Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Noel Işıkları Altında Ren Nehri
Nehir Turları

SWISS CROWN
Son 2 Kişi
24/11/2019 - 29/11/2019
5 Gece - 6 Gün
Dış Kabin Panoramik Pencere Orta Kat
5.915 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

4* Swiss Crown gemisinde Noel Pazarları'nda Romantik Ren Nehri & 3 Ülke programında 5 gece 6 gün Orta Kat Panoromik Camlı (Açılır Pencere) Kabin(13,5 m2) kategorisinde tam pansiyon konaklama
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
5,915 TL
Tek Kişi
9,200 TL
Çocuk

ULAŞIM BİLGİLERİ

TK1673 İstanbul Havalimanı - Köln 12.30 - 13.55
TK1910 Zürih - İstanbul Havalimanı 18.40 - 23.30

| THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Köln / Zürih – İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
| 2000 yapımı, 2019’da tamamen yenilenen, 4* Swiss Crown gemisinde 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
| Panoramik Düsseldorf | Panoramik Basel | Panoramik Zürih şehir turları
| Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 300 Euro)
| Programda belirtilen havalimanı transferleri
| Wifi-internet hizmeti
| Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
| Türsab mecburi mesuliyet sigortası

| Gemi personeli bahşiş ücreti (Gecelik kişi başı 9 € toplamda kişi başı 45 € kabin hesabınıza eklenecektir)
| Ekstra turlar (Nakit Euro olarak ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)
| Minibar
| Vize ücreti
| Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
| Seyahat sağlık & Seyahat iptal sigortası
| Yurt dışı çıkış harcı

Tarih Seç
Kabin Seç
Açıklama
SEÇ
  • 5 Gece - 6 Gün
    Bitiş Tarihi: 29/11/2019
  • Köln-Koblenz(1)-Romantik Ren Parkuru Geçişi-Rüdesheim-Speyer(Heidelberg)-Strazburg(Colmar)-Breisach-Basel-Zürih Tam Pansiyon Türk Hava Yolları
SEÇ
  • 5 Gece - 6 Gün
    Bitiş Tarihi: 06/12/2019
  • Frankfurt/Mainz-Mannheim-Speyer-Strasbourg-Karlsruhe-Rüdesheim/Lorelay Geçişi-Köln (1)Tam Pansiyon Türk Hava Yolları
Alternatifler yükleniyor

01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI – KÖLN – DÜSSELDORF (ALMANYA)

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 09.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1673 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.30’da Köln’e hareket. Yerel saat ile 13.55’de Köln’e varış sonrası Düsseldorf’a transfer (50 km). Düsseldorf’a varışımız ile birlikte Panoramik Düsseldorf şehir turu ve gemimize transfer. Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve ‘’Hoş geldiniz’’ kokteyl’i sonrası saat 23.59’da hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

02.GÜN KÖLN – KOBLENZ (ALMANYA)

Gemimiz sabah saat 07.00'de Köln limanına yanaşacak. Görülmeye değer mekanları, tarihi binaları ve müzeleri ile sıra dışı turistik bir çekiciliği bulunuyor. Tarihi anıtların ve eski binaların sayısı oldukça fazla. Tamamı keşfedilmeyi bekleyen bir açık hava müzesi atmosferine sahip olan Köln, aynı zamanda bir eğlence merkezi. Şehrin tam ortasından Ren Nehri geçiyor ve her iki yakayı sekiz köprü bağlıyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Köln Şehir Turu"na katılabilirler. Gemimiz öğlen 13.00'de limandan ayrılarak Koblenz'e doğru yol alacak. Koblenz'e varışımız. Mosel ve Ren nehirlerinin iki yakasında, Köln'ün güneybatısında yer alan bir Alman kasabası olan Koblenz, Mosel'in Ren Nehri'ne karıştığı bölgede yer alıyor. Almanya'nın en eski ve en güzel şehirlerinden biri olan Koblenz, kültürlerin buluştuğu bir bir aristokrasi şehridir. Sizi burada kültürel mirasın yanı sıra eşsiz doğa manzaraları bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberleri eşliğinde gece yürüyüş turuna katılabilirler. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.GÜN KÖLN-ROMANTİK YOL GEÇİŞİ-RÜDESHEİM

Gemimiz öğlen 12.00'de Koblenz limanından ayrılarak Rüdesheim'de doğru yol alacak. Koblenz-Rüdesheim arası seyir esnasında hem Rüya gibi şatolar, yüzlerce yıllık kaleler ve Orta Çağ’dan kalma şarap köylerini göreceğiz hem de rehberlerimiz eşliğinde tarihlerini ve hikayelerini dinleyeceğiz. Gemimiz akşam 19.00'da Rüdessheim limanına yanaşacak. Almanya'da Ren kıyısında, Wiesbaden'e yakın turistik bir kasaba. Ren kıyısında Wiesbaden tarafından Rüdesheim'a gelirken yüzyıllardır orada duran sağlı sollu şatolar, kaleler görürsünüz. Daracık yokuşlu sokaklarında yürürken yokuşun en tepesine gelince arkanızı dönün bir bakın, o güzel Ren Nehri manzarası size huzur verecektir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Siegfrieds Müzik Aletleri Müzesi ve Turistik Tren Turu" programına katılabilirler. Gemimiz gece 23.59'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04.GÜN SPEYER (ALMANYA)

Gemimiz öğlen 12.30'da Speyer limanına yanaşacak. Almanya nın güneybatısında yer alan Speyer, Antik Roma döneminde kurulmuş ve Almanya'nın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Roma döneminden itibaren ticaret limanı olarak oldukça ün yapan şehir, merkezi bir konumdadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği 1Heidelberg Kalesi & Şehir Turu" na katılabilirler.Gemimiz akşam 19.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

05.GÜB STRAZBURG (FRANSA)

Gemimiz sabah saat 08.00'de Strazburg limanına yanaşacak. Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olan Strazburg, kuzeydoğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri. Şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırıyor. 1988 yılından bu yana UNESCO'nun Dünya Mirasları Listesi'nde bulunan şehir, Orta Çağ ve Rönesans dönemine ait eserleri ile büyülüyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Strazburg Şehir Turu & Colmar Şehir Turu" na katılabilirler. Gemimiz gece 23.00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.GÜN BREİSACH – BASEL – ZÜRİH (İSVİÇRE) – İSTANBUL HAVALİMANI

Sabah 09.00’da Breisach limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Basel’e hareket ediyoruz (60 km). Basel’e varışımız ile birlikte Panoramik Basel şehir turu ve Zürih’e transfer (80 km). Zürih’e varışımız ile birlikte Panoramik Zürih şehir turu ve daha sonra Zürih Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1910 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.40’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun

İPTAL ŞARTLARI

Tur Hareket tarihine; 
| Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 100 Euro 
| 90 gün kala %50   
| 89 gün – 56 gün kala %60

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?