Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Sakura Zamanı Güney Kore & Japonya
Prontoplus Turları

Son 7 Kişi
29/03/2020 - 08/04/2020
10 Gece - 11 Gün
4* - 5* HOTEL
Kişi Başı Ek%15 İndirim İmkanı
6,699 EUR
6,024EUR
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

Sakura Zamanı Güney Kore & Japonya Seul ( 1 gece 4* Otel ) - Busan ( 1 gece 4*Otel ) - Osaka ( 1 gece 5* Otel ) - Hiroşima ( 1 gece 4* Otel ) - Kyoto ( 2 gece 4* Otel ) - Hakone ( 1 gece 4* Otel ) Tokyo ( 2 gece 5* Otel ) Tüm Turlar , 10 Kahvaltı / 09 Öğle Yemeği / 09 Akşam Yemeği Dahil Türk Hava Yolları ile Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
44,280 TL 39,820 TL
İlave Yatak
44,280 TL 39,820 TL
Tek Kişi
52,875 TL 47,125 TL
Çocuk
(2 - 12 Yaş) 44,280 TL 39,820 TL

OTELLER


COMMODORE HOTEL BUSAN / Busan (Pusan)


FOUR POİNTS BY SHERATON NAMSAN HOTEL -SEUL / Seul


GRAND PRINCE HOTEL -KYOTO / Kyoto


GRAND PRİNCE HOTEL HİROSHİMA / Hiroshima


MOTOSU VIEW HOTEL / Hakone


RİGHA ROYAL HOTEL / Osaka


THE PRINCE SAKURA TOWER / Tokyo

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

ULAŞIM BİLGİLERİ

TÜRK HAVA YOLLARI

29 MART 2020 İSTANBUL - SEUL TK88 20:45 / 12:55 ( 30 MART 2020)

08 NİSAN 2020 TOKYO - İSTANBUL TK53 21:40 / 03:40

Uzak Asya’nın geleneklerine bağlı ülkeleri Güney Kore ve Japonya , şimdi doğa ananın bir tablo gibi güzelleştirdiği Sakura Çiçekleri ile süsleniyor.. Seul’un tipik kartpostal köyleri, tarihin kadim izlerini taşıyan Busan’da Kore Şehitliği ,bir yanda ultra modern binalar . Tokyo’nun metropol kalabalığından , zen tapınaklarına , çay seremonilerine ve doğu mistisiziminin görkemli rituellerine uzanan muhteşem bir deneyim sizleri bekliyor …

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Havayolları  ile İstanbul / Seul / Tokyo / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Kore Havayolları ile Busan-Osaka arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Seul / Busan arası hızlı tren bileti
 • Osaka – Hiroshima arası hızlı tren bileti
 • Hiroşima – Kyoto arası hızlı tren bileti
 • Kyoto – Fuji arası hızlı tren bileti
 • Seul’de belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Busan’da belirtilen otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Osaka’da  belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kyoto’da 2 gece belirtilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Hiroşima’da 1 gece belirtilen otelde oda –kahvaltı konaklama
 • Hakone’de 1 gece belirtilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Tokyo’da  belirtlen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 9 Öğle Yemeği /9 Akşam Yemeği)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm transferler
 • Kyoto’da Çay seremonisi
 • Nara’da Sushi Yapım kursu
 • Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • İstanbul Yeni havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi
Alternatifler yükleniyor

1.GÜN (29.03.2020) İSTANBUL – SEUL

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 18:00’de rehberiniz ile buluşma . Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın  TK88  sefer sayılı uçuşu ile saat 20:45’de Seul’e hareket. Gece uçak yolculuğu.

2.GÜN (30.03.2020) SEUL

Yerel saat ile 12.55’te Seul’e varış ve Seul şehir turu için hareket. İlk olarak Joseon Hanedanlığı’nın kurucusu Kral Taejo tarafından 1395 ‘te inşa edilen ve Kore’deki en güzel beş saray arasında bulunan Gyeongbokung Sarayı’nı ziyaret edecek  ve ardından ; Ulusal Müze (dışarıdan )  ,Başkanlık Binası, Cheonggye Caddesi , Ginceng Center ,İnsadong Antique Caddesi , Namdeum Traditiınol  Market gibi önemli noktaları göreceğiz. Turumuz sonrası akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (31.03.2020) SEUL - BUSAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile Busan’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben İlk olarak Busan’da Birleşmiş Milletler Kore Savaşı Mezarlığını ve Türk Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Burada 1.Tugay’ın Çin saldırılarına direnerek destan yazmış ve aynı zamanda da bir çok şehit verilmiştir. Bu şehitlerin arasında bulunan 462 Türk vatandaşının da şehitliği burada bulunmaktadır.  Sonrasında ise Gamcheon Kültür Köyü’ne gideceğiz. Rengarenk evleri ile günümüzün en önemli tursitik bölgelerinden biri olan köydeki gezimizin ardından Busan’daki otelimize dönüyoruz. Öğle ve akşam yemeklerimizi lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (01.04.2020) BUSAN - OSAKA

Otelimizden erkenden ayrılıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. ( Uçak saatine göre kahvaltı box olarak alınabilir )  Yerel hava yolları ile Osaka’ya uçuş. Varışımızı takiben Osaka şehir turumuza başlıyoruz. Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi, Umeda Sky Binası ve Osaka’nın ünlü alış veriş merkezi Dotombori & Shinsaibashi caddeleri göreceğimiz diğer önemli noktalar . Öğle yemeğimizi turumuz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (02.04.2020) OSAKA – MİYAJİMA – HİROŞİMA

Sabah erkenden otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz. Hızlı tren yolculuğumuz sonrası II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı  Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ,yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz. Gezilerimizin bitiminde Hiroşima’ya dönüyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.GÜN (03.04.2020) HİROŞİMA – NARA - KYOTO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren yolculuğu sonrası Nara’ya varışımızın ardından,  Japonya’nın ilk başkenti Nara’da Nara Geyik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı parkta , geyikleri besleyebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradan sonra Japonya’nın en ünlü ve tarihsel olarak en önemli Budist tapınaklarından biri olan Todaji Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından eğlenceli Sushi yapımını da deneyimleyebileceğimiz bir  lokal restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Kyoto’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Fushimi İnari Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz.  Ana binanın patikası boyunca yüzlerce Torii kapısı bulunan ve görselliği muhteşem olan tapınak , prinç tanrısı İnari’ye adanmıştır. Kyoto’da geleneksel Japon Çay seremonisine katıldıktan sonra buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

7.GÜN (04.04.2020) KYOTO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek  Japon yaşamı, inançları ve gelenekleri hakkında çok daha fazla fikir sahibi olacağımız Kyoto gezimize devam ediyoruz. ilk olarak muhteşem bir görüntüye sahip olan Bambu Ormanı’nı ziyaret edecek ve burada keyifli bir yürüyüş yapacağız. Sonrasında Golden Pavilion olarak ta  adlandırılan Zen Tapınağı Kinkakuji Temple’ı ziyaret edeceğiz.  Üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra Sakura ağaçları ile süslü Filozoflar yolu adı verilen caddeyi ziyaret ediyoruz. Burası şehrin en popüler Sakura Ağaçlarını izleme bölgesidir. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Nijo Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Son olarak ise Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizi Temple’ı göreceğiz. İsmi “ Saf Su Tapınağı “ anlamına gelen ve 780 yılında kurulan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Gezilerimizin bitiminde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8.GÜN (05.04.2020) KYOTO – FUJİ DAĞI – HAKONE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz . Hızlı tren ile Fuji Dağı’na en çok yaklaşabileceğimiz bölgeye hareket ediyoruz . ( hava şartları elverişli olmadığı takdirde Fuji Dağının en yakın noktası olan 5.İstasyona çıkılması mümkün olamamaktadır ) . Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye  yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Hakone’ye geçiyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde

9.GÜN (06.04.2020) HAKONE – TOKYO

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve sıcak su gayzerlerini görebileceğimiz bir tepeden teleferik ile Ashi Gölü’ne iniyor ve buradan bineceğimiz özel tekneler ile bir krater gölü olan Ashi’de keyifli bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Tokyo’ya doğru devam ediyoruz.  Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkımlı. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. İlk olarak İmparatorluk Sarayı ( Edo Castle ) ‘ı ziyaret edeceğiz. Ardından Japonya’nın uç kültür ve alışkanlıklarına sahip gençlerinin yoğunlaştığı ve değişik mağazaları ile ünlü Harakuju’yu göreceğiz.T urumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

10.GÜN (07.04.2020) TOKYO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tokyo’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak Asasuka Bölgesine gidiyor ve burada Tokyo’nun en eski Budist tapınaklarından biri olan Sensoji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz.  Asasuka Bölgesinde bulunan Nakamise alış veriş caddesini de gördükten sonra  Roppongi Hills ‘ten şehir manzarasını izleyeceğiz.  Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Tokyo’nun meşhur Hama Rikyu Onshi bahçelerini görmek üzere deniz otobüsüne biniyoruz.  Japonya’nın tanıtım görsellerini süsleyen bu muhteşem bahçeleri gezdikten sonra  gezimizi Odabia bölgesinde bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

11.GÜN (08./09.04.2020) TOKYO – NİKKO - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşlatıyor ve Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve  Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK53 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40’da İstanbul’a hareket. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 03:40’ta İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

***Japonya’da otel odaları , Dünya standartlarına göre daha küçük metrekarelere sahiptir

***Tur boyunca alınacak yemekler , Japon Mutfağı ve kültürünün özelliklerini taşımaktadır. Siz değerli misafirlerimizin damak tadına daha uygun olacağını düşündüğümüz için yemeklerin bir çoğu büyük alış veriş merkezleri içerisinde bulunan ve Dünya mutfağından yemekler sunan restoranlarda alınacaktır.

*** Japonya’da Sakura Çiçekleri Mart ayının ortası itibari ile açmaya başlar ve bölgesel olarak Nisan ayının ortasına kadar görülebilir. Anormal hava değişiklikleri gibi durumlar çiçeklerin açması ve yoğunluğunu etkileyebilmektedir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Gülsün Okutan 15/10/2019 15:16:24

10-13Ekim2019 Sorento Amalfi turumuz Rehberimiz Sn.Ayhan Kalyanla son derece eğlenceli ve doyurucu geçti.Grup uyumu da çok güzeldi.Basta Rehberimize ,organizasyonda emeği geçen herkese ve gezi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim ....1/1

TÜLİN KUTSAL 26/09/2019 13:00:18

15-24 Eylül 2019 tarihleri arasında Bir Cennet Rüyası Endonezya turuna katıldım. Birçok yerde görülemeyecek kadar değişik ortamlarda, son derece güzel vakit geçirdik. Gezdiğimiz yerler, kalınan oteller son derece dikkatlice seçilmişti. Aynı tur içerisinde uçak, otobüs, tren, feribot, jip ve atlarla yolculuk yapmak turu daha da ilginç hale getirdi. Tur arkadaşlarımız da ayrıca son derece uyumluydu. Bir aile ortamında turumuzu tamamladık. Kendileri ile tanışmaktan son derece memnun oldum. Bu turun bu kadar güzel geçmesi profesyonelliği, çok bilgili ve donanımlı olması, herkesle bire bir ilgilenmesi, verdiği bilgilerle doğru yönlendirme yapması ile rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan ve yaptığı düzenlemeler, otel, yolculuk imkanları ve restoran seçimleri ile Prontoplus turlar sorumlusu Sayın Neslihan Kılıç Gediz sayesinde gerçekleşti. Tur da emeği geçen tüm Pronto çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek üzere....1/1

canan ozan 04/05/2019 14:49:16

Merhaba, Pronto Plus'ın 20 Nisan -1 Mayıs 2019 tarihli İpek Yolu'nun İncileri turu,uzun süredir görmek istediğim bu topraklara gitmek için bir fırsattı. Rehberimiz Selim Kahvecioğlu'nun kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularına cevap verecek şekilde anlatımı bazen de aklımızda yeni soru işaretleri oluşturarak bizi düşündürmesi, bilgi aktarmadaki çabası ve tur programında olmayan yerleri göstermesi takdire şayan. Kalınan oteller, yemek için seçilen lokal restoranlar güzeldi. Ufak tefek aksaklıklar turdan kaynaklı olmayıp bulunduğumuz ülkelerin hizmet sektörü anlayışından kaynaklanıyordu. Bu turu düzenlediğmiz için başta size ve çalışanlarınıza teşekkür ediyorum....1/1

TÜLİN KUTSAL 06/02/2019 11:14:39

26 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan Büyük Göç Zamanında Tanzanya&Zanzibar turuna katıldım. Turumuz doğal ortamlarında yaşayan binlerce hayvanı bir arada görmeye olanak sağlayan safariler, değişik bir coğrafya ve sonunda Zanzibar da deniz olmak üzere düzenlenmişti. Yerel rehberler, kullanılan arazi araçları çok iyi organize edilmişti. Kalınan otel ve kamplar, özellikle benim gibi yalnız seyahat edenleri bile rahatsız etmeyecek şekilde seçilmişti. Öğle yemeklerinin doğal ortamlarda piknik şeklinde alınması da iyi düşünülmüştü. Ayrıca yol arkadaşlarımızın hepsi de son derece uyumluydu. Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Bu turun güzel geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a aitti. Son derece işini seven, çok bilgili ve donanımlı, herkesle ayrı ayrı ilgilenen, profesyonelliği ve verdiği bilgilerle bizleri yönlendiren Ayhan'a, organizasyonda emeği geçen başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir organizasyonda görüşmek dileğiyle....1/1

Çiğdem 19/11/2018 20:04:24

Norveç turuna katıldık rehberimiz ayhana çok teşekkür ediyoruz harika bir geziydi...1/1

SEMA ANAK 09/07/2018 17:52:42

Ben teşekkür etmek istiyorum... Şeker bayramında yaptığımız Bask lezzetleri turu çok güzeldi... Bunun da en önemli nedeni rehberimiz Ekin Tutluoğlu idi... Her zamanki turla özdeşleşti, renk kattı, bizi adeta kendi evinde ağırladı... Prontotur ‘a değer katan bu değerli insanlara gerçekten teşekkür etmek boynumuzun borcu... Ekin hanım varsa biz de varız......1/1

Başak Milli 22/05/2018 16:46:20

geçen sene aynı tur ile güzel Peru ve Bolivya'yı keşfettik. Gitmeyi düşünmeyi bırakıp bir an önce gidip bu güzel yerleri görmelisiniz. Ve şanslısınız ki bu turu yine götüren rehberin Ayhan Kalyan olması. Ayhan genel olarak tüm dünyaya hakim olsa bile güney amerikayı baştan aşagı keşfetmiş biri ve dolayısı ile bu destinasyonu Ayhan ile gezmek, paha biçilemez bir şans. Peru çok güzel, tekrar tekrar gitmek isteyeceksiniz. gidilen oteller, yemekler turlar hepsi birbirinden güzel. Salar de Uyuni'yi görmek ise paha biçilemez. Hiç bir turda bulamayacağınız bir destinasyon....1/1

Gönül Ceylan 20/05/2018 12:41:40

Kazablanka, Marakeş turuna katıldık ,rehperimiz Eyyüp Rüstem Yılmaz beydi bizi Kazablanka’da karşıladı girişte doldurulması gereken formları bile nasıl dolduracağımızın bilgisini telofonlarımıza göndermişti , bölgesine hakimdi her konuda bizleri detaylı bilgilendirdi , son gün sabaha karşı yola çıkacağımız için kumanya yerine hotele standart kahvaltıyı hazırlatacak kadar detaycıydı , her günümüz dolu dolu geçti zaten Pronto turu herzaman seçmemizin asıl nedenide seyahatimizi şansa bırakmamaktı her vaadini yerine getiren Pronto tur yetkililerine ve Eyyüp beye çok teşekkür ederiz ....1/1

Tülin KUTSAL 19/05/2018 11:36:14

02-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan İnka Kültürünün izinde Peru-Bolivya turuna katıldım. Turumuz çok yorucu bir parkurdan oluşmaktaydı. Ayrıca yükseklik faktörü de diğer turlarda karşılaşmadığım şekilde beni ve katılan herkesi etkiledi. Fakat turumuz, hem kaldığımız oteller, hem yemekler, hem de gezi programı olarak çok güzel organize edilmişti. Bizi fazla yormadan tüm güzellikleri görebildik. Son derece renkli bir ortamda unutulmaz anılarımız oldu. Gezinin bu kadar güzel ve doyurucu geçmesinde en önemli pay rehberimiz Sayın Ekin Campanini Peres' e aitti. Son derece özverili, her katılımcı ile bire bir ilgilenen, bitmeyen enerjisi, profesyonelliği ve verdiği tavsiyelerle bizleri yönlendiren Ekin'e, organizasyonda emeği geçen Başta Sayın Neslihan Kılıç Gediz olmak üzere tüm Prontoplus çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Başka bir Prontoplus organizasyonunda görüşmek üzere....1/1

ekin 04/05/2018 16:33:21

Prontoplus'un Nisan ayında düzenlediği Görkemli Loire Şatoları ve Normandiya turuna katıldım.Turun güzergahı çok güzeldi.Tur esnasında ziyaret ettiğimiz tüm yerler çok güzel ve görülmeye değerdi.Normandiya kıyılarındaki ve Bretagne bölgesindeki pek çok güzel kasaba ve şehri ziyaret ettik, Normandiya çıkarmasının yapıldığı yerleri gördük.Mont Saint michel çok güzeldi.Turun devamında ise şatoları ve Giverny'yi ziyaret ettik.Her yerin güzelliği önemi dousu farklıydı.Hiç sıkılmadan tekrara düşmeden gezdik.Rehberimiz Arzu Zeytun Hanım çok deneyimli, donanımlı, çok bilgili ve çok ilgili bir rehberdi.Bize her zaman her konuda sabırla ve güleryüzle yardımcı oldu ,heryerde bizimleydi ve bizi hiç sıkmadan gezdiğimiz her yer hakkında (kasabalar, şehirler, Normandiya çıkarması, şatolar, Monet, empresyonizm vb ) çok detaylı güzel bilgilerle donattı.Olanagım olduğunda tekrar katılmak isteyecek kadar güzel bir geziydi.Şimdi tüm arkadaşlarıma öneriyorum.Rehberimiz Arzu Hanım'a da çok teşekkür ediyorum....1/1

Halil AKTUTAY 01/05/2018 12:30:32

18-29 /Nisan /2018 tarihleri arasında Güney Afrika turuna eşim Serap hanımla beraber katıldık. Programın tamamen doluluğu , gezi rotalarının çok iyi seçilmiş olması , programa dahil olan yemeklerin ve lokantaların özenle seçimi , kalınan otellerin kalitesi bizlere çok rahat ve keyifli bir seyahat yaşattı. Bagaj tesliminden , yükleme ve oda teslimine kadar biz hiçbir şeye el sürmedik.Lodge'lar da çok keyifli günler geçirdik . Keşke Bostwana Cresta Mowana Lodge'de 1 gece daha kalsaydık. Tadı damağımızda kaldı. Özetle çok ama çok güzel bir seyahat idi. Burada en önemli olan husus yol arkadaşlarımızın hepsinin son derece iyi , kibar , uyumlu ve birbirine saygılı kişiler olmasıydı. kendileri ile tanışmaktan ve seyahat etmekten çok mutlu olduk. İnşallah yine beraber oluruz. Bu gezide bizlere rehberlik eden Funda ve Tanzer SARIALAN çiftinin , dost ve profosyenelce rehberliği , bir an olsun aksamayan progralamaları nedeniyle kendilerine çok teşekkür eder başarılarının artarak devamını dilerim. Tabi ki bu programı hazırlayan ve bizlere sunan , başarılı turizmci , Prontoplus Müdiresi Sn.Neslihan Kılıç Gediz'e teşekkür ederiz. Tüm gezginlere bu programı şiddetle tavsiye ederiz....1/1

