ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? EKİM 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Marakeş

Marakeş Fas

Fas’ın büyülü kenti Marakeş’i görmek için ekim ayı son derece uygun, zira havalar kenti bunalmadan gezmek için ideal. Ekim ayında kente Atlas Dağları’ndan serin rüzgârlar esiyor ve henüz gücünü yitirmemiş sıcakların etkisini oldukça hafifletiyor.

New York

New York ABD

Yılın her mevsiminde türlü güzellikler ve sürprizler sunan kente, sonbahar belki de tüm mevsimlerden daha çok yakışıyor. Eylül sonundan kasım başına dek, tüm ekim ayı boyunca kentte izlemeye doyamayacağınız bir doğa güzelliği boy gösteriyor. Ağaçların yaprakları sarıdan yeşile, turuncudan kırmızıya türlü renklere boyanıyor. Bu hoş manzarayı izlemek için Central Park’a ya da Chelsea’ye gitmenizi öneririz.

Kenya

Mallorca İspanya

Kalabalıkların çekilmeye başladığı ekim ayında Mallorca’da göreceğiniz insanlar, sere serpe güneşlenerek tembellik yapanlardan çok, macera arayan sportif ruhlar olacak. Rüzgâr sörfü veya şnorkelle su altını keşfe çıkmak için sonbahar ayları, özellikle de havaların henüz çok bozmadığı ekim ayı uygun. Hiking yapanlar ve dağ bisikleti meraklıları için de ideal aylardan birisi şüphesiz ekim.

Dubai

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri

“Sıcak” ve “kavurucu” olmak üzere iki mevsime sahip Dubai’de, sıcaklıkların düşüşü ekim ayında başlayıp nisana dek devam ediyor. Ne var ki bu durum, Dubai’nin kış sezonunda turistlerle dolup taşmasına neden oluyor. Dolayısıyla kalabalıklar akın etmeden Dubai’ye gitmek için en ideal ay ekim. Ekim ayında kentte deve yarışları da gerçekleşiyor.

Endülüs

Endülüs İspanya

İspanya’nın güneyinde, Endülüs’te zeytin ağaçlarının gölgesinde dinlenebileceğiniz belki de en güzel ay ekim. 20’lerdeki hava sıcaklıkları yazdan kalma sıcacık günleri yaşamanıza olanak sağlıyor. Sevilla kentinde ekim ayında 4 senedir büyük çaplı bir gitar festivali düzenleniyor. Bu seneki festival, 15-19 Ekim tarihleri arasında. Ekim ayının sonunda ise konserler, seminerler ve filmlerle dolu bir programa sahip Uluslararası Caz Festivali var.

Venedik

Venedik İtalya

Turistlerin sonbaharla birlikte elini ayağını çektiği Venedik’te ekim ayında havalar henüz soğumamış oluyor. Dolayısıyla kent, hem kalabalık hem de hava durumu açısından gezmeye son derece elverişli oluyor. Ekim Maratonu ile tekli yıllarda gerçekleştirilen Venedik Bienali de yine ekim ayında kenti hareketlendirecek etkinlikler arasında

Talep Formu
Bizi Arayın