Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Paraf
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Venedik, dünyanın en ikonik şehirlerinden biridir. Öyle ki Venedik'in fotoğrafını görüp başka bir şehirle karıştırmanız imkansızdır. Gondolları ve masmavi kanalları ile bilinen ve kazıklar üstüne kurulmuş olan bu şehir, Avrupa'nın romantik döneminde yaratılmış ve o zamanda asılı kalmıştır adeta. Bir anlamda suya yazılmış bir şiirdir. İlhamını kaybetmiş şairlerin, ressamların yegane durağı, aşıkların özlemini çektiği masal diyarı, maskeli baloların ve ihtişamlı toplantıların merkezi, 118 adadan oluşan masal diyarı Venedik... Görmeden kimsenin “ben dünyayı gezdim” diyemeyeceği dünya köşesi.

19. yüzyıl şairlerinden Arthur Symons, “Venedik'e gelen bir realist, bir romantiğe dönüşebilir” der. Büyük düşünür Alexander Herzen ise, Venedik için “bir şehir inşa etmenin imkansız olduğu bir yerde bir şehir inşa etmek zaten deliliktir, ancak orada dünyanın en elegan ve harikulade şehirlerinden birini inşa etmek dahiyane bir deliliktir” der. Venedik, insan zekasının estetik ile buluştuğu ve ortaya adeta mimari bir şiir çıkardığı en dahiyane deliliklerden biridir belki de. Düş peşindekiler için dünya tarihine düşülmüş bir nottur. Devamlı olarak suya batmakta olan ve sürekli olarak kontrol altında olan bu görkemli dünya harikası, neredeyse bin yıldır da ayakta durmaktadır. İşte prontotour Venedik turları, sizleri böylesi bir masal diyarına çağırmaktadır.

 

Venedik Turları İndirimli ve Ekonomik

Venedik turları hem Avrupa turlarının, hem de İtalya turlarının gözbebeği lokasyonlardan biridir. Zira doğruyu söylemek gerekirse dünya üzerinde bu masal diyarlarından onlarca bulunmuyor. Ve prontotour sizi bu bağlamda dünyanın en masalsı diyarlarından birinde, unutulmaz bir tura davet ediyor.

Prontotour'un Venedik turu 2 gece değil, 3 gece 4 gün sürmektedir. Böylece prontotour misafirleri Venedik'in büyülü atmosferini daha yoğun bir şekilde deneyimleyebilirler. Tur, Venedik'te görülmesi gereken her noktanın gezilmesi üzerine tasarlanmıştır. Tur kapsamında San Marco Katedrali ve Meydanı, Canale Grande, Dükler Sarayı, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Yurtdışı turları adına hem şehir mimarisi, hem de şehir müze kapsamında ele anılabilecek olan Venedik turu, Gondollar şehrini gönüllerince görmek isteyenler için serbest zaman seçenekleri de sunmaktadır. Tıpkı Paris turları ya da Amsterdam turları gibi Venedik turları da serbest zamana yer veren turlar arasındadır. Çünkü Venedik'te yapılabilecek onlarca şey bulunmaktadır. Kaldı ki şehirde yapılacak bir yürüyüş bile, bir açıkhava müzesinde dolaşmanız anlamına gelecektir, zira Venedik'te tarihi eser olmayan hiçbir bina bulunmamaktadır. Öte yandan Grand Canal'da gondol turuna çıkabilir, şehrin en yüksek binası Campanile'den şehre kuşbakışı bir bakış atabilir, Venedik sokaklarına hayat veren modern sanat gösterilerini izleyebilir, ya da eşsiz Venedik mutfağını harika tarihi restoranlardan birinde tadabilirsiniz.

Venedik kurulduğunda, iddialara göre dünyanın bazı köşelerinde şehrin sadece bir mitten, bir masaldan ibaret olduğu zannedilmiştir ilk önce. Çünkü o dönemlerde hiç kimse kazıklar üstünde yüzen bir şehrin inşa edilebileceğine inanmamıştır. Ancak 13. yüzyıldan sonra şehir dünyanın refah düzeyi en yüksek şehri haline gelince, tüm dünyadan da ziyaretçiler almaya başlar. Tüccarların ve soyluların şehri, baloları ve gizemli toplantıları ile de bilinen Venedik, o günlerden beri, belki de dünyanın en eski turizm cazibe merkezlerinden de biridir. Yıllardır Venedik'in bir gün tamamen suya batacağı ve yok olacağı konuşuyor. Hatta zaman zaman kış aylarında San Marco Meydanı sular altında kalabiliyor. Ne var ki her şeye rağmen bu masalsı ve romantik şehir, zamanın yıkıcı gücüne direniyor gibi. Ama sakın unutmayın her şeyin bir sonu vardır; hatta Venedik'in bile. O nedenle Prontotour Venedik fırsatlarını kaçırmayın.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?