Makedonya Turları

18/07/2019 - 18/07/2020 tarihleri arası 10 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Makedonya Balkanların hem genç, hem de eski bir ülkesidir. Makedonya genç bir ülkedir, çünkü Birleşmiş Milletler tarafından bağımsız bir cumhuriyet olarak 1993 yılında tanınmıştır. Ama aynı zamanda eski bir ülkedir, çünkü Makedonya kültürel anlamda Balkanların en köklü ülkelerinden birisidir. Makedonya'nın en büyük özelliği, kelimenin tam anlamıyla tipik bir Balkan ülkesi olmasıdır. Dağlık, serin, yeşili bol, ağaçlık, ormanlık, masmavi nehirleri ve gölleriyle dikkat çeken, verimli topraklar üzerinde uzanan ve Osmanlı kültürü ile Avrupa'nın öz kültürünün birbiri içine geçtiği eşsiz bir yeryüzü parçasıdır Makedonya.

Balkan turları dendiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan biridir Makedonya. Ayrıca vizesiz turlar arasında da en dikkat çekicilerindendir. Makedonya turu vizesizdir çünkü pek çok Balkan ülkesi gibi Makedonya da Türkiye'ye vize uygulamasını kaldırmıştır. 2 günlük Makedonya turu ile dileyenler başkent Üsküp'ü gezebilirler. Üsküp şehir merkezinde onlarca Osmanlı eseri barındırmaktadır. Bunlar arasında Murat Paşa Camii, Saat Kulesi, Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Türk Çarşısı, Kapan Hanı, İsa Bey Camii, Davut Paşa Hamamı, Sulu Han ve Taş Köprü yer alır. Ya da dileyenler Makedonya Ohrid turunu tercih edebilir ve böylece Üsküp'le birlikte Ohrid'i de görme imkanı elde edebilirler. Ohrid Makedonya'nın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Görülecek tarihi eserler arasında Çınar Meydanı, anfi tiyatro, Aya Sofya Kilisesi, St. Panteleymon,   CSt. Bogorodica Perivlerta, ar Samuel Kalesi, Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Ohri Halveti Tekkesi yer almaktadır. Bunların yanı sıra Ohri Gölü de bir doğal güzellik olarak, tarihi eserler kadar görülmeyi hak eden bir nokta olarak dikkatleri çekmektedir.

 

Makedonya Turu Fırsatları

Prontotour, yıllardır Balkanlara kültür turları düzenleyen bir acente olarak dikkatleri çekmektedir. Bu bağlamda Prontotour, misafirlerine hem uygun fiyatlı, hem de kaliteli turlar sunmayı hedeflemektedir. Makedonya turu 99 Euro'luk Balkan Üçgeni Turu seçeneği ile, misafirlere uygun fiyata en yüksek kalitede kültür turları sunmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda misafirler Kavala, Selanik, Manastır, Ohrid, Üsküp ve Soyfa şehirlerini ziyaret edebilecek ve Balkanların en önemli noktalarını görmüş olacaklardır.

Makedonya'ya gidip de eski şehir merkezlerini gezmeden dönmek olmaz. Her biri adeta birer Orta Anadolu şehir merkezini andıran bu eski taş merkezler, restoranları ve eski çarşıları ile eşsiz birer Osmanlı eseri olarak günümüze kadar gelmişlerdir. Kafeleri, hamamları, baharatçıları, hediyelik eşya satan dükkanları, kahve kokuları ve hamurlu tatlıları ile Makedonya çarşıları, Balkanların en hoş ve unutulmaz destinasyonlarındandır. Manastırlarla camilerin birbirinin içine geçtiği, börek kokularının kahve kokularına karıştığı, musakkası, ajvarı, lokması, kaçamağı, tulumba tatlısı, biber dolması ve sarmasıyla ünlü bir ülkedir Makedonya. Bir an için Kastamonu'da mıyım yoksa Makedonya'da mı diye durup düşünmenize sebep olabilecek kadar Anadolu'yu andırmakta ve bir o kadar da Türkiye mutfağına benzer lezzetler barındırmaktadır. Balkan lezzetlerinin en güzellerini tadabileceğiniz ve yer yer gotik romanlardan fırlamış gibi duran manastırları gezebileceğiniz enfes bir köşedir bu ülke. Gotik romanlardan fırlamış gibi derken benzetme yapmıyoruz, zira tam olarak Transilvanya'nın sınırına konumlanmış bir coğrafyadır Makedonya. Bir yanıyla Osmanlı'yı, bir yanıyla da modern Avrupa'yı temsil etmekte ve misafirlerini her zaman şaşırtmaktadır. Prontotour güvencesi ile gidilebilecek anavatana en yakın köşelerden biridir. Boşnak böreğini memleketinde tatmak ve bunu hem güvenilir, hem de uygun fiyata yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Çünkü prontotour size dünyanın en lezzetli turunu vaad ediyor. Makedonya, hem lezzetleri hem de tarihi değerleri ile, Balkanların gözbebeği.

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?