ŞİMDİ NEREYE GİTMELİ? AĞUSTOS 2013

Mevsime ve etkinlik takvimine göre, bu sezonda seyahat etmek için en cazip destinasyonlar.

Pekin

Pekin Çin

Yasak Şehri gezip, Pekin'in ünlü dar sokakları olan Hutonglar arasında insana zamanı unutturan bir yolculuğa çıktıktan sonra 53.600 metrekarelik dev bir alanda düzenlenecek olan Pekin Uluslararası Kitap Festivali'ni ziyaret edebilirsiniz. Asya mutfağının en iyi lezzetlerini tatmak, refleksoloji denemek ve birbirinden ünlü spa'ların tadını çıkarmak için Pekin bu ay sizi bekliyor.

İskandinav Fiyortları

İskandinav Fiyortları Norway

Havanın dondurucu olmadığı ağustos ayı, fiyortları görmek için mükemmel zaman. Büyüleyici doğa manzaraları arasında kuzey ülkelerinin karakteristik düzenini keşfedin. Ağaçların yeşilinden, karla kaplı dağların beyazlığına kadar uzanan bu sihirli atmosferi yaşamak için doğru zamandasınız.

Belgrad

Belgrad Sırbistan

Başkent Belgrad'ın ünlü caddesi Knez Mihajlova'da alışveriş keyfi ya da Tuna Nehri kıyısında güzel müzik ve partiler… Bunların yanına bir de ünlü Belgrad Bira Festivali'ni ekleyin. Müzik grupları, doksandan fazla bira markası ve milyonlarca ziyaretçi bu güzel doğu Avrupa şehrini ağustos ayında daha da çekici kılıyor.

Edinburg

Edinburg İskoçya

Edingburg mütevazı görüntüsünün ardında çok şey vaat ediyor. Görkemli Edingburg Kalesi'ni gezin, İskoçya'nın milli içkisi viskinin yapımını göreceğiniz Scotch Whiskey Experience'a katılın, kraliyete ait Botanik Bahçesi'nde dolaşın… Dünyaca ünlü Edingburgh International Festivali bu sene 9 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festival kapsamında klasik müzik, tiyatro ve opera alanında yıldızlar Edingburg'a gelecek.

Münih

Münih Almanya

Gotik mimarinin en iyi örnekleriyle çevrili Marienplatz Meydanı'nda bulunan 100 yaşındaki saatin saat tam 11'i vurduğunda yaptığı gösteri muhteşem. Futbolseverler için Allianz Arena, gitmeden önce mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli bir nokta. Son olarak ağustos ayında yemyeşil ve huzurlu olan İngiliz Bahçesi'nin görülmeye değer peyzajını listenize eklemeyi unutmayın.

Selanik

Selanik Yunanistan

Mustafa Kemal Atatürk'ün 1881'de doğduğu ev bu ağustos yeniden ziyarete açılıyor. Bu şehri görmek için harika bir fırsat. Tarihi Bizans surları ve hamamı, arkeoloji bölgesi ve Beyaz Kule mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Talep Formu
Bizi Arayın