Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

OTOBÜSLÜ KAPADOKYA TURU 1 GECE
Kapadokya Turları

7+ Kişi
01/11/2019 - 03/11/2019
1 Gece - 2 Gün
380 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
380 TL
İlave Yatak
310 TL
Tek Kişi
530 TL
Çocuk
(3 - 6 Yaş) 190 TL
(7 - 12 Yaş) 250 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

OTOBÜS İLE ULAŞIM

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                 

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım                                     

*  Prontotour Güvencesi                                                       

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                                                                    

      *  Prontotour Otobüs İçi İkramları                                                 

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                               

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

      *  Ek Hizmet Bedelleri

*  Tüm Öğlen Yemekleri                                             

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

 *  Tüm Özel Harcamalar     

 *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                                                                                         

         *  Müze Giriş Ücretleri

Alternatifler yükleniyor

1. GÜN: HAREKET

Değerli misafirlerimiz,  22.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 22.30 Şişli Pronto Tour Merkez Ofis Önü - 23.30 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 23.45 Kartal Yemek Center - 24.00 Gebze Center Avm Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN: IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - PAŞABAĞLARI - TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz, 00.30 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 00.40 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) – 02.00 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden – 02.45 Bolu Otogar Önü - 05.00 Ankara Söğütözü Ulusoy Terminali Önünden katılacak misafirlerimizle yolculuğumuza başlıyoruz. Prontotour  otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Zamanın kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 17.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra 95 TL)

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)

Öğle Yemeği: Uranos Restaurant: Set Menü Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul – Bolu (255 km) Bolu - Aksaray (415 km) Aksaray – Nevşehir (80 km) Bölge İçi Gezileri (70 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 820 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

3.GÜN: BALON TURU - GÖREME - HACI BEKTAŞ VELİ DERGAHI

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız (Kahvaltı öncesi BALON TURU,  ATV TURU veya DEVE TURU Ekstra etkinliklerine katılabilirler) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Han Restaurant: Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Bölge içi geziler (50 km) Nevşehir – Kırşehir (85 km) Kırşehir – İstanbul (620 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 755 Km

Toplam Tur Mesafesi: 1575 Km

İstanbul’a Varış Saati: 01.00 - 02.00 ARASI

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.Karakuş, Uranos ya da Harmandalı Restaurant'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 95 TL’dir.

 

BALON TURU

Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır.

 

ATV TURU

GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır. ATV turumuzun fiyatı kişi başı 150 TL’dir.

 

BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ

Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik veya Hisar, Şarap İçin Turasan Şarapları

 

GECE TURLARI

Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.

 

İKLİM

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. 
Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

           **  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Pronto Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Pronto Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Pronto Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Pronto Tur’un Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

        **  Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

        **  Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Pronto Tur’un sorumluluğu yoktur.

        **  Turların hareketi için minimum katılımcı sayısı aranmaktadır. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Pronto Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda Pronto Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

        ** Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 45’dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekir.

        ** En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.

Mehmet Okumus 30/06/2019 16:32:21

28 Haziran 30 Haziran 1 gecelik kapodokya turuna gittik.Turunuzdan çok memnum kaldık.Gerek rehberiniz Kadir bey gerekse yardımcı rehberiniz şennur hanım çok ilgiliydi.konakladigimiz otel çok güzeldi.hizmet son derece güzeldi.cok muhteşem bir turdu.herkese tavsiye ederim....1/1

yeliz yağcı 09/04/2019 16:48:43

06-08 nisan kapadokya turunuza katıldık 6 bayan arkadaş gayet güzel keyifli güzel bir hafta sonu geçirdik..rehberimiz Erdim bey ve yardımcısı safiye hanımla teşekkürlerimiz iletiyoruz .Sadece URANOS SARIKAYA REST kötü ve Pronto tura yakışan bir yer değil çok kaba çalışanları bizi döveçek gibi bunun dışında herşey gayet yolundaydı ...yeliz / nisa /filiz /makbule/zuhal / gülnur ......1/1

BAHADIR COLAK 31/01/2019 11:40:16

26-28 Ocak Kapodokya turuna katildik. >> Rehberimiz Esat Bey donanımı ile bizi memnun ve mutlu kıldı. Firmanızda bulunması Prontur’un puanını benim ve diğer konukların da nezdinde önemli bir yere taşıdı. >> Öğle yemeği Han Restaurantdaki (açık büfe) öğle yemeği hic Pronto tura yakışmıyor. >> Bu restaurant dışındaki her şey çok güzeldi. >> BAHADIR COLAK...1/1

özde yıldız 31/01/2019 11:30:50

Sayın İlgili, 26/01/2019-28/01/2019 tarihli kapadokya turunu katılımcısı olarak almış olduğum tüm hizmetlerden çok memnun kaldım. Tur rehberimiz Esat Dursun bilgi aktarımı konusunda çok başarılı olduğu gibi ekibi dinç tutma konusunda da elinden gelini yaptı. Kendisine teşekkürlerimizi iletirseniz sevinirim. Otelimizin mimarisi başta olmak üzere aldığımız tüm hizmetler çok güzeldi, minik bir ısı problemi yaşadık fazla sıcaktı, ancak otelin teknik ekibi ellerinden geleni yaptı taşın ısı yalıtım özelliğini bir kez daha öğrenmiş olduk :) Kaptanımız güvenli bir sürüş sağladı, Rehber yardımcımız Aslı hanım bir yakınını kaybederek ve bu üzüntüsünü ekibe yansıtmayarak profesyonelliğe ilk adımını attı diye düşünüyorum. Başta Esat bey, Aslı Hanım ve kaptanımız olmak üzere, Tüm pronto tur ekibine teşekkürlerimi sunar, -- Saygılarımla, İyi çalışmalar dilerim. Özde YILDIZ-Mimar...1/1

Esme Kati 30/01/2019 22:44:14

MERHABA, Seyahate çıkacağım zaman, kalacağım yerler hakkında yapılan yorumları dikkate alıp yanılmayan biri olarak benim gibi düşünenler için tavsiye yazmak ihtiyacı duydum. Farklı kültürlerden farklı seviyelerden insanları biraraya getirerek bir şeyler yapmak çok renkli bir o kadar da zor iştir, üstelik bu işte taahhüt söz konusu olunca profesyonelik ve bilgi birikimi gerektirir. Bu sebeple Pronto Tur’dan 26.01.2019 tarihinde satın aldığım Kapadokya turu hizmetinden memnuniyetimi paylaşmak istedim. Vaad edilen bütün hizmetler eksiksiz yerine getirildiği gibi rehberimiz Esat Bey’in, farklı insanların yapısına uygun özverili tavrı da olağanüstüydü.Hasılı, Pronto ailesine teşekkür ederek yeni gezimi planlamaya başladım. Sevgiyle, huzurla kalın....1/1

Alev Gül Oray 30/01/2019 11:32:51

Merhaba, Pronto tour ile bugune kadar yaptigimiz her gezide son derece memnuniyetimizi ust seviyede tamamladik, bununla beraber 26 Ocak 2019 olan son Kapadokya gezimizde bize rehberlik eden Sayin Esat Bey bugune kadarki tecrube ettiklerimiz icersinde inanilmaz fark yaratti. Hicbir detayi atlamadan gerek bilgilendirme gerekse misafirlerini memnun etme tarafinda gostermis oldugu üstün ozveriyi takdir etmemek mumkun degil. Isini severek yapan bir kisi olarak hem bizlerin hemde grubun kucukten buyuge derin sevgi, saygi ve takdirini kazandi. Kendisine Pronto Tour nezdinde sonsuz tesekkurlerimizi iletiyoruz. Birkez daha karsilasmak dilegiyle.....1/1

Deniz Yazıcıoğlu 30/01/2019 11:24:36

Herşey gayet güzeldi ,otelden,programdan ve Esat rehber den çok memnun kaldık. İlk fırsatta Mayıs Haziran gibi tekrar gelmek istiyoruz,teşekkürler.....1/1

Cennet Dursun 30/01/2019 11:23:45

Sayın ilgili, 3 günlük kapdokya turumuzu şu an itibariyle bitirmiş durumdayız, uçağımızı beklerken öncelikle rehberimiz esat dursun bey den ne kadar memnun kaldığımızı söylemek istedim, kendisinin bilgi ve donanımı, yöreyle ve tarihle olan bilgisini harmanlayarak o kadar güzel anlatımlarda bulunmuştur ki kendimi hem çok güzel eğlenceli bir ders dinler gibi zevk içinde buldum ve çok çok bilgilendim. Kendisi görevini çok çok başarı ile yapmıştır. Ayrıca şoforümüz de çok beyefendi , düzgün bir beydi, kendisinden de çok memnun kaldık, otelimiz bir harika idi, odamız çok konforlu ve ihtiyacımız olan herşey faZlasıyla vardı. Kısaca tüm turdan herşeyiyle özellikle rehberimizden çok çok memnun olarak ayrılıyorum. Tek bişi olabilirdi diye düşündüm madem kapadokya güzel atlar şehri, atlarını da görmeğe gidebilirdik diye düşündüm . Bu da ben den bir fikir. Tekrar dan Öncelikle Esat bey ile başka bir turda buluşmak arzusuyla tüm prontotpur çalışanlarını da tebrik ediyorum . Tekrar förüşmek dileğiyle...1/1

Oya Canbaz 30/01/2019 11:22:51

Belirtilen tarihlere yaptigimiz turda rehberimiz Esat bey program ve tavsiyeler konusunda cok başarılı idi. Genelde bilgi ve cevaplama konusunda emek harcamasi bizi cok mutlu etti. teşekküler...1/1

Seher Gunduz 26/11/2018 17:05:28

Kapadokya turunda rehberimiz Fatih beye çok teşekkürler hem bilgisiyle hem de güleryüzüyle çok eğlenceli bir tur oldu. Ayrıca Lodge hotel çalışanları ve otobüs şoförleri beylere de çok teşekkürler. Organizasyon çok iyiydi....1/1

Haluk Arzık 25/11/2018 13:57:04

16.11.2018 sabah 07.20 Anadolujet uşumuzla başlayan ve yine 18.11.2018 akşam 22.20 Anadolujetle son bulan Kapadokya gezisi 3 gün 2 gece Rehberimiz Mehmet Ayyıldız ve kaptanımız Ali kardeşle şahane geçmiştir.Uçaktan karşılanışımızdan tutun,yöresel anlatımlar alış veriş sırasında yardımlar inanılmaz şekilde tek kelimeyle şahaneydi.Ali'nin araba kullanışı ve hakimiyeti güven vericiydi.Balon turu için Mehmetin inanılmaz yardımları sayesinde uçabildik.Zira hava bir gün berbat olduğu takdirde bir sonraki günleri tetikliyerek uçmanız zorlaşıyor ve yığılma oluyor.Nihayet Kayseri havaalanında son bulan gezimizden çok çok memnun kaldık.Zaten PRONTO TOUR'la bu sehayahatimiz son olmayacaktır zira seyahatlerde bence bir numaralı markadır.Buara 2 sene önce FAS seyahatimiz sırasında bizlere aynı şekilde yardımlarını esirgemiyen rehberimiz müteveffa YAVUZU anmadan geçemiyeceğim.Allah rahmet eylesin sevgili dostum.....................1/1

barış ergün 11/11/2018 13:00:15

kapadokya turunda grubumuzu huzursuz eden 2 arkadaşın ayrilmasiyla huzuru bulduk. rehberimiz mehmet bey ve şoför ali bey bize süper bir hizmet sundular. çok cana yakin insanlar,fazlasiyla teşekkürü hallediyorlar....1/1

Sadiye Acar 17/09/2018 15:02:58

14 Eylül tarihinde gerçekleştirdiğimiz uçaklı Kapadokya turu, Rehberimiz Mehmet Ayyıldız ve Kaptanımız Ali Bey sayesinde mükemmel geçti. Mehmet Beyin müthiş bilgisi ve bölgelerin yoğunluğuna göre plan çizmesi bizi aşırı memnun etti. Özellikle otelimiz Best Western Plus Cappadocia Hotel den çok memnun kaldık. Turu satın alırken öneride bulunan Mustafa Beyede çok teşekkür ediyoruz. Başka bir turda görüşmek dileğiyle......1/1

kerem yakut 20/06/2018 09:38:30

Merhaba, henüz dün akşam 15 Haziran 2018 Kapadokya turunuzdan dönmüş biri olarak bu yorumlarımı iletiyorum. Öncelikle en başta rehberimiz Mehmet Ayyıldız'a teşekkür etmek isterim keza kendisi işini inanılmaz derecede severek yapıyor. Turdan 2 gün önce iletişime geçerek tüm bilgileri paylaştı. Havalimanında karşılama sonrası da başlayan tur sürecimizde her konuda destek oldu ve engin bilgileriyle bizleri bilgilendirdi. Tur boyunca hiçbir konuda aksaklık yaşanmadı. Bölgeye son derece hakim olan Mehmet Bey gezilecek yerleri de güzel bir sıralama ile gezdirdi ve karmaşık olabilecek durumlarda da bizzat müdahil olarak bizleri güzel bir biçimde yönlendirdi. Evlerimize son derece memnun dönmemizi sağladı. Dönerken keşke bu tur devam etse dedik. Bu koşulları sağlayan Prontotour ailesine teşekkürlerimi iletiyorum....1/1

Pınar durmazpınar 07/05/2018 19:16:08

04-06 mayıs tarihli Kapadokya gezimiz Harika geçti , otelimiz best Western çok güzel bir oteldi , odalar büyük , temiz ve otele 5 dk yürüme mesafesinde olan meydan , manzara , sabah ve akşam yemekleri vs... Tur rehberimiz Aylin hanım çok donanımlı ve sıcak bir kişilikti , buradan kendisine kocamannnn teşekkürler , pronto tur kesinlikle doğru adres , tavsiye ediyorummmm...1/1

Cem Fındıklı 28/03/2018 10:44:27

23-25 mart Kapadokya turuna katıldık. Rehberimiz Aylin Hanım son derece tatmin edici bilgilerle bizi donattı. Sabahın 5'inde bizi karşılayan, tur esnasında bize eşlik eden ve gecenin 12'sinde bizi havalimanında karşılayan şöförlerimizin güler yüzü karşısında içimiz ısındı. Butik tur olsa bu kadar tatminkar olurdu. Teşekkürler...1/1

Tuba Bulut 30/10/2017 00:57:17

20-22 Ekim 2017 tarihlerinde Kapadokya bölgesindeki tura katıldık. Rehberimiz Aylin Hanım ve ulaşımı sağlayan Mehmet Bey’e Çok teşekkürler. Ayrıca bölgedeki yoğunluktan dolayı gerçekleşen otel değişikliğinde tereddüt etsekde MDC Cave otelden çok memnun kaldık. Pronto Tour’a güvenmekle çok doğru karar vermişiz. Kesinlikle tavsiye ediyoruz....1/1

Ercan Turgut 19/10/2017 11:24:23

06.08 Ekim tarihindeki kapadokya gezimiz l Rehberiniz UtkuTunca sayesinde mükemmel geçti. Herşey çok güzeldi. Pronto tur tercih sebebimiz oldu. Tesekkür ederiz...1/1

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?