Londra Turu

15/11/2019 - 15/11/2020 tarihleri arası 2 sonuç bulundu

Prontotour | 4449192

LÜTFEN BEKLEYİNİZ

Londra, tüm dünyanın en ikonik şehirlerinden biri. Londra'yı ve Londra'nın karakteristik lokasyonlarını bir başka şehirle karıştırmanız neredeyse imkansızdır. Big Ben, Tower of London, Buckingham Sarayı ya da Parlamento binası başka nereyle karıştırılabilir ki? Ya da Londra'nın kırmızı telefon kulübeleri? Ya iki katlı otobüsleri? Siyah taksileri? Londra, Bangkok turları ile ziyaret edebileceğiniz Bangkok ve Singapur turları ile görebileceğiniz Singapur'dan sonra dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü şehirdir. Her yıl 19 milyondan fazla turistin uğrak yeridir. Avrupa genelinde ise en çok ziyaret edilen şehir olma özelliği taşır.

Londra, bilindiği gibi Birleşik Krallık'ın başkentidir ve hep öyle olmuştur. Londra, Avrupa'nın en eski şehirlerinden de biridir. Tarihi M.Ö. 1500'lü yıllara kadar gitmektedir. Roma İmparatorluğu Britanya Adasını işgal ettikten sonra, Londinium adıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak bazı kaynaklarda Londra adının kadim Kelt tanrısı Ludd'a dayandığı belirtilmektedir.

Londra metrosu, dünyanın en eski metrosudur. 1863 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri tıpkı şehrin kendisi gibi genişlemektedir. Bugün büyük bir global şehir olarak kabul edilen Londra, geçmişi boyunca iyi zamanlar ve kötü zamanlar görmüş; tarihi pek çok değişime tanıklık etmiştir. En güzel dönemini Kraliçe Viktorya zamanında yaşadığı iddia edilir. Şehrin kendisi adeta bir açıkhava müzesi gibidir. Her köşesinde bir tarihi eser bulmak mümkündür. Londra'nın kafeleri ve pub'ları bile zaman zaman tarihi eser olarak kabul edilmekte ve pek çok pub ya da bar, ünlü yazarlar ya da müzisyenlerle birlikte anılmaktadır.

Avrupa turlarının en güzide destinasyonlarından olan Londra, bugün kıtanın en kozmopolit şehirlerinden biri. Londra'da 300'den fazla farklı dilin konuşulmakta olduğu düşünülmektedir. Ve Londra, Paris'ten sonra Avrupa'nın en kalabalık şehridir.

Londra'da görülmesi gereken yerlerin başında Big Ben, London Eye, Buckingham Sarayı, Tower of London, London Transport Müzesi, Richmond Park, St. James Park, Hyde Park, Ulusal Tarih Müzesi, Londra Kalesi, Kensington Sarayı, Tower Bridge, British Musseum, Westminister Abbey, Victoria ve Albert Müzesi, Shakespeare Globe Tiyatrosu, Kenwood House, Somerset House Spencer House, St Paul's Katedrali sayılabilir. Bu destinasyonlar, Londra'da görülebilecek yerlerin yarısını bile oluşturmamaktadırlar. Tam bir kültür turları destinasyonu olan Londra, tarihle sanatın, mimariyle kültürün bir birine geçtiği eşsiz bir Avrupa şehridir.

 

İndirimli Londra Turları

Ucuz Londra turları, indirimli fiyatlarıyla Prontotour'da. 3 gece 4 gün süren tur programı, Prontotour'un 25 yıllık deneyimiyle hazırlandı. Turun birinci günü Londra'ya vardıktan sonra şehri keşfetmeniz için serbest zaman. Turun ikinci günü de kişisel keşiflere devam edebilmeniz adına serbest zaman içermektedir. Ancak dileyenler için ekstra London Eye, Madame Tussauds, Thames Cruise Turu düzenlenecektir. Bu turda ikonik dönem dolap London Eye'a binilecek, Madam Tussauds Mzesi gezilecek ve ardından Thames Nehri üzerinde tekne turu yapılacaktır.

Turun üçüncü günü dileyen misafirler şehri gönüllerince gezebilir. Dileyenler ise ekstra Oxford, Windsor ve Bichester Outlet turuna katılabilirler. Ayrıca dileyen misafirler için bir diğer seçenek de yarım günlük Oxford turudur. Oxford, dünyanın en saygın üniversite şehirlerinden biridir ve adeta Harry Potter setini andırmaktadır. Ardından Bichester outlet turu ve Windsor turu gerçekleşecektir. İlerleyen saatlerde dileyenler ekstra olarak Royal Banquet ve Show turuna katılabilirler. Turun son gününde, uçuş saatine kadar şehirde son gezilerin yapılması adına serbest zaman. Londra, kraliçelerin ve ikonik destinasyonların şehri. Bal mumu heykellerin ve kızarmış patatesle balığın... Görmeden ölünmemesi gereken şehirlerden biri. Şimdi sizleri bekliyor.

Devamını Oku
MESAJBIRAKIN
NASILYARDIMCIOLABİLİRİZ?