Aylin Sayer 30/04/2018 09:31:44

21-28 Mart tarihinde Fransa ve Ispanya turumuzda bize tur liderligi yapan rehberimiz Selim Kahvecioglu sayesinde cok bilgilendik ve inanilmaz dolu bir tur yaşadik. Kendisi uzun zamandir karşilasmadigimiz türden, yaptiği işe saygisi elle tutulur derecede somut, liderlik yaptigi grubun %100 memnuniyeti icin her turlu ozveriyi gosteren, son derece donanimli bir rehber. Selim bey liderliginde düzenlenecek diğer turlardan haberdar olmak isterim. Teşekkurler...1/1

Aslı Çakan 24/04/2018 12:03:47

19-23 Nisan tarihleri arası Pronto Plus'ın Cote D'Azur turuna katıldım. Tek kelime ile dört dörtlük bir tur oldu. Gerek konakladığımız oteller gerekse gezilen yerler çok iyi idi. Ama gezinin en önemli kısmı rehberimiz Ayhan Kalyan idi. Gerek bilgisi ve gerekse ilgisi ile bize bu seyahati en iyi şekilde yaşattı. Bunun dışında diğer katılımcıların da uyumu turun kalitesini arttırdı. İlk kez denediğimiz Pronto Plus'tan çok memnun kalarak döndük. Katkılarınız için tekrar teşekkürler Ayhan Bey....1/1

Muzaffer Toklu 15/04/2018 14:38:59

06-15 Nisan tarihleri arasındaki Japonya turumuz çok iyi geçti.Japonya’nın en önemli görülmesi gereken yerlerini keyifli bir şekilde gezdik.Yorgun ama mutlu döndük.Grubumuz çok uyumlu idi.Rehberimiz Ayhan KALYAN ise anlatılamaz,kelimeler kifayetsiz kalır.:) Bir rehber ancak bu kadar “tam”olabilir..O’nu izleyen her gezgin fazlasıyla mutlu olacaktır.Kendisini ve Prontotour’u tebrik ediyorum.Teşekkürler Ayhan kardeş,teşekkürler Prontotour....1/1

H.F.Ece Sarı 06/02/2018 09:56:49

Tatilde kuş cıvıltıları ile uyanmak istemezmisiniz.Evet biz bunu yaşadık.Güler yüzü derin bilgisi ,herkesi kucaklaması ile mutluluğumuza mutluluk katan bizim minik serçemiz Ekin hanımdı.pronto plus nezdinde kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletirim .İyiki böyle başarılı insanlar var....1/1

Tülin Kutsal 31/01/2018 13:07:24

19-29 Ocak 2018 tarihleri arasında Karayip İncileri -Panama, Kosta Rika, Nikaragua- turuna katıldım. Gezimiz beklediğimden çok daha güzel ve doyurucu oldu. Program dolu dolu, hiç sıkmadan devam etti. Grubumuz çok uyumluydu. Başta rehberimiz Bengi Işıl Göktürk olmak üzere, Sayın Neslihan Kılıç ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir başka Pronto Plus turda görüşmek dileğiyle. Tülin KUTSAL...1/1

Merve Dede 28/01/2018 13:30:50

ProntoPlus ile 'Büyüleyici Kuzey Işıkları ile Laponya' turuna katıldık. Muhteşem, masalsı 6 gün geçirdik. Tur programı, oteller, restaurantlar her şey çok güzeldi. Tur öncesinde her aşamayla titizlikle ilgilenen ProntoPlus yetkilisi Sayın Neslihan Kılıç Gediz'e ve tur sırasında çok keyifli ve sorunsuz vakit geçirmemizi sağlayan rehberimiz Sayın Ayhan Kalyan'a sonsuz teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğiyle... İyi çalışmalar....1/1

fatma duman yetim 25/12/2017 11:58:36

19.12.2017 de katıldığımız Alman köylerinde noel pazarları turu muhteşemdi, ilgisinden ve verdiği bilgilerden ötürü öncelikle tur rehberimiz Şafak beye ve uyumlu grup arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Rahatlıkla Prontotour u tercih edebilirsiniz. Fatma&Serdar Yetim...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?