Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Atina, Helenistik dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Aynı zamanda hala Yunanistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Akropolis'in antik çağlardan bu yana Atina için bir kale görevi gördüğü, şehrin neolitik çağdan bu yana aralıksız yerleşim bölgesi olduğu bilinmektedir. Atina, Yunanistan turları ile gidebileceğiniz en eski ve en otantik Helenistik şehirlerden biridir. Atina'nın tarihi, 3400 yıl öncesine kadar gidiyor. Bu da Atina'yı Avrupa'nın en yaşlı başkenti yapıyor. Özellikle M.Ö. 1000'li, 1100'lü yıllardan itibaren ise antik dünya için bir sanat ve felsefe merkezi olmuştur. Plato'nun “akademi”si, Aristo'nun “okul”u burada kurulmuştur. Atina, bildiğimiz anlamıyla Batı uygarlığının doğduğu yer olarak kabul edilir. Ayrıca pek şok tarihçiye göre Atina, Antik Yunan uygarlığında demokrasinin de doğduğu yerdir. Atina, 4000 yıla yaklaşan tarihi sayesinde, şimdiye kadar var olmuş hemen hemen her yönetim şekli ile yönetilmiştir. Bu bağlamda Atina son derece özel ve görülmesi gereken bir yerdir.

Atina, Avrupa turlarının ve kültür turlarının en özel destinasyonlarından biridir. UNESCO Dünya Mirası alanları, birbirinden değerli eserleri ve aynı zamanda modern müzeleri ve kefiyli kafeleri ile Atina, tam anlamıyla bir Yunanistan deneyimi.

Atina'nın  adı antik Yunan savaş tanrıçası Atena'dan geliyor. Atena, sadece savaş tanrısı değil, aynı zamanda bilgeliğin ve becerikliliğin de tanrıçasıydı. Atina'yla birlikte başka şehirlerin de koruycusu olarak kabul ediliyordu. Sembolleri arasında zeytin ağaçları ve yılan da vardır. Efsaneye göre Atina'nın koruyuculuğu adına Atena ve Poseidon savaşmışlardır. Ancak zeytin ağaçları Poseidon'un ılık meltemlerinden daha değerli görülmüş ve şehrin koruyuculuğu sembolü zeytin olan Atena'ya verilmiştir. Ve şehir, adına yaraşır şekilde, yüzlerce yıllık zeytin ağaçları ile bezelidir. Bazı ağaçlar 1200'lü yıllarda ekilmiş ve hala zeytin vermektedirler.

Atina'da tam 148 amfi tiyatro bulunmaktadır. Bilindiği gibi Antik Helen uygarlığı anfi tiyatronun, dramanın ve tiyatro sanatının mucididir. Ve söylemek gerekiyor ki Atina ölçeğindeki bir şehir için 148 amfi tiyatro inanılmaz bir rakamdır.

Söylendiğine göre Atina'da nereyi kazarsanız bir tarihi eser çıkmaktadır. Öylesine derin ve yüklü bir geçmişi vardır. Öte yandan neredeyse 4000 yıllık geçmişiyle Atina, birbirinden çok farklı üsluplarda mimari eserlere sahip ender şehirlerden biridir. Atina'da modern yapılar da bulmak mümkündür, neo-klasik yapılar da, ya da Greko-Roman tarzında inşa edilmiş yapılarda.

Atina'da görülmesi gereken yerler saymakla bitmiyor. Akropolis ve Partenon elbette listede başı çekiyor. Ancak ayrıca Akropolis Müzesi, Dionysus Tapınağı, Zeus Tapınağı, Hephaetus Tapınağı, The Academy of Athens yani Akademi, Atina Üniversitesi, Nike Tapınağı, Artemis Tapınağı, Kutsal Apostles Kilisesi ve Ulusal Arkeoloji Müzesi sayılabilir.

 

 

Atina Turları 2 Gece 3 Gün Çok Uygun Fiyatlarla...

Yunan Adaları turları ile adaların nefis atmosferini tadanlar için bir başka seçenek de Atina turları. Prontotour uygun fiyatlı Atina turları ve promosyonları ile sizleri Atina'ya davet ediyor. Prontotour'un 25 yıllık deneyimi ile hazırladığı Atina turları 2 gece 3 gün sürmektedir.

Turun birinci günü Atina'ya varışın ardından serbest zaman içermektedir. Böylece misafirler bu efsanevi şehri diledikleri gibi gezebilir ve tadını çıkarabilirler. Atina'nın tarihi yerleri ve nefis tavernaları sizleri bekliyor.

Turun ikinci günü misafirler bir Atinalı ile şehri geziyor ve şehrin bilinmeyen yönlerini keşfediyorlar. Şehrin gizli saklı köşeleri, dar sokakları, kafe ve tavernaları, otantik dükkanları ve her şeyiyle Atina, kapılarını sizlere açıyor. Üçüncü gün erken saatlerde otelden ayrılınıyor ve transfer saatine kadar Atina'daki son saatlerinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Atina, tapınakları ve renkli yaşamıyla sizleri çağırıyor. Bu davet reddetmeyin.

 

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın