ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? MAYIS 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Reykjavík

Reykjavik İzlanda

İzlanda’daki fiyatlar 2008’deki gibi en alt düzeyde olmasa da hâlâ düşük, otel fiyatları da 2010’da olduğundan yüzde 12 daha ucuz. Icelandair ise Avrupa’nın belli başlı kentlerinden Reykjavík’e çok uygun fiyatlarla yolculuk imkânı sunuyor.

Berlin

Berlin Almanya

Kentteki otel patlaması, oda fiyatlarında da hayli rekabetçi bir durum ortaya çıkardı: Bir gece çift kişilik konaklamanın bedeli 111$ civarındayken; bu rakam hotels.com’un Hotel Price Index’ine göre ortalama bir Avrupa otelinin fiyatından yüzde 18 daha ucuz.

Budapeşte

Budapeşte Macaristan

Budapeşte’de mal ve hizmet bedelleri ucuzluğunu muhafaza ediyor (otellerde gecelik konaklama fiyatı ortalama 81$).

Yunanistan

Atina Yunanistan

Ülkenin geçen yıl otellerde uygulanan katma değer vergisini yüzde 23’ten 6,5’a indirmesi, konaklamayı oldukça uygun hale getirdi. Bazı analistler, ülkenin ekonomik sorunlarla ikinci yazına girmesinin tüm fiyatlara yansıyacağı beklentisinde.

Puglia

Puglia İtalya

İtalya’da ekonominin genel olarak kötüye gidişi büyük kentlerde de avantajlar sağlayabilir; ancak en iyi tasarrufu sağlamak için ülkenin, Puglia gibi daha kıyıda köşede kalmış bölgelerini tercih etmenizde fayda var.

Lizbon

Lizbon Portekiz

Burada yemek Avrupa’nın diğer başkentlerinden çok daha hesaplı; lüks oteller bile uygun fırsatlar sunuyor. Dergi basıma hazırlandığı sırada, Sofitel Lizbon Liberdade’nin çift kişilik oda fiyatları mayıs için 197$’dan (buna karşılık Amsterdam’daki Sofitel Legend The Grand Amsterdam’ınkiler ise 381$’dan) başlıyordu.

Talep Formu
Bizi Arayın