Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Milano, İtalya'nın en güzel, en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Tarihi dokusu, mimari alanları, parkları, katerdalleri ve modern yapısı ile, tipik bir Avrupa kenti. Akdeniz ülkelerinin tüm özelliklerini taşıyan İtalya'nın en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden de biridir Milano. Roma'dan sonra, ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliği taşır. Ancak ülkede en çok gökdelen Roma'da değil, Milan'da bulunur. Avrupa turlarının ve İtalya turlarının en çok tercih edilen destinasyonlarındandır. Yurtdışı turlarının vazgeçilmezlerindendir. Milano, moda dünyasının hatrı sayılı şehirlerindendir ve aynı zamanda Milano aşışveriş turu ile de tanınır.

Milano günümüzde bir global şehir olarak kabul edilmektedir. Sanat, mimari, tarih ve eğlence alanlarında adından sıkça söz ettiren ve dünyanın dizayn merkezi olarak anılan bir şehirdir. Milano pek çokları için dünyanın en iyi moda şehridir. Moda, Milano'dan başlar.

Teatro Alla Scala, anakara Avrupa'nın en büyük opera binasıdır. Milan, operada dünyanın sayılı şehirlerinden biridir. Ayrıca meşhur Milan Katedrali, dünyadeki en büyük beşince katedral olma özelliği taşır. Yapılarıyla adından söz ettiren şehir Milan, kanallarıyla da ünlüdür.

Arkeologlara göre Milan Keltler tarafından M.S. 600'lü yıllarda kurulmuştur. Şehir, tarihi boyunca pek çok uygarlık görmüştür. Bunlardan en önemlisi elbette Roma İmparatorluğudur. Ayrıca sonraları ortaçağda da önemli bir bölge olmuş ve uğruna pek çok savaş verilmiştir. İspanya turları ile ziyaret edebileceğiniz pek çok şehirde olduğunu gibi, Milan'da da Ostrogoth'ların izlerini bulmak mümkündür.

Milan ziyaret edildiğinde görülmesi gereken yerlerin başında Duoma Katedrali, Castello Sforzesco, L'Ultima Cena, Piazza del Duomo, Foro Buonaparte, Duomo Museum, Museo Teatrale alla Scala, La Scala Opera ve Civico Museo di Storia Naturale yer alır. Ayrıca Milan'ın onlarca tarihi kilisesi ve katedrali, onlarca müzesi, tiyatro binası ve parkı da görülmeye değerdir. En uygun İtalya turları ile kapısını aralayacağınız Milano'yu gezmeye doyamayacaksınız.

Milano ayrıca mutfağıyla da dikkatleri çeken bir şehir. Genel anlamda İtalyan mutfağının tüm karakteristik özelliklerini taşımasının yanı sıra, kendine has yemekleri ile de bilinmektedir. Bu bağlamda Milano belki de en çok tatlıları ile tanınır. Milano'nun tatlıları hamurlu ve meyvelidir. Milano, ülkenin kuzey bölümünde yer aldığı için burada deniz ürünleri birinci derecede tercih edilen ürünler değildir. Onun yerine risottolar, et ve şarküteri ürünler daha çok tercih edilir. Milano usulü risotto ya da Milano usulü biftek de şehrin imza yemeklerindendir. Milan ayrıca şarküteri ürünleriyle de bilinmektedir. Pane e salame, yani salam ve ekmek, Milan'da en lüks restoranlarda bile servis edilen, şehrin gelenekselleşmiş lezzetleri olarak kabul ediliyor. Öte yandan Milano'nun pazarları, peynir dükkanları muhakkak görülmeli ve taze peynirleri tadılmalıdır. Roma'dan farklı pizzası ise muhakkak denenmeli. Milano pizzası, klasik İtalyan pizzasından biraz farklıdır. Tadın ve kendiniz görün...

 

İndirimli Milano Turları

prontotour, ucuz Milano turu seçenekleri ile, sizleri Avrupa'nın moda başkentine davet ediyor. Milano turu 2 gece 3 gün sürüyor. Turun birinci gününde öğle saatlerinde Milano'ya vardıktan sonra, misafirler bu efsanevi şehri diledikleri gibi deneyimlesinler diye serbest zaman içermektedir. Turun ikinci ve üçüncü günleri de, şehrin birbirinden değerli lokasyonlarını deneyimlemek için serbest zaman içermektedir. Milano turu, misafirlerin şehri tamamen gönüllerince gezebilecekleri, tarihi yerlerini ve müzelerini ziyaret edip kafelerinde soluklanabilecekleri, hareket imkanı sağlayan bir tur olarak dikkatleri çeker. İtalya'nın bu kuzey noktasında yer alan şehri, neredeyse Orta Avrupa'yı andıran iklimi ve doğasıyla da sizleri bekliyor.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın