Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Sicilya'nın en büyük özelliği İtalya'nın en farklı ve en kendine has noktası olmasıdır. Coğrafyası, mimarisi, hayat tarzı ve hatta mutfağı bile farklıdır. İtalya'nın tam ucunda yer alan bu ada, ayrıca Akdeniz'in en büyük adası olma özelliğine de sahiptir. İtalya turlarının ayrılmaz bir parçası, İtalya'nın en uç noktası ve tarihi 12 bin yıl önceye dayanan kültürel anlamda yüklü bir adadır Sicilya. Kültür turları tutkunları için pek çok değerli tarihi ve mimari eser barındırır. Zira Sicilya sanat, müzik, dans ve edebiyat alanlarında çok özgün ve farklı bir üsluba sahiptir. Zeytin bahçeleri ve üzüm bağlarıyla bezeli, taş binaların ve dar sokakların tablo gibi bir ortam yarattığı Sicilya, en uygun fiyatlarla Prontotour ile geziliyor.

Sicilya'nın başkenti Palermo, 2015 yılında “dünya sokak lezzetleri başkenti” seçilmiştir. Lezzet ve Akdeniz mutfağı söz konusu olduğunda hayli iddialı olan Sicilya'nın bu işin ehli olduğunu kanıtlayacak başka bir delile ihtiyacı yok heralde. Yunanistan turları Yunanistan'ın güzide adalarını ziyaret etmiş olanlar bilecektir tüm Akdeniz adalarının kendine has bir tarzı vardır. Aynı lezzeti İspanya turlarında almak da mümkündür.

Sicilya mutfağının en önemli öğesi taze makarnadır. Ayrıca sardalye ve zeytin de Sicilya lezzetlerinde büyük yer tutar. Ayrıca Sicilya'nın pizzası, İtalyan pizzasından farklıdır. En karakteristik Sicilya lezzetleri arasında arancini, capanata, sardalyeli makarna, haşlanmış ahtapot, cannoli, granita, kalın hamurlu tipik Sicilya pizzası sfincione ve cassata bulunuyor.

Sicilya'nın enteresan özelliklerinden biri de, İtalya'nın en büyük opera binasının Sicilya'da bulunmasıdır. İtalyanların operayı çok sevdiğini ve dünyanın en iyi operacılarından bazılarının İtalya'dan çıktığını bilmeyen yoktur. Ancak İtalya'nın en büyük opera binasının Sicilya'da olduğunu bilenlerin sayısı azdır. Büyük opera Teatro Massimo'nun inşası 1897'de bitmiştir. İnşaat 20 yıl sürmüş ve binanın mimarlığını Giovan Battista yapmıştır.

Sicilya, bazı arkeologların iddiasına göre Yunanistan'dan çok daha iyi ve değerli Antik Yunan ören  yerleri barındırmaktadır. Çünkü Sicilya bir dönem Helenistik uygarlığın en önemli duraklarından, limanlarından ve yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Bu bağlamda bazı arkeologlar, adanın çok önemli ören yerleriyle örülü olduğuna inanmaktadır.

 

4 Gece 5 Gün Sicilya Turu ve Sicilya Malta Turu

Prontotour, uygun fiyatlı Sicilya turları ile sizleri bu eşsiz adayı ziyaret etmeye davet ediyor. Prontotour bu bağlamda üç farklı tur hazırladı. 5 gece 6 günlük Sicilya Malta turu, 7 gece 8 günlük Sicilya Napoli turu ve 5 gece 6 günlük Katanya-Palermo-Siracusa şehirlerini kapsayan Sicilya grande turu. Her biri birbirinden farklı rotalara ve güzergahlara sahip bu turlar, uygun fiyatlı Sicilya turu seçenekleri ile dikkatleri çekiyor.

5 gece 6 günlük Sicilya Malta turu birinci günde Valetta panoramik şehir turu ile başlıyor. Barracca Bahçeleri, St. John Co-Catedrali, Büyük Üstad Sarayı ve Başbakanlık Konutu görülecektir. Turun ikinci gününce serbest zaman. Dileyenler ekstra Mdina & Marsaxlokk & 3 Şehirler Turu'na katılabilecekler. Mdina, Malta’nın eski başkentidir. Marsaxlokk ise tipik bir balıkçı köyüdür. Daha sonra “3 Şehirler”e geçilecek. Malta Şövalyeleri tarafından inşaa edilmiş Vittoriosa, Cospicua ve Senglea şehirleri görülecek. Üçüncü gün Catania'ya geçiliyor. Burada şehir turu yapılıyor ve turda Fontana Dell’elefante, Duomo Katedrali, Piazza Repubblica ve Etna Caddesi görülüyor. Dördüncü gün serbest zaman ve dileyenler için Etna – Taormina turu düzenlenecektir. Beşinci gün de misafirler için serbest zaman içerir. Ya da dileyenler ekstra Palermo & Cefalu Turuna katılabilirler. Altıncı gün ise dileyenler için ekstra olarak Siracusa Turu düzenlenecktir.

Bu turdan farklı olarak Sicilya Napoli turunda Palermo, Monreale ve Cefalu Balıkçı Kasabası, Taornima ve Napoli şehirleri bulunuyor. Sicilya grande turu ise, Katanya, Palermo ve Siracusa şehirlerini kapsıyor.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın