Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

KUZEY EGE GÖKÇEADA BOZCADA TURU 3 GECE Gündüz yolculuğu ve Gökçeada konaklama farkı ile
Kuzey Ege Turları

Son 6 Kişi
26/09/2019 - 29/09/2019
3 Gece - 4 Gün
1,040 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

GÜNDÜZ OTOBÜS YOLCULUĞU İLE KUZE EGE TURU - GÖKÇEADA, BOZCAADA, ASSOS, EN TEMİZ KOYLARDA YÜZME KEYFİ
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
1,040 TL
İlave Yatak
950 TL
Tek Kişi
1,190 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 750 TL
(7 - 12 Yaş) 870 TL

OTELLER


KAYABALI OTEL (GÖKÇEADA) /

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE ULAŞIM

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Gökçeada Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

*  Prontotour Güvencesi       

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe veya Serpme 3 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Gökçeada Akşam Yemeği

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1. GÜN: ÇANAKKALE ŞEHİTLER ABİDESİ - CONK BAYIRI - ALÇITEPE KÖYÜ - GÖKÇEADA
Değerli misafirlerimiz, 06.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı), 06.30 Şişli Prontotour Merkez Ofis Önü, 07.00 Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ( Koçtaş Önü) - 07.30 Beylikdüzü Migros Karşısından alarak, otobüs içi ikramları eşliğinde Gelibolu Yarımadası'na doğru hareket ediyoruz. Türkiye için çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Savaşı’nın geçtiği, 250.000’e yakın kayıp verdiğimiz bölgeye Tekirdağ, Keşan üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah kahvaltımızı yol üstü mola tesislerinde aldıktan sonra Gelibolu Yarımadasını gezmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda feribot ile Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya geçiyoruz. Otelimize yerleştikten, kısa bir serbest zamanın ardından akşam yemeği (Ekstra) için otelden çıkıyoruz. Yemek öncesi “Güneşin Battığı En Son Yer” olan İmroz’da muhteşem manzara eşliğinde günbatımı seremonisini gerçekleştiriyor ve yemeğe gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)

Öğle Yemeği: Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Gökçeada Kayabalı Oteli, Vb.

Rota: İstanbul – Eceabat (305 km) Şehitlik Gezisi (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 345 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

2. GÜN: ZEYTİNLİKÖY - TEPEKÖY - DEREKÖY - AYDINCIK PLAJI - ÇANAKKALE
Değerli misafirlerimiz, sabah alınan kahvaltının ardından otelden ayrılarak, dünyanın ilk sakin şehir (CittaSlow) ünvanlı adasını keşfetmek ve güzel koylarda denize girmek için hareket ediyoruz. İlk durağımız dibek kahvesi, sakızlı muhallebi ve tabii ki zeytin ağaçları ile bizi karşılayan Zeytinliköy olacak. Adanın en eski kilisesi ve Ortodoks Hristiyanların ruhani lideri 1.Bartholomeos’un evininde bulunduğu köyde yapılan tur esnasında, Rum kültürünün unsurlarını görüp tanıyoruz. Ayrıca verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kahve içip muhallebi ile dondurma yeme imkanı buluyor. Ardından 600 yaşın üstünde olduğu tahmin edilen çınar ağacı ile bizi bekleyen, volkanik Aya Dimitri tepesinin yakınına kurulmuş Tepeköy’e gidiyoruz. Barba Yorgo’nun ev şaraplarını tanıyor ve Meryemana panayırının da yapıldığı  köy meydanında kısa bir tur atıyoruz. Sonrasında bir zamanlar içindeki 2 sineması, 22 kahvehanesi, berberi, terzisi, çamaşırhanesi.. ile Türkiye’nin en büyük köyü unvanı olan Dereköy’e ulaşıyoruz.  Adanın en büyük çamaşırhanesini gezdikten sonra köy içerisinde küçükte bir gezinti yapıyoruz. Aydıncık(Kefaloz) plajında verilen serbest zamanda denize giriyor, eğer uygun ise Tuz gölünde çamur banyosu yapıyor ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Akşam saatlerinde feribot ile Eceabat’a ve oradan yine feribot ile Çanakkale’ye geçiyoruz. Zamanın en büyük donanmasına geçit vermeyen Çanakkale Boğazı kıyısındaki şehir içinde yapılacak panoramik tur esnasında; Surların görüleceği Çimenlik Kalesini, şarkılara konu olan Aynalı Çarşıyı, Saat Kulesini ve Kordon’u geziyoruz. Bu sırada Truva filminde kullanılan Tahta Atla fotoğraf çektirme imkanımız oluyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Çanakkale Akol Otel, Truva Otel, Vb.
Rota: Gökçeada Çevre Gezileri (50 km) Kabatepe - Eceabat (10 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 60 Km
Otele Giriş Saati: 20.00

3. GÜN: BOZCAADA - AYAZMA PLAJI - GEYİKLİ İSKELESİ - ESKİ RUM MAHALLESİ

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya ulaşıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Ceneviz Kalesi’ni (Panoramik)  görerek, Göztepe’den panoramik manzarayı izliyoruz. Sonrasında Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restorantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında sokakların dik kestiği,  bakımlı evlerin olduğu eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Caddesi) ve kıvrımlı sokakları, ahşap evlerin olduğu eski Türk Mahallesinde (Alaybey Mahallesi) yer alan tarihi mekânları da görme şansına sahip olacağız. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda yüzerek veya yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da Serbest Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Çanakkale Akol Otel, Truva Otel, Vb.

Rota: Çanakkale - Geyikli (45 km) Geyikli – Edremit (45 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 90 Km

Otele Giriş Saati: 19.00

4. GÜN: ASSOS - ATHENA TAPINAĞI - ASSOS LİMAN - KADIRGA KOYU - ADATEPE KÖYÜ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Assos'a hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun da bulunduğu Assos’un Akropol’ünü geziyoruz. Sonrasında Assos liman bölgesine inerek serbest zaman veriyoruz. Liman gezimizin ardından mavi bayraklı plajlarımızdan biri olan Kadırga Koyuna giderek denizin keyfini çıkarıyoruz. Denizin keyfini çıkardıktan sonra dantel gibi sokakları ve taş evleri ile sizleri büyüleyecek Adatepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde köyümüzü gezdikten sonra Adatepe Zeytinyağı Fabrikasına giderek zeytin ve zeytinyağı hakkında bilgiler alarak alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında Edremit - Bursa üzerinden İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Prontotour seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Çanakkale - Assos (85 km) Assos - Kadırga Koyu (5 km) Kadırga Koyu - Adatepe (25 km) Adatepe - İstanbul (450 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 565 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1060 Km

İstanbul’a Varış: 23.00

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?