Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Kraliyet Kentleri Turu
Fas Turları

7+ Kişi
01/02/2020 - 08/02/2020
7 Gece - 8 Gün
Kişi Başı Ek%20 İndirim İmkanı
4,955 TL
4,185TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Kazablanka (1 gece 4*otel), Fez (3 gece 4*otel), Marakeş (3 gece 4*otel), 7 gece (6 kahvaltı, 7 akşam yemeği), Royal Air Maroc Havayolları, İstanbul Havalimanı, Kazablanka gidiş/Kazablanka dönüş, Panoramik Rabat turu dahil (VİZESİZ!)
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
4,955 TL 4,185 TL
İlave Yatak
4,955 TL 4,185 TL
Tek Kişi
6,340 TL 5,300 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 4,955 TL 4,185 TL

OTELLER


4* OTELLER /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

ISTANBUL - KAZABLANKA ROYAL AIR MAROC HAVAYOLLARI AT91118:40 21:25
KAZABLANKA - ISTANBUL ROYAL AIR MAROC HAVAYOLLARI AT91010:40 17:00

 • Royal Air Maroc Havayolları ile İstanbul-Kazablanka ve Kazablanka-İstanbul hattında  ekonomi sınıf uçuş
 • Havalimanı vergileri
 • Fas'ta toplam 7 gece konaklama
 • Otellerde alınacak 6 kahvaltı ve 7 akşam yemeği
 • Alan/Otel/Alan transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Panoramik Kazablanka, Fez, Rabat, Marakeş şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle yemekleri ve turun son günü kahvaltı
 • Ekstra turlar
 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

GENEL UYARILAR & NOTLAR
 

 • Ekstra turlar minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Alternatifler yükleniyor

1.Gün İstanbul-Kazablanka

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Royal Air Maroc Havayolları kontuarında en geç saat 15:30'da hazır bulunmanızı öneririz. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT911 sayılı sefer ile saat 18:40'da Kazablanka'ya uçuş. Saat 21:25'deki varışımızı ve pasaport işlemlerimizi takiben otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Kazablanka-Rabat-Fez

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından panoramik Kazablanka turuna başlıyoruz. Avangart ruhlu beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. (Camiye giriş tura dahil değildir.) İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, günün ilginç duraklarındandır. Kazablanka turumuzun bitiminde Fez’e hareket. Yolumuzun üzerinde Fas’ın başkenti Rabat’ı ziyaret ediyoruz. Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüzde de Fas Krallığının başkentidir. Şehirde yapılacak panoramik gezinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı ziyaret edilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e doğru yola çıkıyoruz. Varışta otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Fez (Meknez)

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Fez şehir turumuza başlıyoruz. Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden Fez şehrini gezmeye Borj tepesine çıkarak başlıyoruz. Fez şehri hakkında bilgi alıyor şehir manzarasını seyrediyoruz. Günümüz Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi,  Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam ediyor. Öğleden sonra binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası keşfedilecektir.  Turumuzun bitiminde gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Meknez turuna katılabilirler.  Yapacağımız keyifli bir yolculuk ile Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte doğunun en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği otelinizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fez Medinasi’ndaki Arap gecesi turumuza katılabilirler. Geceleme otelinizde.

4.Gün Fez (Chefchaouen)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Chefchaouen-Mavi Şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Fas’ın eskiden İspanyol bölgesi olarak bilinen kuzeyinde muhteşem bir manzara sunan, özgün ve çekici mavi şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Yemyeşil dağların arasına  unutulmuş hissiyatı veren  nazar boncuğu şehri önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık dünyaca meşhur mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. UNESCO koruması altındaki şehirde özgürce dolaşabilir  Ulu Cami ve Kasbah’ın yer aldığı Hammam meydanında Nane çayı içebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün Fez-Marakeş

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından yola çıkıyor ve akşam saatlerinde Marakeş'e ulaşıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün Marakeş

