Prag Turu

11/11/2019 - 11/11/2020 tarihleri arası 4 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

87’den fazla ülkeye tur düzenleyen ve yılda yaklaşık 100 bin kişiye yurtdışı seyahati imkanı sağlayan Prontotour, sizleri Prag Turlarına davet ediyor. Prag Turu Pronto ile sadece bir tatil olmaktan çıkıyor ve bir ayrıcalığa dönüşüyor. Prontour'un 25 yıllık tecrübesi ile hazırladığı uygun fiyatlı Prag Turu seçenekleri, şehrin tüm değerli noktalarını sizlerle buluşturmak için özel olarak düşünüldü ve tasarlandı.

Prag, bilindiği gibi Çek Cumhuriyeti'nin başkentidir. Ayrıca Prag, Orta Avrupa'nın kültürel anlamda en yoğun ve yüklü şehirlerinden biri olarak da tanınmaktadır. Şehir, Avrupa'nın en zengin tarihi miraslarından birine ev sahipliği yapar ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. Neredeyse 2500 yıllık tarihi Avrupa'nın kadim kavimlerinden Keltlere ve dünyanın ilk büyük imparatorluğu Roma İmparatorluğuna kadar uzanmaktadır. Savaşlar ve istilalar görmüş, Avrupa'nın en büyük değişim hareketlerine tanıklık etmiş, 2500 yıllık tarihi bünyesinde işlemiş ve zamanla bugün olduğu şiirsel kente dönüşmüştür.

Köprüler şehri ya da Kafka'nın şehri olarak da bilinen Prag, Avrupa Turları ya da Kültür Turları dendiğinde de seyahat tutkunlarının ilk tercih ettiği şehirlerden biri olarak dikkatleri çekiyor. Bunda elbette puslu atmosferinin ve gotik mimarisinin büyük etkisi var. Pronto Prag Turu, bu enfes mimarinin tüm önemli eserleriyle buluşturacak unutulmaz bir seyahat vaad ediyor sizlere. Eski Şehir meydanında turlayacak, Charles Köprüsü'nden geçecek, Astrolojik Saati ziyaret edecek ve Vasvavske Bulvarı'ndaki tüm eşsiz mimari örnekleri görebileceksiniz. Bu turda bir Prag Kültür Turundan beklediğiniz her şey olacak. Öte yandan Prontotour sizlere bambaşka tatlar daha tattırmayı kendine hedef edinmiş deneyimli ve sektörde lider bir acentadır.

 

İndirimli Prag Turları

Prontotour sizlere 3 gece 4 gün olmak üzere, çeşitli tarihlerde ve çeşitli zaman dilimlerinde turlar sunmaktadır. Seyahate çıkmak ve kendinize en uygun zaman dilimini seçmek için turlarımızı inceleyebilirsiniz. Prontotour ayrıca bu turlarla sizlere şehrin tüm önemli kültürel değerlerini göstereceği gibi, bambaşka deneyimler de sunmayı hedeflemektedir.

Arzu eden misafirler dilerlerse Ortaçağ Gecesine katılabilir ve Prag'ın puslu atmosferini bir de ortaçağ teması üzerinden tadabilirler. Ortaçağda Prag, ihtişamlı kalelerin ve yeni yeni inşa edilmekte olan görkemli katedrallerin kenti olma yolunda ilerliyordu. Hızla bir ticaret merkezine dönüşüyor ve Ortaçağ karanlığını, eşsiz mimarisinin pusulasıyla aydınlatmaya çalışıyordu. Prag'da yapılacaklar arasında rönesansa henüz ayak basmamış bir ortaçağ atmosferini tatmak da muhakkak sayılmamı ve Prontotour'un bu ekstra fırsatı değerlendirilmelidir.

Prag, tarihi ve kültürel mirası söz konusu olduğunda, Orta Avupa'nın en dikkat çekici şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Budapeşte Turu ya da Viyana Turu seyahatlerini incelemiş ya da bizzat katılmış olanlar bileceklerdir ki, Orta Avrupa kıtanın sanatsal gelişimi için çok önemlidir ve onlarca değerli müze ve mimari eser barındırmaktadır. Çünkü ortaçağdan sonra aydınlanma hareketlerini en çabuk benimseyen bölgelerden biridir bu bölge. Ancak bölge II. Dünya Savaşı sırasında Nazi istilasına uğramaktan kurtulamamıştır.

Dileyen Prontotour misafirleri bu bağlamda Terezin Nazi Kampı turuna katılabilir ve Prag'ın başka bir yüzüyle de tanışabilirler. Böylece Prontotour misafirleri şehrin karanlık tarihine de tanıklık etmiş ve bu puslu şehri daha iyi anlamış olacaklardır. 3 gece 4 günlük Prag Turları enfes bir Çek Gecesi ile noktalanmakta ve böylece misafirlerin aklında hoş bir seda kalması hedeflenmektedir. Prag, günümüzde sanatın ve müziğin de başkentlerinden biri olarak bilinmekte ve geceleri Prag'ın dar sokakları Çek müziği ile yankılanmaktadır.

Eğer mimari ile şiir yazılabilseydi, o şiir kuşkusuz Prag olurdu. Hitler'in bile hayran kalıp bombalamaya kıyamadığı sadece iki şehirden biri olan Prag, sizleri bekliyor. Anı yazılarını okuyabilir, fotoğraflarına bakabilirsiniz; ama hiçbir şey Prontotour ile Prag Turuna katılıp şehri bizzat solumak kadar gerçek bir tat bırakmayacaktır. Davetlisiniz.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?