ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? HAZİRAN 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Barselona

Barselona İspanya

Haziran, kentin plajlarının ve müzik festivallerinin tadını çıkarmak ve yazın gelişini kutlamak için en iyi zaman. 13-15 Haziran tarihleri arasında Avrupa’nın en önemli elektronik müzik ve dijital sanatlar festivali Sónar, şehrin dört bir yanındaki çeşitli mekânlara yayılıyor. 23-24 Haziran arasındaki Sant Joan Festivali ise yılın en uzun gününde büyük kalabalıkların plajlarda sabaha kadar partilediği ve resmi tatil ilan edilen bir zaman.

Lizbon

Lizbon Portekiz

Birçok gecikmenin ardından, Lizbon’un bir zamanlar gemilerinin inşa edildiği “Ribeira das Naus” rıhtımı sonunda yenilenerek bu yaz halka açılıyor. Tejo Nehri kıyısında güneşlenmek ve oturup keyif yapmak için ideal bir mekân. 12-13 Haziran tarihleri arasında ise şehir Festas de Lisboa kutlamalarına tanık oluyor. Aslında Eylül’e kadar devam eden bu festival döneminde, ücretsiz caz konserleri ve sokak performansları şehrin dört bir yanında sizi bekliyor.

Berlin

Berlin Almanya

Avrupa’nın en çok-kültürlü kenti, haziran boyunca sokaklara taşan festivallerle şenleniyor. Bohem Neukölln semtinin artistik potansiyelini göler önüne seren 48 Hours Neukölln, bütün ülke elçiliklerinin halka açılıp kültürlerini tanıttığı All Nations Festival, şehirde yazın başlangıcı kabul edilen Açıkhava müzik festivali Fete de la Musique, Kreuzberg mahallesindeki caz ve yerel yemekler festivali Bergmannstraßenfest… Hepsi de haziran da sizi bekliyor!

Dubrovnik

Dubrovnik Hırvatistan

Tarihi Dubrovnik kenti ve çevresindeki adaları keşfetmek için ideal zaman olan mayıs ve haziran boyunca, şehir Musica Eterna müzik festivali, Libertas film festivali ve Dubrovnik Opera Festivali gibi etkinliklere de sahne oluyor.

Prag

Prag Çek Cumhuriyeti

Haziran ve temmuz aylarında şehir sakinleri, turist kalabalıklarından kaçmak için kırsal alanlardaki yazlıklarına çekilseler de şehrin en iyi aktivitelerinden bazıları bu sırada gerçekleşiyor. Ülkedeki Kadife Devrim anısına her yıl düzenlenen Prague Spring, Vlatava Nehri kıyısına kurulan konser alanları ve bira stantlarıyla ünlü United Islands of Prague gibi müzik festivallerinin yanı sıra, şehre özgü kukla ve mim tiyatro gösterileri için de haziran ideal zaman.

Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs KKTC

Adanın henüz ölümcül sıcaklara teslim olmadığı mayıs sonu-haziran başı döneminde deniz sezonunu açmaya ne dersiniz? 21 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında devam eden Uluslararası Bellapais Müzik Festivali de Girne sırtlarındaki şirin bir köyde yer alan Bellapais Manastırı’nın harikulade atmosferinde unutulmaz bir klasik müzik ziyafeti vaat ediyor.

Bali

Bali Endonezya

Yılın bu zamanında, Asya genelinde yaşanan Muson sezonundan kaçabilen nadir ülkelerden olan Endonezya’nın cennet adası Bali’ye bir ziyaret planlayabilirsiniz. Sanat ve kutlamalar ile içi içe bir hayatın hüküm sürdüğü Bali’de, aslında yılın her döneminde adanın farklı köylerinde bir tapınak festivaline rastlamanız olası. Haziran ayı ise Bali Arts Festival ve Uçurtma Festivali ile renkleniyor.

Talep Formu
Bizi Arayın