ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? KASIM 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Küba

Küba

Kasırga sezonunun bittiği kasım ayı Küba’ya gitmek için iyi bir zaman. Bu dönem, ayrıca festivallerle de son derece hareketli. Festival Internacional de Música Contemporánea de La Habana (Havana Uluslararası Çağdaş Müzik Festivali) ile Festival Internacional de Coros (Uluslararası Koro Festivali) bu ay gerçekleştiriliyor.

Tayland-Singapu

Tayland-Singapur

Tayland’da hava sıcaklığı kasım ayında 26-29 derece arasında değişiyor. Phuket en çok turisti kasım-nisan ayları arasında alıyor. Dolayısıyla sezon henüz hareketlenmeden gitmek iyi fikir olabilir. Yağışlı aylar da kasımda sona ermiş oluyor ve nem oranı azalıyor. Singapur aslında her mevsim gezilebilecek bir destinasyon; ancak kasım ayında şehirde kaçırılmayacak festivaller var. Bunlardan en önemlisi Çin Yeni Yılı kutlamaları.

New York-Miami-Orlando

New York-Miami-Orlando ABD

Bu Amerikan üçlüsünü görmek için kasımdan daha güzel bir ay olamaz. New York’a en çok yakışan mevsim sonbahar. Özellikle Central Park’ın ve Chelsea’nin, yaprakları sarıdan turuncuya, kahverengiden kırmızıya dönen ağaçları tam fotoğraflık. Miami ise kasım ayında hem cehennem sıcağından kurtulmuş oluyor hem de otel fiyatları düşmeye başlıyor. Orlando’yu da yine turist akınından uzak, sakin bir şekilde gezmek isterseniz kasım bunun için son derece elverişli.

Bosna Hersek

Bosna Hersek

Sonbaharda Bosna Hersek’de hava sıcaklığı epeyce düşse de festivaller kenti ısıtıyor. 1997’den beri gerçekleştirilen Bosna Hersek Caz Festivali, bir hafta boyunca hem ülkenin hem de Avrupa’nın başarılı isimlerini ve genç yeteneklerini bir araya getiriyor.

Barselona

Barselona İspanya

Yumuşacık bir hava ve turist kalabalığının çekilmiş olduğu sokaklar… Barselona’ya gitmek için kasım harika bir ay. Güneş yüzünü göstermeye devam ediyor, gündüz sıcaklıkları 16-22 derece arasında değişiyor. Bu arada fiyatlar düşüyor, Barselona düşük bütçeye uygun bir kente dönüşüyor ve müzelerin önündeki kuyruklar azalıyor.

Prag-Budapeşte

Prag-Budapeşte

Sonbahar hem Prag’ı hem de Budapeşte’yi görmek için mükemmel. Hava soğumuş olsa da etrafı yürüyerek gezmek için hâlâ elverişli. Her iki kentin kültürel ve sanatsal hayatı da kasım ayında iyice canlanıyor. Bağbozumu festivalleri, bira tadımları, klasik müzik ve caz etkinlikleri yazdan sonra yeniden bu şehirlere hayat veriyor. Budapeşte’de kasım ortasında Noel pazarları kurulmaya ve kent yavaş yavaş yılbaşı coşkusunu yaşamaya başlıyor. Saint Stephen Bazilikası’nda kasım boyunca gerçekleştirilen org konserlerini de kaçırmayın!

Talep Formu
Bizi Arayın