarak bilinen Annecy, Avrupa’nın en temiz gölü ünvanı olan ve aynı adı taşına gölün kıyısında, Fransa Alp’lerinin eteklerinde kurulmuştur. Göle açılan kanalların ve Aşk Köprüsü de dahil olmak üzere pek çok köprünün üzerinde bulunması sebebi ile Venedik’e çok benzetilir. Gezimiz sırasında, Thiou ve Aşk köprüsü, Eski Şehir, eski Ortaçağ Hapishanesi olan Annecy Tarih Müzesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

BEAUJOLAIS ŞARAP TADIM TURU - 70 EURO (02-12 YAŞ 50 EURO)

Bordeaux’dan sonra Fransa’da ün yapmış olan muhteşem üzüm bağlarını göreceğimiz, Lyon'un 50km kuzeyinde bulunan Beaujolais üzüm bağlarında lezzetli Gamay üzümünün ve şarap yapıp atölyelerinde neredeyse kusursuz Beaujolais şarabının tadına bakma fırsatı bulacaksınız.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Şarap Tadımı

LUZERN VE PİLATUS DAĞI TURU 120 EURO (02-12 YAŞ 95 EURO)

Harika göl ve dağ manzaraları ile birlikte Bahnhof (Tren garı), Zafer Tankı, Kunst Museum, Kapellbrücke (Şapel Köprüsü) ve Jesuiten (Cizvit Kilisesi) görülecek yerler arasında. Sonrasında teleferikle Pilatus dağının zirvesine çıkarak muhteşem doğal güzellikleri görüyoruz.

Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Teleferik Bileti

INTERLAKEN TURU 30 EURO ( 02-12 YAŞ 15 EURO)

Alp dağlarının en güzel bölgelerinden biri olan, buzul göllerinin ve Alplerin arasında kalan, İsviçrenin en turistik bölgelerinden biri olan Interlaken'in gezilmesi.

Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

FRIBOURG TURU 30 EURO (02 - 12 YAŞ 15 EURO)

Bern'e yaklaşık 28 km uzaklıktaki Fribourg kantonun başkenti olan ve Isviçre platosunda yer alan Fribourg'da eski şehri ve Katedrali gezme olanağı bulabilirsiniz.

Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

LOZAN & MONTRÖ & CHILLON ŞATOSU TURU 100 EURO (02 - 12 YAŞ 60 EURO)

İsviçre kantonu olan Vaud'nun, Vevey bölgesinde yer alan Montrö’ye hareket ediyoruz. Freddie Mercury'nin Cenevre Gölü kıyısındaki heykelini görüyor ve Lozan’a devam ediyoruz. Cenevre Gölü kıyısındaki 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında birçok milletlerarası barış anlaşmalarının yapıldığı bu şirin şehri gezdikten sonra ve ülkenin sembolu haline gelmis muhtesem Chillon Şatosu'nu ziyaret ediyoruz.

Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım + Rehberlik Hizmetleri

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Filiz 20/06/2019 19:25:59

Şeker bayramında rehberimiz Emre Can Erdoğan ile turumuzu tamamladık. Sayesinde çok güzel, keyifli bir tatil geçirdik....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?