Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Londra Turu Gallery Image
Uçak + Otel
Londra Turu - 3 Gece - 4 Gün
İstanbul Londra(4)
Son 6 Kişi
THY
IBIS LONDON EARLS COURT
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
  • Alternatifler yükleniyor
Daha fazla
göster

Madrid, İspanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Aynı zamanda Avrupa'nın da en kalabalık beşinci şehri olma özelliği taşır. Madrid'in en büyük özelliği, kelimenin tam anlamıyla tipik bir İspanya şehri olmasıdır. Madrid, eski bir şehirdir ve şehrin dört bir yanına yayılmış eserleri ile bu özelliğini her daim ortaya koyar. İspanya turları ile gidebeliceğiniz en tarihi destinasyonlardan biridir. Adının Arapça su kanalı anlamına gelen “macerit” sözünden geldiğine inanılmaktadır. Bilindiği gibi İber Yarımadası, Katalanlara geçmeden önce, uzun yıllar Arap hükümdarlığı altında kalmıştır. Yarımadadaki en yoğun Arap izlerine Endülüs'te rastlamak mümkündür. Ancak Madrid'de de, şehrin kodlarında ve atmosferinde bu havayı solumak mümkündür dersek, yanlış olmayacaktır.

Madrid, lokasyon olarak da İspanya'nın tam kalbine konuçlanmıştır. Avrupa turları ile gezilebilecek başkentler arasında global şehir statüsüyle anılan şehirlerden de biridir. Madrid ayrıca son derece yüksek bir rakıma sahiptir. Bazı kaynaklarda Avrupa'nın en yüksek başkenti olarak geçmektedir. Madrid, dünyanın en gelişmiş metro sistemlerinden birine sahiptir. Ulaşımın son derece kolay ve kaybolmanın neredeyse imkansız olduğu Madrid metrosu, şehri tek başına gezmek isteyenler için hiç de zorluk çıkarmayacaktır. Madrid'in bir diğer özelliği de, İtalya turları ile ziyaret edebileceğiniz pek çok İtalyan şehri gibi, ya da Milano turları ile gezebileceğiniz Milano gibi, gerçek bir futbol şehri olmasıdır. Bilindiği gibi Madrid, dünyanın sayılı spor kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak şehrin futbol gerçeği bununla sınırlı değildir ve özellikle Madridliler arasında son derece yaygın bir tutkudur.

Madrid, İspanyol muftağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz iknoik bir şehirdir. Paellası dillere destandır. Şarküteri ürünleri denemeye değerdir. Et ve patatesle yapılan geleneksel yemekler, bocadillo de calamares yani şehrin en ünlülerinden olan kalamarlı sandviç ve patatesli tortilla muhakkak denenmelidir. Ayrıca Madrid'in yahnileri de es geçilmemelidir. Öte yandan kendine has tatlıları da muhakkak denenmelidir.

Madrid tüm bunların yanı sıra, tam bir meydanlar kentidir. Şehrin en büyük ve en önemli meydanı elbette Puerta Del Sol'dür. Yani Güneş Kapısı. Meydan gerçekten de Avrupa şehirleri içinde en görkemlilerinden biridir. Bunun yanında Madrid Plaza Mayor gibi irili ufaklı daha pek çok meydan barındırır.

Peki Madrid'e gidince nereleri gezmeliyiz? Öncelikle şehrin en meşhur caddesi Gran Via'da muhakkak turlamalı ve dükkanları gezleliyiz. Ayrıca Madrid Kraliyet Sarayı, Prado Müzesi,  Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando, Monasterio de las Descalzas Reales, Retiro Parkı, Plaza de Cibeles, Thyssen-Bornemisza Museum ve Kraliçe Sofia Sanat Merkezi görülmelidir. Madrid ayrıca tam bir pazarlar ve bit pazarları şehri olarak biliniyor. Vakit ayırabilirseniz, kimi zaman küçük hazineler bulabileceğiniz, enteresan ürünlerle bezeli bit pazarlarını gezmenizi tavsiye ederiz. 

 

Promosyonlu Madrid Turu Fırsatları Seçenekleri...

Ucuz Madrid turları, yılbaşı Madrid turları ve hesaplı Madrid tatili Prontotour'da. Tur programı 3 gece 4 gün sürmektedir. Turun birinci günü şehre varışın ardından panoramik panoramik şehir turu yapılacaktır. Turda Alcala Kapısı, Kraliyet Sarayı, Cervantes Anıtı, Retiro Parkı, İspanya Meydanı,Cibeles Meydanı ve Çeşmesi,  La Puerto Del Sol, Paseo Del Prado ve Apollo Çeşmesi, Gran Via, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecektir. Ardından serbest zaman.

Turun ikinci günü, Madrid'i dilediğiniz gibi dolaşmanız için serbest zaman. Dileyenler ekstra Segovia - Granja turuna katılabilir. Turun üçüncü günü de, misafirlerin şehri gönüllerince dolaşması için serbest zaman. Ayrıca dileyenler ekstra olacak Toledo turuna katılabilirler. Madrid için her zaman en büyük özelliği tam bir ortaçağ kenti olması denilir. İspanya, ortaçağın kilit önem taşıyan ülkesidir. Bu nedenle Madrid, muhakkak görülmelidir.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın