Pattaya Turu

22/09/2019 - 22/09/2020 tarihleri arası 4 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Pattaya Tatili

Uzakdoğu mimarisi etrafınızı çevrelerken gündüzleri, deniz, kum, güneşin tadını çıkarabileceğiniz, mercan adası keşiflerine katılabileceğiniz, ödüllü bahçelerde yürüyüş yapabileceğiniz, geceleri meşhur Tayland gece hayatını deneyimleyebileceğiniz Pattaya’ya yolcuğunuz başlamak üzere…

Uzak Asya'nın tropikal noktalarından değerli bir cennet köşesidir Pattaya. 2000'den fazla oteli ile, Asya'nın en gözde tatil cennetlerinden biri olma özelliği taşır. Tayland'ın onlarca turizm merkezi içinde en dikkat çeken tatil merkezlerinden biridir. Renkli gece hayatı ve kendine has mutfağı ile tanınır. Nemli ve ılıman iklimi ile, neredeyse yıl boyu ziyaret etmeye uygundur.

Tayland'ın doğu sahillerinde yer alan Pattaya, misafirlerini memnun etmek için geniş bir yelpazede, çok çeşitli şovlar ve eğlenceler sunar. Pattaya'da geleneksel Tai eğlencelerinden modern kulüplere kadar her türlü eğlence mevcuttur. Uzakdoğu turlarının aranan destinasyonlarından olan Pattaya, dileyenlere sanat ve kültür adına da seçenekler sunmaktadır. Başka bir deyişle, Pattaya'nın misafirlerine sundukları deniz ve kumdan ibaret değildir.

Pattaya'da neler yapmalı sorusuna verilecek ilk cevap belki de Walking Street'e bir akşam gezintisine çıkmak olacaktır. Akşamüstü saat 6'dan sonra trafiğe kapanan ve Güney Pattaya'nın eğlence merkezi haline gelen caddede pek çok restoran, bar ve kulüp bulmak mümkün. Üstelik bu mekanlarla ilgilenmiyorsanız bile cadde sadece Pattaya'nın atmosferini solumak için bile gezilebilir. Eğlence mekanlarından çok Pattaya'nın geleneksel kültürü ile ilgileniyorsanız, Hakikat Tapınağı sizin için doğru bir tercih olacak. Yurtdışı turları tutkunlarının es geçmemesi gereken ve dünya tarihinde özel bir yere sahip olan tapınak, tamamı ahşaptan inşa edilmiş eşsiz bir mimari eserdir. Yüksekliği 105 metreyi bulan binanın ahşap işçiliği dillere destandır ve günümüzde Budist mimarinin en önemli örneklerinden biri olarak kabul edilir.

Pattaya ve Tayland'ın geleneksel ve gündelik kültürüne dair en ilgi çekici mekanlardan bir diğeri ise meşhur yüzen markettir. Uzakdoğu'da başka örneklerine rastlanan yüzen marketlerden biri de Pattaya'da bulunmaktadır. Bu markette su üzerinde yüzen kanoları ile taze meyve ve sebzeler satan, hediyelik eşya, minik sanat eserleri, geleneksel Tai el işleri ve geleneksel Tai hediyelikleri satan pek çok Pattayalıya rastlayabilirsiniz. Ayrıca Pattaya'nın doğa parkları ya da su parkları gezilebilir, Buddha Tepesi ya da Buddha Dağı ziyaret edilebilir ve Pattaya'nın mercan adalarına doğru macera dolu günübirlik seferlere çıkılabilir.

 

İndirimli 8 Gece Pattaya Turu

Pattaya turları, tıpkı Vietnam-Kamboçya turları gibi, misafirleri hem Uzakdoğu'nun doğal güzellikleri ile buluşturuyor, hem de kültürünü ve mimari eserlerini tanımanızı sağlıyor. Pattaya turları ayrıca aynı Maldivler turları gibi, Uzak Asya'nın turkuaz rengi denizini yakından görmeniz ve deneyimlemeniz için serbest zaman da içermektedir.

Pattaya turları 5 gece – 7 gün, 5 gece 8 gün ya da 8 gece 10 gün seçenekleri ile sizleri bekliyor. Direk Pattaya turu, misafirler denizin ve güneşin tadını bol bol çıkarabilsinler diye serbest zaman içermektedir. Ancak dileyen misafirler ekstra Koh Larn turuna katılabilirler. Koh Larn, Pattaya'nın meşhur mercan adasıdır. Tekneyle gerçekleştirilecek olan mercan adası turu ile misafirler mercan adasında şnorkelle yüzebilir ve Pattaya'nın rengarenk denizaltı yaşamına tanıklık edebilirler. Bir diğer ekstra tur önerisi ise Nong Nooch turudur. Nong Nooch, Güneydoğu Asya'nın en büyük botanik bahçesidir ve en iyi düzenlenmiş bahçe ödülünün de sahibidir. Bu tura katılanlar ayrıca geleneksel Tai kültürünü yakından tanıyabilecekleri bir şov izleme imkanı da elde edecekler.

Pattaya, çok değil bundan 40-50 sene kadar önce sadece küçük bir balıkçı kasabası idi. Ancak yapılan yatırımlar ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen seyahat tutkunlarının yoğun ilgisi ile bugün Asya'nın en gözde turizm cennetlerinden biri halini aldı. Gidenlerin bir daha gitmek istediği ve anlata anlata bitiremediği Pattaya'yı görmek için geç kalmış sayılmazsınız. Tek yapmanız gereken uygun fiyatlı Pattaya turlarımızı incelemek. Pattaya turu en ucuz seçenekleri ile Prontotour'da.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?