ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? EYLÜL 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Amsterdam

Amsterdam Hollanda

Yazdan kalan son günler Amsterdam’ı keşfetmek için çok uygun. Hem hava gezmeye elverişli olacak kadar ılık, hem de yazın gelen kalabalıklar çekilmiş durumda. Tüm Hollanda’da ve kentte yeni kültür-sanat sezonu da bu ay başlıyor. Eylül ile birlikte otel fiyatlarının da yaz aylarına oranla epeyce uygun hale geldiğini hatırlatalım.

Atina

Atina Yunanistan

Yaz aylarında trafikteki araçları ve çok fazla yeşil alana sahip olmayışı nedeniyle Atina bir fırından farksız. Eylül geldiğinde ise havalar kenti gezmeye elverişli hale geliyor. Daha az kalabalık ve daha uygun fiyatlar da cabası. Sinefiller için kenti eylül ayında ziyaret etmek için bir sebep daha: Atina Uluslararası Film Festivali, her sene eylül ayında gerçekleştiriliyor. Bu sene tarihler 18-29 Eylül

Kenya

Kenya

Safari deneyimini Kenya’da yaşamak için en uygun zamanlar, ekim ayında sona eriyor. Eylül Kenya’da safari için harika bir ay. Milyonlarca vahşi hayvanın yıllık göçleri, zebraların Mara düzlüklerine inişi ve arkalarında onları takip eden yırtıcı avcılar… Hepsini görmek için Kenya’da ekime dek süren kuru sezonu tercih edin.

Paris

Paris Fransa

Romantizm başkentini yılın en romantik ayında ziyaret etmeye ne dersiniz? Gerçekten de eylül Paris’e çok yakışıyor. Yaz kalabalığı çekilmiş oluyor, uçak ve otel fiyatları düşüyor ve hava yürüyüş için hâlâ yeterince ılık oluyor. Seine Nehri üzerinde bir tekne gezisi için eylül ayının dinginliğini kaçırmayın.

Kaliforniya

Kaliforniya ABD

Kaliforniya’da eylül, üzüm ve bağbozumu ayı. Sonbaharın renkleri burada ayrı bir güzel. Napa ve Sonoma Vadileri’nde şarap üreten birçok üzüm bağı var. Şaraplarla eşleştirilmiş lezzetler sunan restoranlarda dinlenmeyi ve vadide bolca fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Kopenhag

Kopenhag Danimarka

Hem yazın yüksek fiyatlarını ve kalabalığını atlatmak, hem de şehri kış soğuğuna girmeden ziyaret etmek için doğru zaman. Sokak kafeleri henüz toplanmamış olsa da kent daha güneydeki Avrupa şehirlerine göre yine de bir parça daha soğuk olabilir. Yanınıza kazak almayı unutmayın.

Talep Formu
Bizi Arayın