Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Selanik - Atina - Kavala Turu
Yunanistan Turları

25/10/2019 - 30/10/2019
4 Gece - 6 Gün
3*-4* HOTEL
2.000 TL
Taksit tablosu için tıklayın

FİYAT VE TUR DETAYLARI

CUMHURİYET BAYRAMI... Selanik (1 gece 3*Hotel vb.), Atina (2 Gece 4* Hotel vb.), Kavala (1 Gece 4* Hotel vb.), 4 gece 6 gün (4 gece otel konaklaması ve 1 gece otobüs yolculuğu, 4 kahvaltı), Özel Otobüs ile
İki Kişilik Odada:
 
Kişi Başı
2,000 TL
İlave Yatak
2,000 TL
Tek Kişi
3,000 TL
Çocuk
(0 - 2 Yaş) 1,065 TL
(2 - 12 Yaş) 1,865 TL

ULAŞIM BİLGİLERİ

Özel otobüs ile

 • Özel otobüsümüz ile gidiş dönüş otobüs yolculuğu
 • Selanik’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Atina'da  2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Kavala’da 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Yarım günlük Panoramik Selanik şehir turu
 • Yarım günlük Panoramik Atina şehir turu
 • Yarım günlük Panoramik Kavala şehir turu
 • Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik ucreti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 • vize ücreti ve vize hizmet bedeli           110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)(Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra tur ücretleri
 • Acropolis giris bedeli (16 Euro)
 • Beyaz Kule giriş bedeli
 • Rehber ve Şöför bahşişleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 

GENEL UYARILAR & NOTLAR
**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları

sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

**Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir.  Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

**Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

**Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Alternatifler yükleniyor

1.GÜN - İSTANBUL – SELANİK

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden saat 21.00 de, Beşiktaş Hamidiye Cami önünden saat 22.00 de Özel otobüsümüz ile Selanik’e hareket.Tekirdağ yolu ile İPSALA GÜMRÜK KAPISINA(Kipi) varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bolgesine giris yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (Iskece), Kavala uzerinden 625 km olan yolculugumuz yaklasik 11 saat surecek. Gece otobüs yolcluluğu.

2.GÜN - SELANİK

Sabah SELANİK'e varış sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda Görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi,sahil şeridi, Fuar alanı , Döner Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanli ve Bizans eserleri yer almaktadır. Yunanistan in en buyuk kilisesi olan Aya Dimitros u ziyaret ettikten sonra kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Akşam arzu eden misafirlerimiz guzel bir buzuki muzigi ve sirtaki esliginde alinacak ekstra Yunan Tavernasında akşam yemeğine katilabilirler.Geceleme otelimizde.

3.GÜN - SELANİK-ATİNA (470 Km)

Sabah kahvaltı sonrası odaların bosaltilmasi ve Larissa, Lamia yolu uzerinden Atina'ya hareket. Yaklasik 7 saatlik bir yolculugun ardindan Atina ya varis ve panoramik sehir turu (sehir turumuz varis saatimize bagli olarak bir sonraki gun yapilabilmektedir). Panoramik sehir turumuzda Agora, Zeus Tapinagi, Acropolis (giris ucretlidir), Parlamento Binasi (Askerlerin nöbet degisimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaskanligi Sarayi, Basbakanlil Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarlari, Ulusal Kutuphane ve Akademi universitesi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve yerlesme. Akşam arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan PLAKA'DA içkili programlı ve yemekli Yunan Tavernası turu.  Geceleme otelimizde.

4.GÜN - ATİNA (KORINTH)

Sabah kahvaltı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Korinth Kanali Turuna katilabilirler (25 Euro) .Geceleme otelimizde.

5.GÜN - ATİNA-KAVALA (METEORA)

Sabah erken alinacak kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi ve Kavala’ya hareket. (Tüm misafirlerimizin katılımı ile yol üzeri ekstra Meteora turu gerçekleştirilebilir ) Varisimiza istinaden yapilacak panoramik Kavala sehir turunda Kavalali Mehmet Ali Pasa heykeli ve evi gorulecek yerler arasindadir. Tur sonrasi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

6.GÜN KAVALA-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odalarin bosaltilmasi  ve Istanbul a hareket. Dedeagac uzerinden Ipsala ya varis. Gumruk ve pasaport islemleri ardindan Yunanistan free shop unda serbest zaman ve Turk sinirina gecis. İstanbul’a varış. Gezimizin sonu.

Taverna Turu 45 Euro

Geleneksel Yunan Taverna eğlencesine şahit olacağımız unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz.

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Yemek

Korinth Kanalı Turu 25 Euro

Yapımı 1881 ile 1893 yılları arasında olup Yunanistan´ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası´ndan ayıran tümüyle yapay kanalın ismidir.. Uzunluğu yaklaşık 6,3 km´dir ve Adriyatik ve Ege Denizi arasında seyredecek gemiler için yaklaşık 400 km tasarruf sağlamaktadır.
 
Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik
 

Meteora Turu Yol Üzeri 35 Euro

Saat 07:30 otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız Litohoro, dagin eteklerinde yarim saatlik bir yürüyüşten sonra direk Meteora’ya varış. Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı ya daha yakın , dünyevi konulara ise daha uzak olmak amacıyla bu manastırları yapmışlar. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıymış. Her bir manastır 300 m. kadar yükseklikteki kayaların üzerine yapılmış. İnsan ilk gördüğünde inanamıyor, çok etkileyici, manzara muhteşem. Burada serbest olarak alacağımız ogle yemeğimizin ardında dönüş yolumuza başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik
 

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Zafer Karatay 21/04/2019 09:08:45

Pronto ile daha önce başbat başa balkanlar turuna katıymış çok memnun kalmıştık. Atina turunuza baktım, Keşke İskeçe ve Gümülcineyi, Türklerin yoğun yaşadığı yeri de içerseydi. Ayrıca Atina panoramik turunda niye Dizdar Ağa ve Fetih camileri yok?...1/1

Sevtap Alanlı 30/01/2019 23:48:32

20/01/2019 25/01/2019 tarihli Selanik Atina Kavala turuna 3 kişilik ailemiz ile çıktığımız turdan 4 kişi olarak döndük. Tur rehberimiz ESRA ÖZDAMAR ın samimi sıcak tavırları onu ailemizden biri gibi yaptı. Yunanistan ın tarihi, coğrafyası ve ekonomisi hakkındaki mükemmel anlatımıyla verdiği bilgiler çok aydınlatıcıydı. Tur programının uygulanması, şoförlerimizin tecrübesi, güler yüzü ve deneyimleri herşeyi daha keyifli hale getirdi.Tur ekibinin sayesinde güzel yerler gezip, bilgilenip, yeni lezzetlerle tanışma imkanımız oldu. Bu yüzden tatlı rehberimize, şoförlerimize ve size teşekkür ederiz. Yeni turlarda yeni yerler keşfetmek dileğiyle, tabiki Esra ile :)...1/1

Emine Kopuz 30/01/2019 11:30:20

Merhaba Pronto ailesi, 20.01.2019 tarihli turumuzla ilgili birşeyler yazmak istedim...Öncelikle aracımız ve şöfürlerimiz gerçekten çok iyiydi..sayı az olunca küçük araç gelir diye çok endişeliydim ama otobüsü görünce çok mutlu oldum keza şöfürlerimizde tecrübeli ve iyi araç kullanıyorlardı...Oteller ise beklentimin altında değildi..Atina daki otelde gürültü problemi yaşadık ama hemen odamızı değiştirdiler..kısacası memnun kaldık... Rehberimiz Esra sıcak samimi ve bizi sıkmadan bilgilendirmeleri ile gezimize renk kattı..onun gezdiğimiz yerlerdeki deneyimlerinden yararlanarak güzel mekanları keşfettik..ve iyi lezzetli yemekler yedik...görebileceğimiz heryeri zamanımız yettiği sürece gördük... Program ise iyi olmasına rağmen pazartesi günü müzelerin tatil olduğu atlanmış biraz daha dikkat edilmesi gereken bir konu... Genel olarak turdan memnun ayrıldık kardeşim ve ben ...yeni turlarda görüşmek üzere diyelim.......1/1

Nuriye Abil 30/01/2019 11:26:31

20.01.2019-25.01.2019 tarihlerinde Selanik-Atina-Kavala turuna katıldık.Rehberimiz ESRA ÖZDAMAR sayesinde çok güzel bir tatil yaptık. Yunanistan'ın tarihi,coğrafyası ve ekonomisi hakkında bigilendirildik.Seyahate çıkmadan önce bizleri araması ve seyahat ile ilgili bilgi vermesi ayrıca gezi süresinde bizlerle ayrı ayrı ilgilenmesi de beni ayrıca memnun etti Bundan sonra yurt içi ve yurtdışı seyahatlerimde tercihim pronto tur olacak tabii rehberimiz ESRA öZDAMAR olursa...1/1

Hüseyin Abil 28/01/2019 23:36:54

20/01/2019—26/01/2019 tarihleri arasında Selanik-Atina-Kavala turuna katıldım.Tur organizasyonu ve otel seçimlerinden oldukça memnun kaldım. Özellikle seyahatin güzel geçmesinde büyük emeği geçen rehberimiz Esra Özdamar hanıma teşekkür ederim. Gerek tarihsel bilgiler gerekse mitoloji hakkındaki anlatımları mükemmel . Yolculuk boyunca herkesle birebir ilgilenmesi ayrıca etrafına yaydığı pozitif enerji ve zen tavrı insanın huzurlu bir tatil geçirmesine neden oluyor.Sıcak insancıl ilişkisinden dolayı kendisine teşekkür ederim....1/1

Johnb274 02/04/2018 02:01:28

Hi my friend! I want to say that this post is amazing, great written and include almost all significant infos. I'd like to see more posts like this. bfdeeekebkdb...1/1

VİDEOLAR

BLOG YAZILARI

MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?