Saraybosna Turu

22/11/2019 - 22/11/2020 tarihleri arası 8 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Balkanların ve Balkan turlarının gözde destinasyonlarından Saraybosna, Bosna Hersek'in başkentidir. Çok uzun yıllar Osmanlı hükmünde kaldığı için, Osmanlı kültüründen derin izler taşır. Saraybosna'da Balkan ülkelerinin güçlü ve çetin doğasına dair her şeyi bulmak mümkündür. Yemyeşil bir doğanın ortasında, oya gibi işlenmiş bir şehirdir adeta Saraybosna. İkonik Mostar Köprüsü ile tüm dünyada tanınan, Türk mutfağı ile benzerlikleriyle şaşırtan, serin havası ve muhteşem doğasıyla kendine hayran bırakan bu Balkan şehrini en uygun fiyatlarla Prontotour'la gezebilirsiniz.

Bilindiği gibi Bosna Hersek 1992'de bağımsızlığını ilan etti ve ardından çıkan iç savaş üç yıl kadar sürdü. Bu dönemde Bosna büyük acılar yaşadı ve ne yazık ki büyük kayıplara da sahne oldu. Bugün bu büyük yıkımın izlerini Bosna'da her yerde görmek mümkündür. Ayrıca dileyen misafirler turun üçüncü günü gerçekleşecek olan Vrelo Bosna Savaş Tüneli turuna katılabilir ve ülkede yaşananlara tanıklık edebilirler.

Bu acılı dönemi bir tarafa bırakacak olursak Saraybosna, sayısız tarihi eseri ve eşsiz lezzetleri ile Avrupa turlarının en değerli destinasyonlarından biridir. Lezzet alanında pek çok Avrupa ülkesi ile yarışacak özellikte lezzetleriyle biline ve bu bağlamda hem mutfak, hem de doğa olarak İtalya turları tutkunlarını da sevindirecek olan Saraybosna'ya gelip tadılması gereken lezzetlerin belki de en başında Boşnak böreği geliyor. Ülkemizde de bilinen bir lezzet olan, ancak kökeni Sraybosna'ya dayanan bu enfes lezzet, adeta Bosna Hersek'in milli yemeği denebilir. Ayrıca nefis Saraybosna pidesi ile, tercihe bağlı olarak yoğurtlu ya da yoğurtsuz olarak servis edilen Saraybosna köftesi, lokma, akıtma, Saraybosna yahnisi ve İtalyan restoranlarını aratmayacak lezzeti ile pizza da tadılabilir. Şehirde Saraybosna kahvesi adıyla bilinen ve Türk kahvesi ile hemen hemen aynı prensipte pişirilen kahve ise, lezzetli bir yemek üstüne muhakkak alınmalıdır. Peki kahvenin yanında Saraybosna usulü baklavaya ne dersiniz?

Saraybosna'ya ayak bastıktan sonra görülmeden dönülmemesi gereken yerler Başçarşı, Başçarşı Sebili, Gazi Hüsrev Bey Camii, Gazi Hüsrev Bey Medresesi, Saat Kulesi, Latin Köprüsü, Brusa Bezistan yani Bursa Bezi Çarşısı ve Ulusal Kütüphane binası sayılabilir. Saraybosna; külliyeleri, medreseleri, camileri, hamamları, kapalı çarşıları ve taş binaları ile Anadolu'yu anımsatan, Osmanlı'nın izlerini silmemiş doğası ve canlı yaşamı ile dikaktleri çeken enfes bir Balkan şehri. Saraybosna turu fırsatları değerlendirilerek, muhakkak görülmeli.

 

Ucuz Saraybosna Turları Seçenekleri

Prontotour 25 yıllık deneyimi ile misafirerine her zaman en uygun fiyata, en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiş bir acentadır. Bu bağlamda ucuz Saraybosna turları ile, misafirlerin Balkanların incisi bu şehrin olabildiğince tadını çıkarmasını temenni eder. Farklı tarih seçenekleri ve tur programına zaman zaman dahil ettiği ekstra turlarla da misafirlerin deneyiminin maksimuma çıkmasını hedeflemektedir.

Pronto Saraybosna turu 2 gece 3 gün sürmektedir. Bosna Herkes turları otobüsle değil, uçakla gerçekleşmekte ancak şehir içinde tur otobüsü ile panaromik tur gerçekleştirilmektedir. Turun ilk durağı Kütüphane Binasıdır. Gazi Hüsrev Bey Camisi, Ardından Latin Köprüsü, Sebil Meydanı, Morica Han, Kurşunlu Medresesi ve Saat Kulesi görülecektir.

Turun ikinci günü misafirler Saraybosna'nın enfes doğasının, enfes lezzetlerinin tadına diledikleri gibi varabilsinler diye serbest zaman içerir. Ancak arzu edenler ekstra Mostar-Potiçel turuna katılabilir ve Saraybosna'nın bu ikonik köprüsünü ziyaret edebilirler. Saraybosna turunun üçüncü günü de serbest zaman içermektedir. Ancak dileyenler, daha önce de belirttiğimiz gibi Vrelo Bosna savaşı tüneli turuna katılabilirler. Vizesiz turların da en önemlilerinden olan Saraybosna turu ile, bu güzel Balkan destinasyonunu gördüğünüz için pişman olmayacaksınız.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?