Yunanistan Turları

22/11/2019 - 22/11/2020 tarihleri arası 14 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Yunanistan Turu

Yunanistan turu, son yıllarda en çok tercih edilen turlar arasında başı çekiyor. Lokasyonun bu denli popüler olmasının en büyük nedeni elbette dünyaya felsefe, tiyatro gibi pek çok alanda liderlik eden Antik Yunan'ın antik tarihi... Geçmişten izler taşıyan dokusunun yanında eşsiz güzellikteki Ege mimarisi ve mükemmel manzaraları da özellikle çiftlerin balayı tercihini oluşturuyor. Coğrafi açıdan Türkiye'ye yakınlığıyla ise, yollarda zaman kaybetmek istemeyen tatilcilerin ve çocuklu ailelerin gözdesi. Mesafenin yakın oluşu sayesinde Yunanistan turu hafta sonu kaçamakları için bile tercih edilebiliyor. Ayrıca Yunan adalarına düzenlenen yunanistan turu vizesiz olduğu için çok cazip bir hale geliyor. Siz de kısa bir yolculuğun hemen ardından standart bir hafta sonu tatilini unutulmaz bir tatile dönüştürebilirsiniz.

Yunanistan Turu İster Otobüs İster Gemi ile Mümkün

Yunanistan turu gemi ile olduğu gibi otobüs ile de yapılabiliyor. Gemi ile yapıldığında, yumuşak iklimin tadı masmavi bir deniz ve her imkana sahip lüks bir gemi eşliğinde çıkarılıyor. Otobüs ile yapıldığı zaman yolda nispeten biraz daha zaman harcansa da fiyat anlamında daha ekonomik olabiliyor. Bu nedenle özellikle genç gezginler tarafından otobüs ile Yunanistan turları sıkça tercih ediliyor.

Yunanistan Turu 2019 Yılında da Farklı Seçenekler ile Sizi Bekliyor

Yunanistan, çok çeşitli tatil seçenekleri bulunan bir ülke. Prontotour, her ihtiyaca uygun Yunanistan turu paketlerini seyahat severlerin beğenisine sunuyor. Tatil denildiğinde aklına deniz kum güneş üçlüsü gelenler için Yunan adaları turu ideal. Kültürel bir tatil isteyip tarihi ve mimari güzellikler görmeyi tercih edenler için Atina turu ve Atina-Kavala-Selanik şehirlerinden oluşan turlar bulunuyor. Sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Girit turu, tam aksine tatilinde hareket ve canlılık arayanlar için İskeçe Karnavalı turu değerlendirilmeyi bekliyor. Tercihinize ve ihtiyacınıza uygun Yunanistan turunu Prontotour'da keşfedebilirsiniz.

Yunanistan Turu Gemi ile Hem Lüks Hem Vizesiz!

En cazip tur seçenekleri arasında vizesiz Yunanistan turları bulunuyor. Özellikle balayı tatilleri için sıkça tercih edilen tur, yakın mesafe ve vizesiz oluşu ile cazip hale geliyor. Kuşadası'ndan her imkana sahip lüks bir gemiye bindiğiniz tur ile, Patmos, Girit ve Santorini gibi eşsiz güzellikteki adaları gezebiliyorsunuz. Akşamların gemide enfes yemekler ve eğlenceler eşliğinde geçtiği turda, Atina (Pire) ve Mikonos gibi önemli noktaları görüyor ve en dinlenmiş halinizle evinize dönebiliyorsunuz. Yunanistan balayı tatili olarak hayallerinizi süslüyorsa uygun fiyata en kaliteli Yunanistan turu seçeneğini Prontotour'da bulabilirsiniz.

Eğlence Odaklı Tatil Sevenlere: İskeçe Karnavalı Turu

Özel bir tur programı tercih edenlerdenseniz İskeçe karnavalı tarihli Yunanistan turunu düşünebilirsiniz. Venedik ve Rio'da da düzenlenen İskeçe Karnavalı, oldukça keyifli görüntülere sahne oluyor. 3 gün süren İskeçe Karnavalı turu, Kavala şehri ile başlıyor. Kavala'da Meryem Ana Kilisesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli gibi önemli noktalar ziyaret edildikten sonra Selanik'e geçiliyor. Selanik'te Atatürk'ün evi, Aya Dmitri kilisesi ve Selanik'in eşsiz güzellikteki sahil şeridi gezildikten sonra dileyen katılımcılar ekstra olarak düzenlenen taverna gecesinde klasik bir Yunan eğlencesinin tadını çıkarıyor. Son durak olan İskeçe Karnavalı, cıvıl cıvıl sokak şenlikleri ile unutamayacağınız bir seyahat vadediyor. Hem tarihe, hem kültüre hem de eğlenceye doyacağınız bir Yunanistan turu için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Tarihi ile Büyüleyen Şehir: Atina turu

Kuşkusuz tarihi ile öne çıkan Atina, Yunanistan'ın en çok ilgi gören şehirlerinden biri. İsmini Yunan tanrıçası Athena'dan alan Atina, fazlasıyla tarihi ve büyük bir şehir. Bu nedenle eğer kültürel bir tatil istiyorsanız, Atina odaklı Yunanistan turu seçeneklerini incelemeniz yerinde olacaktır. Modern ve antik kentin buluştuğu noktaları dolaşmak, Akropolis' görmek ve Atina'yı bir yerli gibi deneyimlemek Prontotour'un deneyimli rehberleri ile çok kolay. Atina turu ile Syntagma meydanından başlayıp Parlamento binasının önünde gerçekleşen ünlü nöbet değişim seremonisini izleyebilir, Akropolis'e yakın bir çok semtin dar sokaklarında Antik Yunan'ın kokusunu alabilirsiniz. Hem Osmanlı, hem Bizans dönemine ait eserler ile büyülenirken Yunan kahvesinin tadına bakmayı ihmal etmeyin...

Bir Tatlı Huzur için: Girit Turu

Sakin bir ada tatili tercih edenler için Girit odaklı Yunanistan turu da Prontotour'da. Avrupa'nın en eski medeniyetinin merkezi kabul edilen Girit'te hem Türk hem Venedik eserlerini görebilirsiniz. Palmiye ağaçları ile çevrili sahillerinde güneşlenebileceğiniz Girit, kültürel tatili ve deniz tatilini bir arada vadediyor. Özgürlük Meydanı ile başlayan Girit turu; Agios Titos Kilisesi, Rasih Bey Konağı, Venedik limanı ve tersaneleri gibi birçok önemli nokta ile devam ediyor. İsteyen katılımcılar, ekstra olarak düzenlenen Knossos-Archanes Köyü turu ile güne devam edebiliyor. Heraklion şehir merkezinde ve Koule kalesinde keyifli zaman geçirebileceğiniz Yunanistan turunda, Archanes köyünü de ziyaret ediyor olacaksınız. Ekstra Elounda-Spinalonga-Ag. Nikolaos-Plaka turu ve ekstra Girit gecesi turu gibi seçenekler ile misafirlerimiz, Girit deneyimini doyasıya yaşayabiliyor.

3 Mükemmel Şehir Bir Arada: Selanik-Atina-Kavala Turu

Yunanistan'ın en önemli bölgelerini tek seferde görmek istiyorsanız Selanik, Atina ve Kavala şehirlerini kapsayan Yunanistan turunu tercih edebilirsiniz. İlk gün Selanik'in Atatürk'ün evi, Döner Kule gibi önemli noktalarını ziyaret edeceğiniz turda, ekstra olarak düzenlenen Yunan tavernasındaki akşam yemeğine katılıp unutulmaz bir eğlence yaşayabilirsiniz. 7 saatlik yolculuğun sonrasında Atina'ya ulaşıp Akropolis, Zeus Tapınağı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı gibi sembolik alanları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ekstra olarak Korinth Kanalı turu ve Meteora turuna da katılabileceğiniz turun son durağı Kavala oluyor. Panoramik Kavala şehir turundan sonra İstanbul'a unutulmaz anılarla dönüş sağlanıyor. 

Hafta Sonu Tatili için Küçük Bir Kaçamak: Yunanistan

Tatil için uzun bir zamanınız yoksa hafta sonu için planlanan Yunanistan turu sizin için ideal olabilir. Özellikle yolda vakit kaybetmek istemiyorsanız Yunanistan sizin için en uygun lokasyonlardan biri. Üstelik Prontotour Yunanistan turu, erken rezervasyon fırsatlarını yakaladığınızda çok cazip bir teklife de dönüşebilir. Sizi günler süren araştırmalardan kurtaran Prontotour'dan rezervasyonunuzu yapın, başka hiçbir şeyi dert etmeden tatilinizin tadını çıkarın.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?