ETKİNLİK AJANDASI KASIM 2013

Bu ay dünyada nerede neler oluyor? Yola çıkmadan önce, kaçırmamanız gereken konserler, sergiler, açılışlar ve festivallerden haberdar olun!

Roma Uluslararası Film Festivali

Roma Uluslararası Film Festivali Roma, İtalya

Roma Uluslararası Film Festivali, her sene kasım ayının başı ile ortası arasında Auditorium Parco della Musica’da gerçekleştiriliyor. Geçmiş festivallerin konukları arasında Wes Anderson, Jonathan Deme ve Martin Scorsese gibi isimler yer alıyor. Festival programında bu sene Tayfun Pirselimoğlu’nun Ben O Değilim isimli filmi de yarışma dahilinde gösteriliyor.
www.romacinemafest.it

Barselona Suede Konseri

Suede Konseri Barselona, İspanya

Sala Razzmatazz’da gerçekleşen Suede konseri, grubun Bloodsports albüm turunun bir parçası. Brett Anderson’ın liderliğini yaptığı grup, konserde yeni albümünden parçalarla birlikte eski klasiklerini de seslendiriyor.

Berliner Märchentage

Berliner Marchentage Berlin, Almanya

Her yıl kasım ayında üç hafta boyunca gerçekleştirilen büyülü bir etkinlik var: Berliner Märchentage, yani Berlin Masal Festivali. Dünyanın dört bir yanından masalların korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını misyon edinmiş festivalde, her sene 400 civarında masal anlatımı ve müzikal etkinlik, bir karnaval atmosferinde gerçekleştiriliyor.
www.maerchenland-ev.de

Madam Butterfly

Madam Butterfly Viyana, Avusturya

Puccini’nin ünlü eserini Viyana Devlet Operası yorumuyla izlemek isterseniz 11, 15 ve 19 Kasım’da gerçekleştirilecek üç performanstan birini tercih edebilirsiniz. Bilet fiyatları, 44–232€ arasında değişiyor.

Bastille Antika Fuarı

Bastille Antika Fuarı Paris, Fransa

Başta Place de la Bastille’de ve Arsenal Prix’ye çıkan birçok sokakta gerçekleştirilen Bastille Antika Fuarı’na 70’in üzerinde antikacı katılıyor. Mobilyadan tablolara, seramik parçalardan ilgi çekici objelere, süslü masa örtülerinden eski yatak örtülerine, bardaklardan gravürlere bir sürü nadide parçayı bir arada bulabileceğiniz antika fuarına giriş 10€. Fuar 11:00-19:00 arasında açık.

Londra Caz Festivali

Londra Caz Festivali Londra, İngiltere

Londra’nın farklı noktalarında ve mekânlarında gerçekleştirilen Londra Caz Festivali süresince binlerce caz sanatçısı ve dinleyicisi kente akın ediyor. Bu sene 21.’si gerçekleştirilen festival 10 gün sürecek ve programda çok farklı alt türlere yer veriliyor. Barbican Centre’daki açılış galasının ardından festivalde Sulzmann'ın Neon Orchestra’sı ve Madeleine Peyroux gibi önemli isimler sahne alacak.

Andy Warhol: Life, Death and Beauty

Andy Warhol: Life, Death and Beauty Brüksel, Belçika

5 Ekim’de başlayan ve 19 Ocak’a dek sürecek sergi, pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 arasında BAM’de (Beaux-Arts Mons) görülebilir. Warhol’un çok bilinmeyen bir yönünü ortaya çıkarmayı amaçlayan sergide sanatçının ruhanilik ve dinle ilgili bağlarının sürekli olarak yaşam, ölüm ve güzellik kavramları üzerinden estetik yankılar buluşu gözler önüne seriliyor.
www.bam.mons.be

Macy’s Thanksgiving Day Parade

Macy’s Thanksgiving Day Parade New York, ABD

Geleneksel Macy’s Şükran Günü Yürüyüşü’nün bu yıl 87.’si düzenleniyor. Yürüyüş 77. Cadde ile Central Park West’ten (59. ve 75. Cadde) başlıyor ve Herald Square’deki Macy’s mağazasının önünde sona eriyor. Her sene 3,5 milyon New Yorklu bu yürüyüşe katılıyor. 50 milyon kişiye de TV üzerinden ulaşan yürüyüşte dev balonlar, balonlardan yapılmış karakterler ve çeşitli performanslar, kasım sonunda başlayan tatil coşkusunun ilk durağı sayılıyor.

Singapur Deepavali

Deepavali , Singapur

27 Eylül’de başlayan ve 17 Kasım’a dek süren Deepvali, her sene Singapur’da gerçekleştirilen bir ışık festivali. Hindu Takvimi’ndeki en önemli bayram olan Deepvali, dünyadaki tüm Hindular gibi Singapur’daki inananlar tarafından da bu festivalle kutlanıyor. İyinin kötü, ışığın karanlık üzerindeki zaferinin kutlandığı festivalde yağ lambaları yakılarak tanrılara mutluk, erdem, bilgi, sağlık ve varlık için dua ediliyor.

Talep Formu
Bizi Arayın