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından verilecek molanın bitiminde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Marakeş’in Gizemleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak; Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Ardından, Medina ‘nın sokaklarında adeta kaybolarak ulaşılan Endülüs döneminin kültür merkezi yüzyıllarca önemli alimleri ağırlamış Ben Yussef medresesi ve müzesi gezilecektir. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak ödeyecekleri fark ile akşam yemeğini Chez Ali‘de geleneksel gösteriler eşliğinde alabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

7.Gün Marakeş (Essaouira)

Sabah kahvaltısı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katilabilirler. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 

8.Gün Kazablanka-İstanbul

Sabah erken saatte uyandırma ve odaların boşaltılmasının ardından Kazablanka Havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Royal Air Maroc Havayolları'na ait AT910 sefer sayılı uçuşla saat 10:40’da İstanbul'a hareket. 17:00'de varış ve turumuzun sonu.

MEKNEZ TURU 45 EURO (02-12 YAŞ 35 EURO)

Turumuzda Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte dünyanın en güzel şehir kapısı olarak farklı zamanlarda kopyaları Avrupa başkentlerinde kültür mirası olarak sergilenen Mansur Kapısı, Fas tarihinin efsane kralı Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecek yerler arasındadır.


Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

MARAKEŞ'İN GİZEMLERİ TURU 40 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Turumuzda ilk olarak Majorelle Bahçeleri’ni ziyaret edeceğiz. Bahçenin tarihi Jacques Majorelle nin ressamlık kariyeri için Fransa’dan ayrılıp Marakeş'e yerleşmesiyle başlamıştır. Dönemin önemli bir bitki koleksiyonuna sahip olduktan sonra 1947'de halka açmıştır. Majorelle, 1962 yılında bir trafik kazası geçirince Fransa'ya döner ve bir süre sonra hayata veda eder. Yves Saint Laurent, 1980'de Majorelle Bahçesi'ni satın alır ve yeniden düzenler. Ünlü modacı, buranın geleceğini güvence altına almak için bahçeyle ilgili bir vakıf kurar. 2008’de yaşamını yitiren ünlü modacının vasiyeti gereği bedeninin külleri botanik bahçesine serpilmiştir.Büyük Palmiye ağaçları, kaktüsler, bambular, saksılı bitkiler, aquatik bitkiler, gül ve çiçekli pek çok bitki ile düzenlenmiş olan bahçe, beş kıtadan getirilmiş binlerce bitkiyle düzenlenmiştir. Ayrıca seramik, tekstil, halı,ahşap, mücevherat ve benzeri pek çok nesnenin sergilendiği müze de bulunmaktadır. Buradaki turumuzun bitiminde muhteşem süslemeleri ile ülkenin görülmesi gereken en önemli noktalarından biri olan Ali bin Yusuf Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Fas’taki en büyük medresedir. İsmini bu toprakların eski sultanından alan medrese 14. yy.’da Ali Bin Yusuf Camii’ne ek olarak yapılmış. Çok uzun yıllar eğitim veren medrese 1960 yılında kapanmış, uzun yıllar süren restorasyon çalışmaları sonucunda 1982 yılında halka açılmıştır. .

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Rehberlik+Giriş Ücretleri

ESSAOUIRA(SUVEYRE) TURU 65 EURO

Sabah kahvaltısının ardından Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina'nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Rehberlik

ARAP GECESİ 60 EURO

Yerel müzikler eşliğinde Fas lezzetlerinin tadına bakacağımız unutulmaz bir Arap gecesi

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

CHEFCHAOUEN (MAVİ ŞEHİR) TURU 70 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Bu turumuzda Fas’ın eskiden İspanyol bölgesi olarak bilinen kuzeyinde muhteşem bir manzara sunan, özgün ve çekici mavi şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Yemyeşil dağların arasına  unutulmuş hissiyatı veren  nazar boncuğu şehri önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık dünyaca meşhur mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. UNESCO koruması altındaki şehirde özgürce dolaşabilir  Ulu Cami ve Kasbah’ın yer aldığı Hammam meydanında Nane çayı içebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın bitiminde Fez’e ve otelimize transfer.


Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik

CHEZ ALİ SHOW 60 EURO

Bu turumuzda folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Binbir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Sinan Bayraktar 26/10/2019 20:38:27

19-26 Ekimde eşimle Büyülü Sahra Turuna katıldık.çok keyifli geçti.Rehberimiz Rüstem bey çok profesyonel bir yönlerdirme yorum ve tavsiyelerle tatilimizin keyifli geçmesine büyük katkısı olmuştur.Kendisine sonsuz teşekkürler......1/1

Seda Bayraktar 26/10/2019 19:24:16

19-26 Ekim Büyülü Sahra turuna eşimle birlikte katıldık. Gerçekten büyülü bir turdu. Muhteşem yerler gördük, çok farklı deneyimler yaşadık. Rehberimiz Eyyüp Rüstem Bey çok çok iyiydi, bir dediğimizi iki etmedi, orada yaşadığı için çok bilgili, tecrübeli bir rehber. Tanımaktan çok memnuniyet duyduk. Fasın güzellikleri dışında turumuz sayesinde çok iyi geçti. Oteller de gayet iyiydi. Teşekkürler Pronto, teşekkürler Rüstem Bey 🙏🙏...1/1

Sinem Karabağlı 12/10/2019 19:20:13

9-13 Ekim 2019 Casablanca Marakesh turuna katıldım. Her konuda ilgili, Fas in kültürüne diline ve tüm konualrdaki yaşamsal deneyim ve bilgilere sahip olan profesyonel rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ sayesinde mükemmel bir tatil geçirdim. Sabah kahvaltisi ve akşam yemegi dahil olan tur oldukca yeterli, uygun ve donanimliydi. Ekstra turlar gerçekten görülmeye ve yaşanmaya değerdi. Özellikle Chez Ali hayatımda kelimelerle tanımlayamayacağım bir deneyim oldu benim için. Hersey icin teşekkürler......1/1

nihat yıldırım 15/08/2019 10:08:46

27 Nisan 2019 da Büyülü Sahra Turuna katıldık. Öncelikle Pronto turun ofis çalışanlarına teşekkür ederek başlamak gerekiyor. İlgi ve alakaları için. Turumuzda birlikte Çin seyahati yaptığım değerli rehberimiz Rüstem Beyle birlikteydik. Kendisine başından sonuna kadar gösterdiği ilgi ve yakınlık için teşekkür ederim. Turumuzda her şey güzeldi. Çölde olmak, güzel coğrafi bölgeleri görmek vb. Kısaca Tur arkadaşım Oktay ile ve turdaki diğer arkadaşlarımızla çok güzel bir programın içindeydik. Bu turda değişmesinde faydası olacak bir konu turun başlangıç günü, saatinin değişmesi ve direk Marakeş'e ulaşarak başlanması olacaktır. Bu zaman kaybını ve yorgunluğu bir miktar azaltabilir. Tekrar Pronto ile yeni seyahatlerde görüşmek dileğiyle, sevgiyle kalın....1/1...1/1

Nejla-Ahmet Hamdi MERT 25/03/2019 10:33:42

Guzel bir tur du,ancak bu tur un hakki 10 gun civari,cok hizli,tempolu acele ile gezebildik,daha yavas sindire sindire gezilecek yerler buralar,bunun yaninda rehberimiz Rustem bey olmasa tur bir felakete donusebilirdi,cok basarili,titiz,disiplinli ve samimi,Rustem bey e tekrar tekrar tesekkurler......1/1

Sinan Kabadayı 18/03/2019 00:56:23

13_17mart 2019 Kazablanka Marakeş turuna 3 aile 6 kişi katıldık. Rehberimiz Eyüp Yılmaz sayesinde çok detaylı bilgiledik . Çok entellektüel pozitif ve idareci teşekkür ederiz. Otel odaları vasat kesinlikle 3 yıldız fakat lokasyonları mükemmel.Birde bu tur bize göre tersten yapılmalı ilk geceleme Marekeş olmalı dönüşte Kazablanka da bir gece kalınmalı çünkü gece 3’5 da yola çıkıp 3 saat otobüs ardından 5 saat uçak güzel bir tatilin tadını kaçırıyor....1/1

Semra Yasar 30/01/2019 11:28:20

Bu turumuzu güzel bir şekilde yaptık çok memnun kaldım teşekkür amaçlı yazıyorum.Rehber Rüstem bey güleryüzlü ve çok bilgiliydi aksayan bir durum yoktu herşey için teşekkürler PRONTO...1/1

Umut Ceyhun 29/01/2019 11:58:39

2019 Ocak ayında 19-26 haftasında düzenlenen Kraliyet kentleri turuna 2 yetişkin 3 çocuk olarak katıldık, daha önce birkaç kez Fas’a gitmeme rapmen görmediğim kentleri görmek çok ilginç oldu. Ancak geziyi güzelleştiren kesinlikle ve kesinlikle rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz’ın entellektüel aktarımı, tatlı sohbeti, güleryüzü, pozitif tutumu ve gerek tur gerekse gezinin akışıyla ilgili an ve an verdiği bilgi ve yönlendirmeler oldu, Fas turuna katıldığımıza memnun olduk ancak bunun ötesinde rehberimiz Rüstem Bey’i tanımış olmaktan daha büyük memnuniyet duyduk. Uzun otobüs yolculukları, ortaya yakın konfor ve hijyendeki oteller ve bu otellerdeki ortaya yakın yemek çeşit ve tadı gibi zayıf halkalar Rüstem Bey’in tura kattıkları ile kompanse oldu. Bu arada gezilen kentlerin tümü büyğkeyici idi ve ekstra olarak alınan turlar kesinlikle buna değer, herkese tavsiye ederiz...1/1

KEMAL ANKARALI 12/01/2019 03:54:49

2018 Şubat ayında 3 arkadaş gittik. Çok güzeldi. Rehber Eyüp Rüstem Yılmaz'ın tatlı muhabbetin için bu sene tekrar gitmek istiyoruz....1/1

Berrin Kahraman 17/12/2018 22:18:33

12-16.12.2018 tarihli Casablanca-Marakeş turundaki rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz Bey'in ilgi ve alakası sayesinde turumuz inanılmaz güzel geçti.Çok güzel anlatımlarda bulundu.Kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum....1/1

burcu görgülü 05/11/2018 15:59:16

10 Ekim-14 Ekim tarihlerinde Eyüp Yılmaz'ın rehberliğinde Casablanca ve Marakeş turuna katıldık. Rehberimizin bilgisi ve ilgisi sayesinde çok güzel bir tatil geçirdik. Başta Eyüp Bey olmak üzere tüm Pronto tour ailesine teşekkür ederiz. Gitmeyi düşünen herkese hiç tereddütsüz tavsiye edebiliriz....1/1

Derya Akşahin 22/10/2018 13:04:54

Katıldığım 13 Ekim 2018 tarihli "Büyülü Sahra Çölü Turu" nun rehberi Eyüp Rüstem Yılmaz dı. Fas'a gitmek isteyen tüm katılımcılara kesinlikle onu tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü konusunda gerçekten bir entelektüel. Konusuna hakim olmasının yanı sıra bir de son derece güler yüzlü ve ilgili olması, programın akışını etkin bir şekilde yönetmesi turda oluşan tüm olumsuzlukları (havanın yağışlı olması, seçilen hava yolu şirketinin pek iyi olmaması vb. )unutturdu.Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum. Pronto benden bu tur için iyi bir puan aldı fakat seçilen hava yolları şirketi THY olsaydı gerçekten memnuniyetim daha da yüksek olacaktı.Çünkü Royal Air Maroc uçusunda, hijyen konusunda hiç memnun kalmadım....1/1

Dilek Kayahan 13/05/2018 21:36:58

Merhabalar, 28.04.2018 tarihli turumuz Eyüp Rüstem Yılmaz'ın rehberliğinde çok keyifli geçti. Eyüp Bey bölgeye çok hakim ve çok pozitif bir rehber. Fas hakkında herşeyi sıkılmadan dinlememizi sağladığı için teşekkür ederiz....1/1

Ayşe Şuşoğlu 08/05/2018 20:37:23

Merhaba bizlerde 4 arkadaş olarak Prontotour"un Fas Büyülü Sahra Çölü turuna katıldık.Eyüp Rüstem Yılmaz gibi mükemmel bir rehber ve güzel bir grupla çok keyifli bir hafta geçirdik.Eyüp bey ile başka turlar da tekrar buluşmak ümidiyle herşey için çok çok teşekkür ediyoruz........1/1

BİLSEN BEYAZ 08/05/2018 16:43:51

Merhabalar...28.04.2018/05.05.2018 tarihleri arasında dört kişilik bir arkadaş grubuyla Büyülü sahra çölü turuna katıldık.Turumuz katılımcılar ve Rehberimizin eşliğinde mükemmel geçti..Güzel ve samimi dostluklar edindik.Büyülü çöl yolculuğu ve cez -ali gecesi,ambiansını ,diğer güzel anılarla birlikte biriktirip şimdiden arşivledik. Gerçekten muhteşemdi....Gezimiz boyunca bizimle aynı duygu,heyecan ve bir okadarda sorumluluk sahibi rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ beyin payı çok büyük.Sabrınız ,anlayışınız,mesleki tecrübeniz,insani dialoglarınız ve en önemlisi samimiyetiniz için teşekkürler eyüp bey ..Teşekkürler PRONTOTOUR.......1/1

Erdag ailesi 08/05/2018 15:47:18

Erdag ailesi olarak bizi gercekten evimizdeymis gibi hissettiren, sanki yillardir tanidigimiz bir yakinimizi ziyaret ediyormusuz gibi muhtesem vakit gecirten, verdigi bilgilerle ufkumuzu acip, Fas'in lokal hayatini hayalimizin otesinde yasamamizi saglayan Eyup Rustem kardesimize cok tesekkurler. Hangi turda varsa bizde variz. Pronto'ya da duzenledigi bu tur icin tesekkurler. Tek tavsiyemiz belki tura 1-2 gun daha ilave ile Casablanca ve Marakesh gibi sehirlerin aksamlarinda lokal bir gece gecirmenin saglanabilmesi. bazi otellerde temizlik ve servisin de gelistirilmesi bu turu gercekten unutulmaz yapar. Grup harikaydi, Rehberimiz +10 yildiz. sevgiler...1/1

AYSEL BEYAZ 08/05/2018 15:33:11

Merhabalar 28 Nisan-5 Mayıs FAS Büyülü Sahra Çölü turuna 4 kişi olarak katıldık Farklı bir kültürü Eyüp Rüstem Beyin bakış açısından güzel anlatımlarıyla son derece keyifli zamanlar geçirdik Bana göre bu tur kapsamında en önemli olan Çöl aktivitesi tek kelimeyle büyülü bir atmosferdi .Fas tercih edecek olan tatilcilerin mutlaka Çöl deneyiminide yaşaması gerekir.Rehberimiz Rüstem Beyin keyifli anlatımlarıyla çok hoş ve güzel bir tatil geçirdik işini keyifle yapan ve bunu bizlerede hissettirdiği için öncelikle kendisine ve diğer tur arkadaşlarıma çok teşekkür ederim...1/1

NERİMAN ÖNGEL 07/05/2018 23:09:42

28 Nisan-05 Mayıs 2018 FAS “BÜYÜLÜ SAHRA ÇÖLÜ” turuna dört kişi katıldık. Diğer katılımcıların uyumu, Eyüp Rüstem Yılmaz‘ın şahane rehberliğiyle birlikte unutulmaz, keyifli, eğlenceli bir tatil geçirdik. Farklı bir kültür tanıdık. Eyüp Rüstem Bey bölgeye hakim, stres yönetimi mükemmel, misafirperver bir ev sahibi diyebilirim. Kendisine ve Prontotour ailesine çok teşekkür ederiz....1/1

Yasemin narin 30/04/2018 12:53:35

Merhaba Prontotour un mart ayında düzenlediği Kazablanka-Marakeş turuna katıldık.Bu turdaki en büyük şansımız değerli Rehberimiz Emrah Çetiner oldu.Gelmeden önce kafamızdaki Fas ülkesi hakkındaki tüm düşüncelerimizin değişmesine sebebiyet oldu.Bölgeyi yakından tanıması ,bilgisi ve hakimiyeti ile bize çok keyifli bir gezi yaşamamızı sağladı.İnanın Bu gezi bize az geldi şimdi tekrar fas programı yapmak için tarih bakmaya başladık bile umarım kendisinin rehberliğinde yeni bölgelerde görüşmek üzere iyi günler kolaylıklar hepinize çok teşekkür...1/1

Ebru Şen 17/04/2018 13:10:12

Merhaba;07-14 Nisan Fas turunda rehberimiz EYÜP RÜSTEM YILMAZ'a göstermiş olduğu mükemmel rehberlik hizmeti için çok teşekkürler. Anlatım içeriklerinin doluluğu, grupla olan iletişimi, her konuda tüm misafirlerine yardımcı olması ve Fas'ı en iyi şekilde bize gezdirdiği için teşekkürler. Fas turu kesinlikle Eyüp Bey ile yapılmalı....1/1

Zeynep ünalmış 16/04/2018 13:22:55

07_14/04/2018 tarihlerinde Fas kraliyet şehirleri turuna 4 kişi katıldık. Her zaman yanımızda olan, hiçbir soruyu cevapsız bırakmayan sohbeti ve bilgisiyle bizlere güzel bir gezi yaşatan Rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaza çok teşekkür ederiz....1/1

Celal Suat Özdemir 12/04/2018 14:59:39

04/08-04-2018 tarihli Kazablanka, Marakeş turuna katıldık. büyük keyif aldığımız bu turda rehberimiz Emrah Çetiner'in akıcı anlatımına ve verdiği bilgilere hayran kaldık. Fas için intenetde ve sosyal medyada yazılanları unutun, hepsi yanlış. Gülümsüyen, kültürlü ve ahlaklı insanların ülkesi. Görülmesi gereken güzel bir ülke. Prontotour ailesine teşekkürler....1/1

Gülsün Okutan 18/03/2018 19:31:23

08-15.03.2018 tarihlerinde Sn.Ayhan Kalyanla yaptığımız Fas turumuz olağanüstü güzel geçti .Fas ın tüm güzelliklerini ,tarihi geçmişini ve bu gününü bize güleryüzlü ,esprili ve neşeli anlatımı,yakın ilgisi ,deneyimi, candan kişiliğiyle gösterip rüya gibi bir hafta yaşatan Rehberimize çok teşekkür ederim .Prontotour la bir çok geziye katılmış bir gezgin olarak Prontotour un böyle donanımlı bir rehberle uzun yıllar yoluna devam etmesini diliyorum ve umut ediyorum. ----------------...1/1

Jale Bozer 06/02/2018 21:58:56

Dört kişilik grubumuza 27 Ocak-03 Şubat 2018 tarihlerinde Fas Kraliyet Başkentleri turuna katıldık.Bu gezide Fas'ın dününü bugününü hissetmemizi sağlayan, hiçbir soruyu yanıtsız, hiçbir sorunu çözümsüz bırakmayan; günün her saatinde, ihtiyaç duyulan her anda misafirlerinin yanında olan değerli rehberimiz Eyüp Rüstem Yılmaz 'a çok teşekkür ediyoruz. Onun rehberliğinde gezimiz keyifli bir tatile dönüştü. Bir başka gezide bir başka dünyayı onun rehberliğinde keşfetmek dileğiyle......1/1

DEMET KARAMAN 05/02/2018 14:11:12

27.01/03.02.2018 tatilde Fas'taydık.Çok güzel bir tatil geçirdik.Yorucuydu ama çok güzeldi.Şehirde hiçbir sorumuzu yanıtsız bırakmayan , bilgisiyle muhabbeti ile gezimizin keyfli geçmesi için elinden gelenin fazlasını yapan rehberimiz Eyüp Rüstem Bey'e çok teşekkür ederim. Prontotour olarak böyle bir rehberin ailenizde olması büyük şans.Tekrar teşekkürler Eyüp Bey......1/1

Hulya Baskan 28/01/2018 17:02:17

13-20 Ocak 2018 tarihleri arasinda Buyulu Sahra Turuna katildik. Tipki adi gibi buyulu bu gezimizde cok guzel dostlar edindik. Tum gezi boyunca kocaman bir aile gibi hissetmemizi saglayan, her turlu kaprisimizi ceken, isini profosyenelce yapan rehberimiz Eyup Rustem Bey'e ve Pronto ailesine cok tesekkur ederiz. Ayni dostlarla ve tabi ki Eyup Rustem Bey rehberliginde Dunyamizi kesfetmek dilegiyle.......1/1

Nezihe Bozkurt 27/01/2018 21:41:31

13 -20 Ocak tarihlerinde Fas'taydık...Evet her yerde karşınıza bir güzellik çıkıyor,her adımda bir sürprizle karşılaşabiliyorsunuz...Eski çağlardan kalma hala yaşayan sokaklarda yürürken hangi değişikliği resme alayım diye telaşlanırken ...İşte tam burada devreye sevgili rehberimiz ''Eyüp Rüstem '' giriyor...İşini ne güzel yapıyor,ne güzel bizlerle diyalog kurabiliyor...Bizleri müşteri değil her birimizi kendi misafiri gibi memnun etmeye çabalıyor...Gerçekten ilgisine ,alakasına, sabrına ve işine saygısına benden de kocaman bir teşekkür......1/1

İlke Dalbayrak 25/01/2018 09:17:08

13-20 ocak katıldığım büyülü sahra turunda rehberimiz Eyüp Rüstem bey sayesinde kusursuz bir tatil geçirdim. Bu muhteşem tatil için pronto tur ve rehberimiz Rüstem beye çok teşekkürler....1/1

İDRİS SEVER 22/01/2018 16:41:52

Merhaba, 13-20 Ocak 2018 de Fas (büyülü sahra) turunuza aile olarak katıldık. Rehberimiz güzel insan Eyyüp Rüstem Beye, hiç düşmeyen pozitif enerjisi ve güler yüzü ve doğallığı için çok teşekkür ediyoruz. Bir rehberin, bir turu ne kadar güzel bir hale getirebileceğini bize gösterdi. Umarım başka turlarda da rehberimizle ve Pronto Tur ile tekrar birlikte oluruz. Selamlar, sevgiler....1/1

Ceren Yalçın 19/12/2017 19:56:16

13-17 Aralık tarihleri arasında katıldığım casablanca-marakeş turunda rehberımız Eyüp Rüstem Yılmaz Bey’ in ilgisi , güleryüzü , samimiyeti ve bilgi birikimiyle çok keyifli bir tatil geçirdik. Çok güzel dostluklar edindik. Teşekkürler Pronto ... İspanya destinasyonuna aynı rehberi istiyoruz :)...1/1

Serhat ÖRNEKSOY 19/12/2017 00:12:14

13 Aralık Tarihli FAS turumuzun başında sonuna kadar bizlere güler yüzü ve bilgisi ile aydınlatan Eyüp Rüstem YILMAZ'a ilgisi için çok teşekkür ederiz. Keyifli ve sorunsuz bir gezi olması bizleri çok mutlu etti. Teşekkürler Rüstem bey, teşekkürler Pronto Tur...1/1

Ramazan ALTINKURT 18/12/2017 13:34:23

13-17 Aralık Tarihleri arasında Fas gezimizde Rehberimiz olan Rüstem Beyin yakın ilgi ve alakası engin bilgisi ve güleryüzlü yardımsever kişiliği ile daha da güzel hale geldi..Kendisine ve Pronto yetkililerini teşekkür ederim.....1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?