Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Viyana, Avrupa'da klasik müziğin ve akademik sanatın başkenti. Aynı zamanda Avusturya'nın başkenti ve de en büyük şehri Viyana. Tarih boyunca onlarca ünlü müzisyen yetiştirmiş, eşsiz mimarisi ile diğer Avrupa şehirlerinden hemen ayrılan, resmi temsilciliklerin konuçlandırıldığı, tıpkı bir filarmoni orkestrası gibi asil kent Viyana... Sanatın bir kalbi olsaydı, Viyana'dan başka bir yerde atmazdı. Dünya klasik müzik tarihine yön vermiş en değerli bestecilerden Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Straus, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert, Joseph Haydn ve Johannes Brahms'ın yaşayıp çalıştığı bir şehir, başka ne olarak adlandırılabilir ki? 

Avrupa turları ve kültür turları ile ziyaret edebileceğiniz kültürel ve sanatsal anlamda en dolu rotalardan biri kuşkusuz Viyana'dır. Yurtdışı turlarının seçkin destinasyonu ve İtalya turları gibi tarihi eserleriyle göz dolduran destinasyonlarıyla dikkat çeken Viyana'da görülmesi gereken yerler saymakla bitmez. 1400'den fazla odası ve sayısız bahçesiyle “Viyana'nın Versailles'i” de denen Schönbrunn Sarayı, Avusturya-Maceristan İmparatorluğunun sayısız ismine ev sahipliği yapmış olan ve ünlü Fransız kraliçesi Marie Antoinette'in de doğduğu Holfburg İmparatorluk Sarayı, Savoy prensi Eugen'in emriyle inşa edilen eşsiz saray Belvedere Sarayı, bir masal eseri gibi duran ve göğe uzanan gotik katedral Aziz Stephen Katedrali, sanat çevrelerinde dünyanın en iyi opera binası olarak kabul edilen Viyana Devlet Opera Binası, barok kilise Karl Kilisesi, Zentralfriedhof, Gasometer, Viyana, Friedhof der Namenlosen, Schloss Neuwaldegg, Schwarzenbergpark, Stadpark, Raimund Tiyatrosu ve Votik Kilisesi sayılabilir. Ancak bu eserler, Viyana'da görülmesi gereken eserlerin yarısını bile oluşturmuyorlar.

Viyana Hayvanat Bahçesi, dünyanın en eski hayvanat bahçesidir. Ayrıca barok tarzda inşa edilmiş tek hayvanat bahçesi olma özelliği taşır. Ayrıca pek çok sanat eleştirmenine göre, Viyana Hayvanat Bahçesi, dünyanın en güzel hayvanat bahçesidir. Viyana ayrıca çeşitli forumlarda 7 yıl üst üste “dünyanın en yaşanılabilir şehri” ünvanını almasıyla da bilinmektedir.

Sanatla yüklü bir şehir olmasının yanı sıra Viyana, harikulade mutfağıyla da bilinmektedir. Orta Avrupa ülkelerine has bir üslupla kendi gurme lezzetlerini birleştiren Viyana, pek çok anlamda dünyanın gastronomi merkezlerinden de birisi. Ancak en ikonik lezzeti elbette tereyağda kızartılarak yapılan Viyana usulü dana şinitzeldir ve tadılmadan dönülmemesi gerekir. Viyana, Avrupa'nın en özel şehirlerinden birisi. Tıpkı Barcelona turları ile ziyaret edilen Barcelona gibi, başka hiçbir yerle kıyaslanamayacak mimari özellikleri ve atmosferi ile hemen tanınıyor.

 

Viyana Turu 3 Gece 4 Gün Uygun Fiyat Seçenekleriyle...

Prontotour deneyimi ve güvencesi ile hazırlanan uygun fiyatlı Viyana turu, 3 gece 4 günlük programı ile sizleri Viyana'nın tüm ikonik noktaları ile buluşturmayı hedefliyor. İndirimli Viyana turu seçenekleri sizleri bekliyor.

Turun birinci günü Viyana şehir turu yapılıyor. Bu turda Hof Theatre, Üniversite, Opera Binası, Parlamento Binası, Votiv Kilisesi, Belediye Binası, Maria Teresa Meydanı ve Sanat Tarihi Müzesi, görülecektir. Akşam saatlerinde ekstra Grinzig turu da mevcuttur.

Turun ikinci günü Viyana'yı dilediğiniz gibi solumanız için serbest zaman. Ancak dileyen misafirler için ekstra yarım günlük Seegrotte Mağara Gölü, Viyana Ormanları ve Schönbrunn Sarayı turu mevcuttur. Ayrıca akşam saatlerinde ekstra Klasik Müzik Konserine katılınabilinir.

Üçüncü gün de misafirler için serbest zaman içeriyor. Ekstra tur seçeneği ise Bratislava - Budapeşte turu olarak düzenlenmiştir. En eski evin 700 yaşında olduğu, eksinin zarafetinden hiçbir şey kaybetmediği bu şehri ihmal etmeyin. Viyana, nezih Avrupa kültürünün ete kemiğe büründüğü, dünyanın en asil ve zarif şehirlerinden biri olarak, adeta yaşayan bir müze olarak Avusturya'nın kalbinde atmaya devam ediyor. Bizlere ise bu eşsiz güzellikteki şehri ziyaret etmekten başka bir seçenek kalmıyor.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın