Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Paraf
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Selanik Turları

Modern şehir yaşantısının tarihi yapıların silüetiyle birleştiği, komşu Yunanistan'ın kültür başkentine yolculuk etmek isteyen gezginler, Selanik turunda buluşuyor. Yunanistan'ın bu ikinci büyük kenti, Ege kıyılarından elini uzatıp da sizi Kordon'a davet ettiğinde, çok tanıdık bir coğrafyada olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bizans, Osmanlı ve Roma mimarisiyle donanmış kentlerde, kendi tarihinin de izlerini sürmek, Atatürk'ün doğduğu evi görmek, binlerce yıllık medeniyetlerin bir şehri nasıl yarattığına tanık olmak isteyen gezginler, Selanik turları ile kültüre, tarihe ve dinlenmeye doyuyor. İstanbul'dan kalkan otobüsle başlayan Selanik turu tren ile yapıldığında ise nostaljik bir seyahat sizi bekliyor. Selanik turu, kültürel zenginliklerinin yanı sıra yaz coşkusunun dolu dolu yaşandığı Atina, Evia Adası ve Meteora'yı da rotasına ekliyor. Ege güneşinde yeniden hayat bulacağınız Selanik- Atina- Kavala turları ile Atina'nın hareketli gecelerinde enerjiyle dolabilirsiniz. Merak uyandıran sokaklarda, sıcakkanlı insanların arasında kendinizi hem evinizde hem yepyeni bir deneyimin içinde bulacağınız Balkan Üçgeni turları ile kültüre ve tarihe doyabilirsiniz. Yunanistan'ın en gözde turistik şehirlerinden biri olan Meteora ve uçsuz bucaksız turkuaz deniziyle Evia Adası'nı içine alan Yunanistan'ın Saklı Cennetleri turu ile ise yazın en mistik tatilini yapabilirsiniz.

Kavala ve Selanik Turunda Tarihin Mimarlarını Ziyaret Edin

Her adımda Antik kültürün ve yakın tarihin yansımalarına tanıklık edeceğiniz Selanik Kavala turu, Osmanlı mimarisinin en önemli yapılarına yakından bakma fırsatı sunuyor. Mehmet Ali Paşa'nın, doğduğu yer olan Kavala'da yaptırdığı mimari eserlerden biri olan Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Osmanlı kültürüne bir pencere açıyor. Kente Kavala Kalesi manzaraları ve Kavala Kurabiyesi alışverişiyle veda ederken Selanik'te sizi Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan Beyaz Kule karşılıyor. Rengi beyaz olmasa da bu kulenin adına neden Beyaz Kule denildiğinin hikayesi ise tarih sayfalarının tek tek açıldığı gezinizin başlangıcı oluyor. Antik Yunan filozoflarının adını verdiği meydanlardaki yürüyüşünüzde, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali sizi büyülerken Büyük İskender Heykeli de tüm görkemiyle karşınıza çıkabilir. Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evi görebileceğiniz saatlerde ise Selanik turunun size neden tanıdık hisler yaşattığını fark edebilirsiniz. Şehrin merkezi olan Platia Eleftheria'da geleneksel Rum el sanatıyla süslenmiş hediyelik eşya, zeytinyağı ve şarap alışverişi yapabilirsiniz. Selanik turunda gün, gerçek bir Rum eğlencesiyle biterken dilerseniz Yunan Taverna Gecesi turuna katılabilir, geleneksel müziklerle eğlenirken, Rum mutfağının deniz mahsulleri menüsü ile tanışabilirsiniz.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?