Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Belgrad ya da nam-ı diğer Beyaz Şehir. Sırbistan'ın başkenti ve Balkan turlarının gözde destinasyonlarından olan Belgrad, yüzyıllar boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalmış olmasının izlerini hala taşıyan ve hem doğal, hem de kültürel mirası ile dikkatleri çeken eşsiz bir Avrupa kenti. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği verimli topraklarda yer alır, ayrıca Doğu Avrupa'nın ya da Balkanların en büyük şehirlerinden biri olarak da bilinir.

Tarih boyunca Belgrad; Keltlere, Bizans ve Roma İmparatorluklarına ve hatta Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapmıştır. Her bir kavmin ve uygarlığın izlerini taşımakta, her bir uygarlığın göğsüne nakşettiği kültürel değerlere sahip çıkmaktadır. Günümüzdeyse Belgrad, Balkanların kültürel ve siyasi anlamda en çok değişim geçirmiş şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Şehrin bir yüzünde yılların yorgunluğunu, bir yüzündeyse renkli bir sosyal hayatın durmadan devinen yüzünü tatmak mümkündür. 

Belgrad serin havası, köpek beslemekten hoşlanan halkı, sokakları kaplayan Türk kahvesi kokusu, lezzetli pizzası ve renkli kafeleri ile de bilinir. Belgrad turu tıpkı Üsküp turu ya da Saraybosna turu gibi, Vizesiz turlar dendiğinde ilk akla gelen destinasyonlardandır ve yılın her mevsimi misafirlerine eşsiz ve unutlmaz anlar vaad eder. Ama özellikle yılbaşı Belgrad turunun unutulmaz olduğu söylenmektedir.

 

 

İndirimli Vizesiz Belgrad Turu

Belgrad, tarih boyunca defalarca yıkılmış ve defalarca yeniden inşa edilmiş bir şehirdir. Bazı kaynaklar Belgrad'ın 115 savaşa ev sahipliği yaptığını ve tam olarak 44 kere yerle bir edildiğini yazıyor. Ancak buna rağmen her defasında küllerinden doğmayı başarmış ve yaşamak zorunda kaldığı tüm o yıkıma rağmen, genel karakteristiklerini kaybetmemiş eşsiz bir şehirdir Belgrad. İki nehri ve iki farklı Avrupa'yı birleştirir; Doğu ve Batı Avrupa'yı. Ayrıca hem Hıristiyan mimarinin, hem de Müslüman mimarinin Avrupa semalarındaki en güzel bazı örneklerini barındırır.

Belgrad turu 3 gece 2 gün seçenekleri ile Prontotur, bu eşsiz şehrin en güzel lokasyonlarını misafirleri ile buluşturmaktadır. Bunlar arasında Stefan Lazarevic Anıtı, İstanbul Kapı, Belgrad Kalesi, Bayraklı Camisi, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Askeri Müze, Cumhuriyet Meydanı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Kale Meydan, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gibi lokasyonlar yer almaktadır.

Belgrad tipik bir Doğu Avrupa kentidir, ancak aynı zamanda sıcak gece hayatıyla da tanınır. Belgrad, soğuk Doğu Avrupa şehirlerinin aksine sıcak sokak partileri, renkli kulüpleri ve eğlencenin hiç durmadığı barları ile bilinmektedir. Sırbistan'ın en renkli ve en eğlenceli şehri olarak tanınır. DJ partilerinden, underground partilere, nezih müzik dinletilerinden renkli açıkhava festivallerine kadar çok farklı alanlarda eğlence tarzlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Belgrad'da yapılacaklar arasında ayrıca Çağdaş Sanat Müzesi'ni, Nikola Tesla Müzesi'ni, Mikser House'u, Kalemegdan Towers'ı, Saint Sava Kilisesi'ni, ziyaret etmek; ayrıca Skadarlija Caddesi'ne giderek buradaki pek çok kafeden birinde soluklanmak, ya da Belgrad'ın yeraltı şehirlerini gezmek tavsiye ediliyor. Belgrad ayrıca uygun fiyatlı şarküteri ürünleri, eşsiz tatlıları ve son zamanda sayıları artmakta olan füzyon restoranları ile de ünlü bir Avrupa kenti. Ayrıca geleneksel Sırp lezzetlerini tatmak için de Belgrad'dan daha iyi bir şehir olamaz. Bir yanıyla ortaçağın gizemli ve karanlık hikayelerinden fırlamış gibi duran, ama bir yanıyla da modern Avrupa'nın tüm özelliklerini taşıyan efsanevi bir şehir Belgrad. Eğer Belgrad seyahat listenizde yer alıyorsa, hiç düşünmeden Prontotour Belgrad turlarına göz atmalısınız. Çünkü Prontotour Beyaz Şehrin ruhunu en güzel yakalayan tur acentası.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın