Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Erken Rezervasyon %50'ye Varan İndirimler!
Covid 19 aşı bilgilendirme:
Çift doz aşısı olmayan misafirlerimiz, PCR negatif testi ile turumuza katılabilirler.
Kalkış öncesi son 24 saat içinde size ulaşacak olan ilgili rehberinize HES kodunuzu bildirmeniz rica olunur.
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
Uçak + Otel
{{ this.PackageName }} - {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }} {{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}
{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Hindistan... Uzak Asya'nın belki de en çok merak edilen ülkesi. Dünya tarihinin en özgün kültürlerinden bazılarının doğduğu kara parçası. Müziği, mimarisi, mitolojisi ve mutfağı ile dikkat çeken, her yıl milyonlarca turisti kendine hayran bırakan, Tüm Uzak Asya ülkeleri gibi, modernle gelenekseli birleştiren ve birbirinin içinde öğüten bir diyar. Dünyanın en büyük yedinci coğrafyası. Orta Asya steplerinden dünyanın en yüksek bazı dağlarına uzanan, ormanlar ve nehirlerle göz dolduran, toprakları güneyde Hint Okyanusuna kadar uzanan, nüfus bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesi Hindistan. Uzakdoğu turları denince ilk akla gelen destinasyonlardan biri. Bir seyahatten çok daha fazlası. Adeta total bir deneyim. Tapınakların, festivallerin, rengarenk geleneklerin ülkesi. Baharatın, baharat kokularının, körinin ve zerdeçalın memleketi. Sokak lezzetlerinin ve karmaşa içinde bir ahenk bulan gezginlerin görmek için yanıp tutuştuğu son sınır. Hindistan. Düşler diyarı...

 

Uygun Fiyatlı Ucuz Hindistan Turları Seçenekleri

Prontotour Hindistan turu ile Yeni Delhi, Jaipur ve Agra şehirlerine odaklanıyor. Uygun fiyatlı seçenekleri ve eşsiz rotası ile dikkatleri çeken tur, Hindistan'ın en simgesel ve anıtsal değer taşıyan eserlerini misafirlerle buluşturmayı planlıyor.

Bilindiği gibi Yeni Delhi, Hindistan'ın başkenti ve en eski şehirlerinden biri. Bu nedenle de görülmeye değer pek çok destinasyon barındırıyor. Tur ekseninde görülecek yerler arasında “Lal Qila” yani Kızıl Kale,  Hindistan'ın en büyük camisi “Jama Mescid” yani Cuma Camisi görülecektir. Ayrıca Hindistan'ın değerli lideri Mahatma Gandhi'nin ölümünden sonra yakıldığı yerde yükselen anıtın da bulunduğu Raj Ghat Parkı görülecektir. Ayrıca Hindistan Kapısı, Parlamento Binası, Başbakanlık Konutu, Kutub Minaresi (Qutab Minar) de görülecek yerler arasındadır.

Prontotour misafirleri Jaipur'da Amber Kalesi'ni, hem de filler üzerinde ziyaret edecekler. Amber Kalesi, Hindistan'ın en önemli tarihi eserlerinden biridir ve bir birinden değerli fildişi eserleri ile tanınmaktadır. Ayrıca Maharaja'nın halen yaşadığı City Palace, Jantar Mantar ve Hawa Mahal görülecektir.

Agra'da ise turun yıldızı, Taj Mahal turu yapılacaktır. Ayrıca Agra Kalesi de görülecek yerler arasındadır. Uygun fiyatlı Hindistan turları, tıpkı Japonya turları gibi ülkenin simgesel anlam taşıyan noktalarıyla misafirleri buluşturmayı ve misafirlerde unutulmaz anılar bırakmayı hedeflemektedir. Hindistan turları, Singapur turları gibi doğrudan uçuşla gerçekleştirilecektir.

Hindistan turunun yldızı olan Taj Mahal, dünyanın belki de en eski aşk hikayelerinden birinin bir izdüşümü olarak inşa edilmiş ve dünya tarihinde yer etmiş çok değerli bir mimari eserdir. Sanılanın aksine bir saray değil, aslen bir mezardır. Şah Cihan'ın eşi Mümtaz Mahal'in beklenmedik ölümünden sonra inşa ettirdiği görkemli bir mezardır Taj Mahal. Bazı tarihçilere göre bu yapı, dünya tarihinin en görkemli ve en güzel mezarıdır. Güneş vurdukça renk değiştiren, Agra topraklarında bir inci tanesi gibi parlayan, görenleri kendine hayran bırakan ve dillere destan bir aşkın son anıtı olarak hala zamana meydan okuyan son derece büyüleyici bir eserdir. Hindistan'a gidip de görmeden geri gelinmemesi gereken tek bir yapı varsa, o da Taj Mahal'dir. İnşaati 21 yıl sürmüş ve yapının inşaatında 22 bin işçi çalışmıştır. Ayrıca inşaata malzeme taşımak için binden fazla filin kullanıldığı bilinmektedir. Taj Mahal'le ilgili bir diğer enteresan bilgi ise, 1857'deki isyan sırasında duvarlarından pek çok değerli taşın söküldüğü gerçeğidir. Binanın dört cephesi de tamamen aynıdır ve bu da gerçek anlamda bir ayna etkisi yaratmaktadır. Antik dünyanın en görmekli eserlerinden olan Taj Mahal, yurtdışı turları için de son derece değerli bir eser olarak kayıtlara geçmiştir.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın